Posts Tagged ‘İstanbul Yolu’

Ovada alternatif yollar üreten Büyükşehir’e vatandaş önerisi: Nilüfer Köy-Terminal yoluna iyileştirme yapılamaz mı

Kent merkezinde yoğunluğu azaltmak için ovada alternatif yollar üreten Büyükşehir Belediyesi’ne bir öneri de okurumuz Ercan Bayramlı’dan geldi. Nilüfer Köy’den başlayıp Terminal yanından İstanbul Yolu’na ulaşan... devamını oku... | Paylaş!

01

10 2017

Yunuseli’nden gelip AS Merkez yanından İstanbul Yolu’na bağlanacak yol güzergahındaki Yeniceabat’a da çevre yolu yapılıyor

Ova yollarını kullananlar, Yunuseli-Çeltikçi’den gelen yolun Yeniceabat’ın içinden geçtiğini ve trafik sorununa neden olduğunu bilirler. Hatta… İkiye ayrılan yolun bir kolu BTSO Eğitim Kampusu yanından AS Merkez’in arkasına ve... devamını oku... | Paylaş!

13

09 2017

Yunuseli’nden İstanbul Yolu’na yeni alternatif yol sıkışan kent içi trafiği ve Acemler’in yükünü rahatlatacak

Gerçi… Sıkışan trafiğin içinde kaldığımızda dudaklarımızdan hemen “Bursa’ya yol lazım” sözcükleriyle belediyelere sitem dökülüveriyor, ama şu bir gerçek ki Bursa’da en çok yol, köprü, viyadük ve kavşak bu dönemde... devamını oku... | Paylaş!

13

09 2017

Marmara’yı Ege’ye ulaştıran İstanbul ve İzmir yollarındaki zeminden sola dönüşler “akışkan trafik” sağlamak için kapatılıyor

İnsanoğlunun doğasında var, kolaylığa ve rahata çabuk alışıyor, eskiyi kolay unutuyor. Bu durum yollarda da geçerli. Yakın zamana kadar Bursa’yı çevre illere bir şerit gidişi ve bir şerit gelişi olan yollar bağlardı. Bu yollarda,... devamını oku... | Paylaş!

23

08 2017

Kentin güvenliği için polisin yol kontrolü elbette önemli, ama bu Ovaakça’da halka eziyete dönüştü

Telefonda Bursa’nın tanınmış siyasetçilerinden biriyle konuşuyorduk. Sesindeki sıkıntıyı sorunca şunu söyledi: “İstanbul’dan geliyorum. Kadıköy’den yola çıktım, Osmangazi Köprüsü’nden geçtim, 1 saat olmadan Kurtul... devamını oku... | Paylaş!

21

10 2016

Bu yol bu kadar kısa sürede hale nasıl geldi? Çevre Yolu asfaltındaki derin çatlaklar kaygı verici

Bursa Çevre Yolu yapılırken, İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu’nun bir parçası olarak projelendirildi. Yani, otoyol standartları ve kalitesinde yapıldı. En azından, öyle yapılması gerekiyor. Ne var ki… İstanbul Yolu’ndan... devamını oku... | Paylaş!

06

09 2016

Yıllardır tartışılan İstanbul Yolu’ndan Bursa’ya giriş kentsel dönüşümle değişiyor, yeni siluet geliyor!

Yıllardır… Bursa’daki kentleşme konuşulurken kent girişleri hep eleştirilir. Özellikle de, en yoğun ve en prestijli giriş noktası kabul edilen İstanbul Yolu üzerindeki kötü yapılaşmayla Ankara Yolu’nun özensizliği... devamını oku... | Paylaş!

30

11 2015