Etiket: hızlı tren

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gökdere’de… Bursa metrosuna devlet desteği, hızlı tren, dağ yolu, imar barışı için yeni müjdeler vermesi bekleniyor

Seçime… Bugünden sonra 43 gün kaldı. 31 Mart yerel seçimi için siyasi parti ve adayların rutin ziyaretlerle sürdürdükleri düşük tempolu çalışma bugünden itibaren yüksek tempolu seçim kampanyasına dönüşüyor. En azından… AK Parti’nin Bursa’daki seçim kampanyasının startı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Demirtaş Viyadüğü’nde çalışmalar yeniden başladı… Hızlı tren için, kaldığı yerden beton döküyorlar

Hızlı trenin Bursa-Yenişehir hattında tünel inşaatını Çelikler firması, tüneller dışında kalan viyadük, köprü ve rayların serileceği yolların inşaatını da Cengizler firması müteahhit olarak yapıyor. Temmuz ayında döviz kurlarında yaşanan yükselişin yol açtığı maliyet artışı nedeniyle firmaların... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kemal Demirel 22 yıl önce “Bursa’ya tren istiyoruz” kampanyası başlattığı Harmancık Gökçedağ’a gitti, beklediğimiz trenin gerilediğini gördü

Hafızalardan henüz silinmedi… Yollarda trafik kazalarının çok yaşandığı, özellikle otobüslerin karıştığı kazalar nedeniyle can kayıplarının arttığı yıllarda Kemal Demirel en güvenli ulaşım aracının tren olduğunu söyleyip yollara düşmüştü. Onlarca kente gitti, kilometrelerce yürüyüş yaptı, fotoğraf... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Esgin hızlı trenin takipçisi: Tasarruf politikalarına rağmen zamanından önce bitirilmesi yönünde bir siyasi irade var

AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin, 180 günlük çalışmalarına ilişkin Olay yazarlarıyla sohbetinde en çok hızlı tren konuşuldu. Süreçte… Şantiye ziyareti yapan, TCDD Genel Müdürü ile temas kuran, Kızılcahamam Kampı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önünde gündeme getiren, Ulaştırma Bakanı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç TCDD Genel Müdürü’ne hızlı tren için bastırdı: Bir an önce bitmesini bekliyoruz

TBMM KİT Komisyonu’ndaki görüşmelerde TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın hızlı tren test sürüşü tarihi olarak 2021′i açıklayınca, komisyon üyesi AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç söz aldı. Bursa’nın hızlı tren beklentisini dile getiren Kılıç şunu söyledi: “Bursa büyük bir istek ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

TCDD Genel Müdürü kağıt üzerindeki yeni hızlı tren tarihini açıkladı: 2021’de test sürüşü

Hızlı tren için başlangıçta 2019’da test sürüşü hedefi vardı. Sonra bu hedef 2020 olarak revize edildi. Hafta içinde TBMM KİT Komisyonu’nda yapılan görüşmelerde TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın yeni bir tarih revizyonu yaptı: “2021’de test sürüşü yapmayı planlıyoruz.” Gerçi… Apaydın... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa Milletvekili Mustafa Esgin’in’hızlı tren için destek’ isteğine Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ilgisiz kalmadı

Bu dönem… AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin’in, milletvekili arkadaşları Refik Özen ve Zafer Işık’la birlikte ulaşım yatırımlarını takibine tanık oluyoruz. Bu girişimlerde… Otoyol ve hızlı tren şantiyeleri ziyaretleri yanında, Yenişehir Havaalanı’nın canlandırılması çabaları... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ekonomik programa takılan hızlı tren için TCDD ‘acil çözümü’ düşünüyor: İlk etapta Bursa-Yenişehir tren hattının bitirilmesi gündemde

Gelişmeler ortada… Bursa’ya kamu kaynaklarıyla yapılan en büyük yatırım olan hızlı tren projesi büyük hedeflerle başladı, fakat bazı sorunlar yaşıyor. Aslında… Projede, Bursa-Yenişehir hattındaki çalışmalar belli bir aşamaya geldi. Yol açma ve viyadüklerdeki çalışmalar neredeyse sona yaklaştı.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ulaşıma yeni formül… Bursa’yı havadan İstanbul’a bağlamak, doğrudan dışa açmak için Bursa Milletvekili Esgin harekete geçti

Son dönemde… Bursa’nın ulaşım konularıyla ilgili girişimlerde AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin’i izliyoruz. Bir bakıyorsunuz… Adının Bursa Havaalanı olmasını önerdiği Yenişehir’deki havaalanını canlandırma çağrıları yapıyor. Hızlı treni her platformda gündeme getiriyor, TCDD Genel Müdürü’nü... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa milletvekillerinden hızlı trene yakın takip: TCDD Genel Müdürü ile görüşüp “Proje aksamasın” dediler

Kamuoyu hızlı tren olarak kabullendi, ama projede yük treni de var. Hatta, Anadolu’daki sanayi üretimini limanlara taşıyacak yük treni daha önemli. Proje başladığından bu yana sorun yaşıyor. Son olarak Ekonomik Program çerçevesinde durduğunu bizzat Beştepe’nin yetkili isimleri dile getirdiler. İşte… Bu gelişmeleri... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et