Etiket: İçişleri Bakanı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ailesi hakkındaki övgü dolu sözleriyle Necati Şahin iftar sofrasında duygulandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu siyasi birikimi ve üstlendiği görevler nedeniyle farklı bir siyasetçi. DYP’de İstanbul İl Başkanlığı yaptı, 2007’de DP Genel Başkanı seçildi, 2009 yerel seçiminde başarılı olamayınca çekildi, 2012’de de AK Parti’ye geçti. Ağustos 2016’dan beri de gelmiş geçmiş en farklı ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Her gelişmeyi yakından izliyor… Seçim gecesi Süleyman Soylu’nun kulağı Bursa’daydı, sık sık bilgi aldı

Kim ne derse desin… Süleyman Soylu korkusuz ve gözüpek tavrıyla bugüne kadarki en farklı ve en özel İçişleri Bakanı oldu. Siyasette de inandığı doğruları savunurken sert ve atak davranmaktan kaçınmadı. Seçim öncesi… Bursa ziyaretini izlerken, insanlar üzerindeki etkisini ve ne kadar sevildiğini bir kez daha... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yeşim Tekstil’in Ağrı’da 5 bin kişiye iş sağlayacak fabrikası kıştan önce üretime başlayacak

Ağrı’da 5 bin kişiye iş sağlayacak temel atma törenini Yeşim Tekstil CEO’su Şenol Şankaya şöyle anlattı: “Ben temel atma törenine katılacağımı düşünüyordum, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu mitingde beni de platforma çağırdı. Hatta mikrofonu verip konuşmamı istedi. Çok duygulandım, çok... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP, İYİ Parti ve HDP’ye MHP İl Başkanı’ndan sert gönderme: Doğru, yaptıklarınız yapacaklarınızın teminatı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Mustafakemalpaşa ve Mudanya Güzelyalı nokta mitingleri yanında AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin’in önerisiyle sürpriz Karacabey ziyareti de büyük ilgi gördü. Bununla birlikte… AK Parti’nin bir organizasyonunda ilk kez MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı’ya da söz verildi.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Bursalılara seslenirken “31 Mart’ta Tayyip Erdoğan’ı Bursa’sız bırakmayın” dedi

Gördüğümüz kadarıyla… Son zamanlardaki en kalabalık AK Parti organizasyonu oldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu dinlemek için Merinos Kongre ve Kültür Merkezi fuar alanını dolduran muhtarların yanı sıra Oda başkanları ve sivil toplum örgütleri yöneticileri karşılarında her zamanki gibi etkili bir hatip... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Bursa’ya önce ‘terör’ hedefli mesajı geldi: Terörün şah damarlarını kestik, kesmeye de devam ediyoruz

Tanışıklığımız geçmişten… Daha 1995 yılında DYP İstanbul il Başkanı olduğu dönemden diyaloğumuz var. DYP Genel Başkanı olduğunda da bu diyalog sürdü. AK Parti’deki dönemindeyse zaman zaman görüşüyoruz. Bu nedenle… Bursa’yı özel olarak izlediğini bilenlerdeniz. Hatta, sokaklarında kendi başına gezebilecek... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu seçim çalışmalarına destek için Mudanya ve Mustafakemalpaşa’ya çıkarma yapacak

Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar işleri ve yapacağı bazı görüşmeler için Rusya’ya gidiyordu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da seçim çalışması için Sivas’a gitmek üzere havaalanına geldi. Pazar sabahı… Bir dönem birlikte siyaset yapan iki dost İstanbul Hava Limanı’nda sohbet edip hasret giderme... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Değişim heyecan getirdi, Bozbey AK Parti’nin motivasyonunu arttırdı… Merinos doldu taştı, AK Parti aday tanıtımı izdihama dönüştü

Yıllardır… AK Parti’nin organizasyonlarını izleriz. Hep yüksek katılım gördük. Fakat, pazar günü Merinos’ta yapılan aday tanıtımı kadar izdihama dönüşen bir kalabalık görmedik. En büyük salon Osmangazi’nin üç katı da ara boşluklar dahil doluydu. Buna yakın kalabalık salon dışındaki fuayede... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa dışındaki tanınırlığı daha fazla… Keles’in genç siyasetçisi Halil İbrahim Bilgit belediye meclis üyeliğine aday adayı oldu

Keles nüfus olarak küçük, ama her dönem Bursa dışında tanınan siyasetçi yetiştiriyor. Bu dönem Halil İbrahim Bilgit bu tanıma uyuyor. DYP Gençlik Kolları’ndan yetişen, AK Parti’de sembol haline gelen Bilgit’i her yerde görmek mümkün. Hatta… İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçenlerde İstanbul’da cuma... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin Paşa annesini kaybetti, tabutunu taşıyanlar arasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da vardı

Geçmişte… Bursa’da Jandarma Bölge Komutanı olarak görev yapan ve halen görüştüğü yakın dostları olan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin annesini kaybetmenin acısını yaşadı. Ankara’nın Kalecik İlçesi’ndeki cenaze törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Emniyet Genel Müdürü Celal... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et