Etiket: insan hakları

TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu: Kadına şiddetin önlenmesi, insan haklarının olmazsa olmazlarından

Aslında… Kavram olarak insan hakları hep var, fakat Türkiye yeni yeni tartışıyor, uygulama anlamında adımlar atıyor. Önünde de… Uluslararası sözleşmeler ve bunlara dayalı olarak gelişmiş ülkelerin sıkı sıkıya uyguladıkları kurallar var. Bu noktada… TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı olarak AK Parti... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Marmara Bölgesi’ndeki 11 il eğitim için Bursa’da toplanıyor… AK Parti’de insan hakları açılımı

Son süreçte… AK Parti’nin politika ve vizyonunu yenilediğini görüyoruz. Revize edilip öne çıkan konulardan biri de insan hakları oldu. Toplumun sorunlu bulup ilgi gösterdiği bu alanda fark edilir adımlar atılıyor. Nitekim… AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta’nın hafta sonu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Avrupa Birliği ile uzun bir aradan sonra ilk teması ‘insan hakları’ alanında Hakan Çavuşoğlu kurdu

AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu bir yandan Bursa’da kurum ve kuruluş ziyaretleri yaparak vatandaşla buluşurken, bir yandan Ankara’da bakanlık ziyaretleriyle kent sorunlarına çare arıyor. Bir yandan da… Asli görevi olarak TBMM ilişkilerine yönelik çalışmalar... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Dünyanın ünlü felsefe duayenleri “yoksulluk-dayanışma-adalet” tartışması için Bursa’da buluşuyorlar

Bursa’da iki yılda bir düzenlenen çok farklı bir kongre var. Kent kamuoyunun çok fazla ilgisini çekmese de bilim dünyasının önemsediği Uluslararası Felsefe Kongresi’nin bu yıl dördüncüsü yapılıyor. Üstelik… 2 yıl önce insan hakları, terör ve demokrasi başlıklarının ele alındığı kongresinde bu yıl ana tema... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Çok partili seçim demokrasisi insan haklarını etkiliyor mu?

Kuşku yok ki… Cumhuriyetin temel ögeleri arasında demokrasi ve insan hakları öne çıkıyor. İkisi de günümüzün hem en önemli olgusu, hem en sorunlu iki noktası. Bu konuya… Felsefe alanında Türkiye’nin gururu olan ve dünya felsefesinin saygı duyduğu yetkin bir felsefeci olan Prof. Dr. Ionna Kuçuradi çok özel yorum... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et