Etiket: İlhan Demiröz

İl Genel Meclisi’nin CHP’li üyeleri köyleri dolaşıp Bozbey’in tarıma bakışını anlatmak için ekip kurdular

Bize de sürpriz oldu… CHP’den seçilerek değişik dönemlerde İl Genel Meclisi üyeliği yapanlar yerel seçim çalışmalarına katkı koyabilmek için grup oluşturmuşlar. 2014 seçimiyle lağvedilen İGM dönemi sonrası CHP Bursa Milletvekili de seçilen İlhan Demiröz önderliğindeki grupta Bilgin Alanbey, Reşat Kızılaslan,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

En farklı ve en doğal sunumu CHP Osmangazi Adayı Erkan Aydın yaptı: Osmangazi’nin üzerindeki tozu kaldıracağız, huzur dağıtacağız

Bu seçim kampanyasında dikkat çeken bir durum var… Adaylar kafa mikrofonu takıp teknoloji destekli animasyonlar önünde ekrandan okuyarak birbirine benzer projelerinin sunumlarını yapıyorlar. Millet İttifakı adına CHP Osmangazi Adayı Erkan Aydın bu akımın dışına çıktı ve doğal bir sunum yaptı. Metne bağlı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İşte CHP Genel Merkezi’ne Bursa’dan aday adayı olarak başvuran 46 kişinin listesi

Gerçi… Aday listelerinin Yüksek Seçim Kurulu’na verileceği 21 Mayıs gününe kadar her şey olabilir. Yani partinin çağrısı ile yeni adaylar olabilir, hatta bazı isimler adaylık başvurusu yapmadan bile listeye yazılabilir. Fakat CHP’nin pazartesi günü sona eren milletvekili aday adaylığı başvurularının listesi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP eski İl Başkanı Şadi Özdemir Ankara’da Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşüp Parti Meclisi’ne aday oldu

Kurultay için geri sayıma başlayan CHP’de en büyük kulis Parti Meclisi için yapılıyor. Bursa’dan PM adaylığını ilk Cengiz Kütükçü açıkladı. Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Lale Karabıyık’la milletvekilleri Orhan Sarıbal ve Erkan Aydın ile eski milletvekili İlhan Demiröz adaylık işaretleri veriyorlar. Eski... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Referandumda “hayır ” diyecek olan CHP ilk kez eski milletvekilleri, eski Parti Meclisi üyeleri ve eski il başkanlarını dinledi

Görünen o ki… Referandumda hayır cephesinin lideri pozisyonunda olan CHP geride kalan tüm seçim ve referandumlardan farklı bir yol izliyor. Öncelikle… Sert üsluptan uzak durup herkesi kucaklamaya yönelik tavır sergilemeye özen gösteren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hafta sonunda, partinin eski genel başkanlarını,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP’de eski milletvekilleri ve PM üyelerine özel çalışma görevi

CHP İl Başkanı Şadi Özdemir, önümüzdeki süreci çok iyi planladıklarını söyledi. Hatta, “Hiç kimseyi ayırmıyoruz, herkese bu süreçte görev veriyoruz” dedi ve örnek verdi: “Eski milletvekilimiz Sayın İlhan Demiröz tarım masası Başkanı olarak görev üstlendi, şimdi rapor hazırlıyoruz. Eski Parti Meclisi Üyemiz... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İlhan Demiröz’e göre, otoyol arazisini ücretsiz elde etmek için Karacabey’de toplulaştırma yapıldı

İlginç olan şu… Türkiye’nin en büyük ve en kritik ulaşım projeleri Bursa’dan geçiyor, fakat bu projelerin yürümesinde ciddi bir sıkıntı var. Örneğin… Otoyolla ilgili son durumu 24 Haziran Çarşamba günü, yani önceki gün bu sütunlarda aktardık. Karacabey bölgesinde 70-80 kilometrelik bölüm... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP’ye davetle gelen Tayan adaylara fırsat tanımak için bıraktı, Erdemir önseçim adayı olmadı

Bursa’ya siyaset yoluyla hizmet edenler listesinde Turhan Tayan’ın ayrı bir yeri var. AP ve DYP’de il başkanlığı yaptı. 1991’de DYP’den milletvekili seçildiğinde önce Grup Başkanvekili, sonra da Tansu Çiller hükümetlerinde Milli Eğitim ve Milli Savunma Bakanı olarak görev aldı. Bir dönem Mesut... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP’de milletvekilleri aday olmama aşamasındalar mı?

Aslında… Pazar gününe kadar CHP’de adaylık kalıpları genel uyum içinde ele alınıyor ve aşağı-yukarı benzer tablolar ortaya konuyordu. Bu tablolarda… Başta mevcut milletvekilleri olmak üzere dışarıdan gelip son dönemde parti örgütünde sempati toplamış kimi isimlere sıralamada şans tanınıyordu. Hatta… Pazar... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Herkes kendine yakın il başkanı istiyor, CHP içinden çıkamıyor!

Metin Çelik’in milletvekili aday adayı olmak için CHP İl Başkanlığı’ndan istifasının üzerinden geçen süre 1 haftayı aştı.  Normalde, adaylık için İl Başkanı istifa ettiğinde yerine geleceğin ertesi gün belli olması gerekiyor. Çünkü… CHP Tüzüğü, il başkanının adaylık için istifası halinde yönetim... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et