Posts Tagged ‘Her Açıdan’

Yeni dönüm projelerinde Başkan Aktaş’ın hedefi büyük: Heykel civarını boşaltıp yayalaştırmamız lazım

Bursa 15 yıldır AK Parti belediyeciliğiyle yönetiliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş geride kalan 15 yılı değerlendirirken şuna dikkat çekti: “Çok iyi niyetle başlayan 0.50 emsal uygulamasında maalesef ada ya da... devamını oku... | Paylaş!

18

02 2019

Siyasete felsefi bakış: İnsan hayatına dokunan siyasi değerler siyaset felsefesiyle yaşama geçer

Siyasette… Farklı kavramlardan söz edildiğinde ortaya çıkan itirazların başında, bazen espri amaçlı da olsa “Felsefe yapma” sözü gelir. Biz de… Bu siyasi itiraz noktasını, Uluslararası Felsefe Kongresi için... devamını oku... | Paylaş!

15

10 2018

Çavuşoğlu bakışıyla değişim: Altepe’ye müteşekkiriz, Aktaş’la ilk andan itibaren istişareler yapıyoruz, mutlaka başaracak

İzlenimimiz şu: Başbakan Yardımcısı olduktan sonra Bursa’da ilk televizyon programı olarak Olay TV’de konuk ettiğimiz Hakan Çavuşoğlu ile Her Açıdan sohbet ederken gördük ki üstlendiği sorumlulukla uyum... devamını oku... | Paylaş!

27

11 2017

Faruk Çelik’ten samimi değerlendirme: İşçi bir babanın çocuğuyum, bu makamlara cumhuriyet sayesinde geldik!

12

08 2017

600 milyon lira maliyetli Yıldırım metrosunu hükümet kaynağıyla yapabilmek için ilk temastan umut çıktı

İlk olarak… 9 Nisan 2016 günü bu sütunlarda duyurduk. Büyükşehir Belediyesi’nin kentin her köşesine metro götürme kapsamında geliştirdiği Bursaray hatlarını uzatma  projesi olan Yıldırım Metrosu için teknik çalışma... devamını oku... | Paylaş!

13

02 2017

Siyasetteki Bakan popülizmi boşa yatırım yaptırıyor: 5 bin nüfuslu ilçeye 250 yataklı hastane, 1200 nüfuslu ilçeye yüzme havuzu!

Sürpriz olmadı ve anayasa değişikliği teklifi Meclis’ten geçti, referandum yolu açıldı. Böylece, Türkiye yeni bir yönetim modelinin kapısına geldi. Muhalefet partileri parlamenter sistemden vazgeçildiğini,  Meclis’in denetim... devamını oku... | Paylaş!

23

01 2017

Krallıktan rejime, yedek milletvekilliğinden kararname yetkisine… Yeni anayasadaki en kritik 10 soruya doğrudan cevaplar

TBMM Anayasa Komisyonu 20 Aralık 2016 Salı günü başladığı çalışmalarını 30 Aralık Cuma sabahı saat 07.00’de tamamladı. AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Zekeriya Birkan akşam da hiç dinlenmeden gelip... devamını oku... | Paylaş!

02

01 2017

Hüseyin Şahin’den esprili yorum: Kurultayı onlar konuşur, AK Parti yapar!

Cuma akşamı Olay Televizyonu’ndaki Her Açıdan programında AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanvekili Hüseyin Şahin’i ağırladık. “MHP kurultayı zorlarken, CHP tüzük kurultayına seçim eklemek isterken... devamını oku... | Paylaş!

09

05 2016

Bu çevre projesiyle Bursa özel olacak: Kanalizasyon atığından üretilecek elektrik kenti aydınlatacak

Şu bir gerçek ki… Hem devlet, hem yerel yönetimler çevre konusunu çok geç öğrendiler. Hatta, başlangıçta çevrenin önemine karşı direnç bile gösterdiler. Fakat… Günümüzde çevre bilinci arttı, üstelik daha iyi bir yaşam... devamını oku... | Paylaş!

28

03 2016

Son 40 yılda kaçak yapı cenneti haline gelen Soğanlı’dan “yeni Osmangazi” doğuyor!

Tarih kitaplarındaki bilgilere göre, Bursa’nın 5 bin yıllık geçmişi var. 700 yıla yakın süredir de Türk şehri olarak gelişti. Böylesine köklü geçmişi olan kentlerde 40-50 yıllık süreçler değişim adına çok fazla anlam ifade... devamını oku... | Paylaş!

14

12 2015