Etiket: hemşeri dernekleri

Kızılay’ın organize ettiği Anadolu İl Dernekleri kan bağışı kampanyasına Başkan Aktaş ve Milletvekili Gözgeç destek verdi

Çağrıyı… Hafta içinde Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık yaptı. Soğuk havanın da etkisiyle zor günlerin dostu Kızılay’daki kan stoklarının azaldığını açıklayan Dr. Kınık, vatandaşları kan bağışına davet etti. Bunun üzerine… Harekete geçen Kızılay Bursa Şubesi Başkanı Davut... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP İl Başkanı Şadi Özdemir’den içten özeleştiri: Bursaspor’la daha fazla ilgilenip hemşeri dernekleri ve seçmenle yüzleşiyoruz

Cuma akşamı Olay Televizyonu’ndaki Her Açıdan adlı programda CHP İl Başkanı Şadi Özdemir’i konuk ettik. Açıkça söylemek gerekirse, CHP’nin kent sorunlarına ilgisi ve yaklaşımı bakımından farklı bir program oldu. Programdaki farklılıklardan biri de CHP İl Başkanı Şadi Özdemir’in yayına... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yozgat’ın şöhretli siyasetçileri ve bürokratları davetli… Bursa’daki Yozgatlılar geleneksel Arabaşı şölenine hazır

Anadolu’nun her köşesinden gelenlerin bir arada huzurla yaşadığı Bursa aynı zamanda kültür mozaiğinin başkenti özelliği taşıyor. Anadolu kültürlerinin temsilcileri olan hemşeri dernekleri de yöresel gelenekleri zaman zaman sergileyip hem tanıtıyorlar, hem yaşatıyorlar. İşte… Arabaşı da Yozgat’ın ünlü yöresel... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Siyasetçinin artık baskıdan yakınmaya hakkı kalmadı!

Katıldığımız konferans ya da söyleşilerde karşımıza çok sık çıkan bir soru var. İnsanlar, siyaset-sivil toplum ilişkileri kapsamında, özellikle hemşeri dernekleri tarafından siyasete baskı yapılıp yapılmadığını soruyorlar. Biz de… Yıllardır dilimiz döndüğünce, “Birer sivil toplum faaliyeti olan hemşeri... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yozgatlılar Derneği’nden sosyal sorumluluk konferansı: Bağımlılıktan Bağımsızlığa Gençlik

Sivil toplum örgütlerinin, özellikle de hemşeri derneklerinin temsil ettikleri kitleye sosyal sorumlulukları var. Bu aslında sivil toplum örgütlenmesinin gereği. Nitekim… Bursa Yozgatlılar Derneği Başkanı Ahmet Aslan yönetiminden Harun Şahin, Maşallah Akın, Arif Çelenk, Yalçın Özer’le ziyarete geldiklerinde sosyal... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yapısından yönetimine farklı bir hemşeri derneği: Samdef

Sık sık tekrarlıyoruz… Farklı düşünenlere saygımız olmakla birlikte, hemşeri dernekleri yapılanmasını toplumun sosyal supabı görüyoruz. Yörelerinden Bursa’ya göç edenlerin sorunlarıyla ilgilenme yanında öğrencilere burs verip ailelere destek oluyorlar ve hemşerilerinin Bursa’ya uyum sağlamaları için... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et