Posts Tagged ‘İlçe Seçim Kurulu’

Aday listelerinin Seçim Kurullarına verildiği gün Millet İttifakı’nda çıkan son saat ad ve sıra krizleri nasıl aşıldı?

Salı günü öğleden sonra saatleri… Belediye başkanı ve belediye meclisi aday listelerini İlçe Seçim Kurulları’na teslim etmeye saatler kala Millet İttifakı bazı ilçelerde aday adı ve sıralama kaynaklı krizler yaşadı. Bunlar... devamını oku... | Paylaş!

22

02 2019

AK Parti karar aldı: Belediye meclisi aday listeleri onay için Ankara’ya gitmeyecek, Hayati Yazıcı kararı Bursa’da verecek

Seçime 48 gün, aday listelerinin Seçim Kurulları’na teslim edilmesine ise 9 gün kaldı. AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti başkan adaylarını belirleyip açıkladılar. Şimdi… Gözler ilçe belediye meclisleri aday listelerine... devamını oku... | Paylaş!

10

02 2019

İdare Mahkemesi yürütmeyi, YSK göreve çağrıyı durdurunca Mudanya Belediye Meclisi’nde işler iyice karıştı

Hamle sürprizdi… Mudanya Belediye Meclisi üyeleri Metin Uyanık, Metin Bağcı, Mahmure Uçar ve Mustafa Ay yerel seçimi sonrası verdikleri istifa dilekçelerinin işleme konmasıyla belediye meclisi üyeliğinden istifa etmiş kabul... devamını oku... | Paylaş!

14

12 2016

CHP Harmancık kongresi evrak eksikliğinden ertelendi: İl kongresi eksik delegeyle mi toplanacak?

Kongre süreci dar bir tarih aralığına sıkıştığında bazen hesapta olmayan sorunlar çıkabiliyor. CHP böyle bir sorunu Harmancık’ta yaşadı. Cumartesi günü yapılması gereken Harmancık kongresi, ortaya çıkan bir evrak sorunu... devamını oku... | Paylaş!

07

12 2015

CHP Seçim Kurulu’nu bekliyor: Sandık nerede kurulacak?

CHP Parti Meclisi’nde alınan önseçim kararının uygulanması için 25 gün kaldı. Yani, 26 gün sonra CHP’nin Bursa’daki yaklaşık 28 bin üyesi sandık başına gidecek ve 18 kişilik milletvekili aday listesinin nasıl oluşacağına... devamını oku... | Paylaş!

04

03 2015

CHP’de son dakika… İl tarafından tedbirli olarak disipline verilen Osmangazi İlçe yönetimi düştü

Cumhuriyet Halk Partisi’nde İl Yönetimi ile Osmangazi İlçe arasındaki karşılıklı satranç oyununda ilginç gelişmeler yaşanıyor. İlk hamle… Muhalif ekibin başvurması sonucu yargı kararı ile toplanan ve Recep Tek’in ilçe... devamını oku... | Paylaş!

25

01 2010

CHP’de Osmangazi’nin kongre itirazını Genel Merkez kabul etmedi: Kongreyi seçilmiş delegeyle hemen yapın

Süreç çok hızlı gelişti… Hem de bir hafta içinde üç değişik boyut kazandı. Önce… Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nden 15 Ocak Cuma akşamı Osmangazi İlçe’ye Genel Sekreter Önder Sav imzalı yazı... devamını oku... | Paylaş!

22

01 2010

Genel Merkez kongre tarihi alınmasını istedi ama CHP’de Osmangazi İlçe kongresi yine mahkemelik

Konu başından beri maceralı bir süreç izliyor. Daha doğrusu, siyaset kulislerinden çok adliye koridorlarında geçiyor. İlk hamle… Olağanüstü kongre isteklerini yönetime kabul ettiremeyince yargıya başvuran muhalif ekipten gelmişti.... devamını oku... | Paylaş!

20

01 2010