Etiket: Hayrettin Çakmak

İstanbul Büyükşehir şirketlerinden istifa edenler arasında Bursa’dan bir dost var: Abdurrahman Tığ Medya A.Ş. Genel Müdürlüğü’nden ayrıldı

Gerçi… Geçmişinde İstanbul Küçükçekmece belediye başkan adaylığı var, ama Abdurrahman Tığ’ın siyasi kariyeri Hayrettin Çakmak döneminde AK Parti İl Sekreteri olarak parladı. Ardından… 2009 yerel seçiminde AK Parti’den Osmangazi Belediye Meclisi’ne seçildi, fakat 2011’de milletvekili aday adayı olmak için... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kamunun vicdanı… Yolsuzlukla ve rüşvetle mücadelede Kamu Görevlileri Etik Kurulu görev üstlendi

Aslında… Kamu Görevlileri Etik Kurulu geçen yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçen yıl oluşturuldu, ama çok fazla bilinmiyor. Oysa… Vatandaşın şikayetiyle harekete geçip çalışıyor. O nedenle… Yıllarca siyasetçi kimliğiyle toplumun önüne çıkan, Milli Eğitim Bakanlığı ve TBMM Başkanlığı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti’de koordinatörlere nefes aldırmayan hafta sonu mesaisi… 57 kişiyle yüz yüze görüşme, 353 kişiyle de anket yapacaklar

Başlangıçta… “Hemen gerçekleşecek bir görev değişikliği” izlenimi vardı. Fakat AK Parti’de 4 yıla yakın süredir İl Başkanlığı yapan Cemalettin Torun’un görevi bıraktığını açıklamasına karşın, yeni atama henüz yapılamadı. O nedenle… Hemen olması beklenen değişim, ikinci haftasını... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bakan Faruk Çelik, 40 yıldır birlikte siyaset yaptığı dostlarıyla sahurda buluştu

Siyasette vefa hep tartışılır, ama en duygulu anlar ve en güzel görüntüler de vefa ortamlarında ortaya çıkar. Hafta sonu işte böyle bir dostlar buluşması yaşandı. Düşünce… Geçen hafta Başbakan Binali Yıldırım’ın 2002’den bu yana tüm AK Parti milletvekillerine verdiği iftar sonrası, Bursa’dan giden ekip Gıda... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bu öneri siyasetin yapılanmasını ilgilendiriyor: Siyasi parti teşkilatları seçim dönemleri açılsın, sonra kapatılsın!

Türkiye bugün yönetim modeli değişikliği yanında, siyasi yapılanma ile ilgili çok özel adımlar atıyor. Bir partinin genel başkanının aynı zamanda seçilmiş Cumhurbaşkanı olabileceği yeni döneme ilişkin olarak siyasal yapılanma da gözden geçirilme noktasına geldi. Nitekim… Milli Görüş’ten buyana teşkilat... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Erdoğan’la başlayan sürece göre, genel başkanlar artık Cumhurbaşkanı adayı olmak zorunda mı kalacaklar?

2015 yılında ilk kez halk oyuyla yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la, CHP-MHP’nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş yarıştı. Yeni model tartışmaları Erdoğan üzerinden yürürken, 23. Dönem AK Parti Bursa Milletvekili Hayrettin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Seçimlerin 2 parti arasında geçeceği bir sistem partili sistem neyin çözümü olur?

Türkiye’de çok partili dönem 1945’te başladı, 1946’da çok partili ilk seçim yapıldı. Şimdiyse, 2 partili sisteme doğru gidildiği görülüyor. Bu öngörüyü dillendiren 23. Dönem AK Parti Bursa Milletvekili Hayrettin Çakmak şöyle düşünüyor: “Sanılanın aksine, 2 partili sistemde partilerin ikisi de törpülenir ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Cumhurbaşkanlığı sistemine geçtikten sonra Amerika gibi iki partili seçimler dönemi mi başlar?

Önce… Süreçteki gelişmeleri göz önüne getirmekte yarar var. TBMM’de kavgalı-tartışmalı oturumlarda görüşülen anayasa değişikliği paketi, çok büyük sürpriz olmazsa Meclis’ten çıkacak. Ardından… Erken seçim yorumlarından doğan spekülasyonlara karşın, referandum gelecek. 2 Nisan’da düşünülen referandumda... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Araştırmacı yönüyle tanınan AK Parti eski Milletvekili Hayrettin Çakmak sordu: 1 Ocak’ta Mekke’nin fethi nereden çıktı?

Açıkça söylemek gerekirse… Son yıllarda kendini gösteren 1 Ocak’ta Mekke’nin fethini kutlama geleneği dikkat çekici. Çünkü, yılbaşı kutlaması ile Mekke’nin fethinin kutlaması karşılaştırmalarına yol açıyor. İşte… Giderek yayılan Mekke’nin fethi kutlamasıyla ilgili tartışmalara son noktayı AK Parti Bursa... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Eski Milletvekili Hayrettin Çakmak’tan “en özel günde” terör kurbanlarına saygı: Müziksiz düğün

Herkes… Evlilik töreninin özel ve unutulmaz olmasına özenir. Yaşamın bu en özel anının farklılığı, evlenecekler kadar aileleri için de önem taşır. AK Parti Bursa eski Milletvekili Hayrettin Çakmak geçen hafta davetiye vermek için geldiğinde, oğlu Taha Çakmak’ın Sümeyye Tümtürk ile yaşamını birleştireceği... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et