Etiket: İrfan Tatlıoğlu

Orhaneli’ne 3 dönemdir belediye başkanı olarak hizmet eden İrfan Tatlıoğlu için bir ilk: Veda resepsiyonu

Açıkça söylemek gerekirse… Kurumlarda başka yere atanan ya da emekli olan yöneticiler için veda geceleri düzenlendiğini gördük, fakat görevi sona eren bir belediye başkanı için veda gecesine ilk kez tanık olduk. O ayrıcalığı… 3 dönemdir sürdürdüğü Orhaneli Belediye Başkanlığı görevini 31 Mart’ta devredecek... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Nefesler tutuldu, herkes açıklamayı bekliyor… İşte AK Parti’de Genel Merkez gündemindeki 17 ilçenin ‘muhtemel’ adayları

AK Parti Genel Merkezi’nde yaşananları ya da karar ortamları olmasa bile koridorlarındaki konuşmaları duyabilen bir dostumuz var. Onun duyduğu kulis notlarını da bu sütunlarda paylaşıyoruz. Güne yine o dostla sohbet ederek başladık. Açıkçası, ilçelerin belediye başkan adayları ile ilgili Ankara’daki son durumu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Diriliş giysileriyle zırh giyip kılıç kuşandılar: Orhaneli Belediye Başkanı Tatlıoğlu ile eski milletvekili Anbarcıoğlu’nu hiç böyle görmediniz

Kocayayla’da oba kurulmuş… Sultan, oba beyi, beyin yardımcısı, askerler yerlerini almışlar. Hepsinin üstünde Diriliş Ertuğrul giysileri var. Fakat… Zırh giyip kılıç kuşananlardan ikisi dikkat çekiyor: Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu rengi giysisiyle ortada. Yanında da AK Parti’den... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Siyaset kulisine yeni konu: Osmangazi’de belediye başkanlığı seçimi biri AK Parti, diğeri CHP’den ‘2 dağlı aday’ arasında olur mu?

Gerçi… CHP’de Osmangazi için aday adaylığını açıklayıp çok yoğun çalışmaya başlayan yalnızca Osmangazi Belediye Meclisi Üyesi Cevat Asa var ve CHP Osmangazi İlçe örgütü de bu adaylığa tam destek veriyor. Buna karşın… CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kafasında Osmangazi adaylığı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti’nin yol haritası toplantısında yerel seçim barışı… Orhaneli Belediye Başkanı ve İlçe Başkanı aynı araçla Orhaneli’ye döndüler

Başbakan eski Yardımcısı ve TBMM İnsan Hakları İzleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, milletvekillerinin yanı sıra ilçe başkanları ve belediye başkanlarının katıldıkları toplantıda şunun üzerinde durdu: “Seçimde başarılı olabilmek için birlik ve beraberlik içinde olmalıyız.” Ardından da… Aralarında... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Doğanbey’deki Otağ açılışı Türkiye’nin Yörük-Türkmen beylerini Bursa’da buluşturuyor

Yıllar önce… Bursa Ticaret Borsası Başkanı olduğu dönemde Rıza Aydın tarafından Doğanbey-Tayakadın bölgesindeki bazı eski Bursa evleri satın alınarak Bursa’nın malı haline getirildi. Aydın, bu evlerin TOKİ projesi içinde kaybolmaması için çok mücadele verdi. Sonuçta, Doğanbey TOKİ Konutları ortasında Borsa için... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Afrin kahramanlarına destek için Yörük-Türkmen Birliği Başkanı Tatlıoğlu ve Türkmen Beyleri sınıra çıkarma yaptı

Türkiye Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Genel Başkanı İrfan Tatlıoğlu hafta sonu da Afrin’de savaşan kahraman askerlere destek için Hatay sınırındaki Hassa ilçesindeydi. Bölgede bulunan Yörük ve Türkmenlerin de katılım sağlamaları nedeniyle kalabalık bir grup olarak yapılan ziyaret sırasında kurbanlar kesildi,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Anadolu’da Sünni-Alevi Türkmen birlikteliği… … İrfan Tatlıoğlu çağrı yaptı Yörük-Türkmen ve Türkmen-Alevi camiaları kucaklaştı

Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu bir yandan yöresine yerel hizmet verebilmek için çalışırken, bir yandan da kurucusu ve genel başkanı olduğu Türkiye Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği organizasyonuyla ülkenin her yanına ulaşıp Yörük ve Türkmenleri bir araya getiriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu bel fıtığı ameliyatı oldu

İrfan Tatlıoğlu’nun iki şapkası var. Birinde, 3 dönemdir Orhaneli Belediye Başkanı olarak yöresinin kaderini değiştirecek çalışmalara imza atıyor. Diğerinde, Türkiye Yörük Türkmen Birliği Genel Başkanı olarak Türk Dünyası birlikteliği için çalışıyor. Bunca yoğunluk arasında bel fıtığı sorunundan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ahi’lik haftasında Çalışma Bakanı Sarıeroğlu Bursa’dan gelen Bacıbey çıkarmasına jest yapıp özel destekler verdi

İmren Aykut’tan 30 yıl sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı koltuğundaki ikinci kadın siyasetçi olan Jülide Sarıeroğlu’nun Bursa’dan ziyaretçileri vardı. AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç önderliğindeki ziyarete, aynı zamanda Türkiye Yörük Türkmen Birliği Genel Başkanı olan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et