Etiket: ittifak anlaşması

CHP Büyükşehir Adaylığı için 4 Ocak’ı bekleyen Bozbey’den CHP ve İYİ Parti’ye ‘sorumluluk’ çağrısı

CHP Büyükşehir Adayı olarak Mustafa Bozbey çalışmaya başlarken öncelikle şu değerlendirmeyi yaptı: “İttifak anlaşması gereği Bursa’da CHP aday çıkaracak, İYİ Parti destek verecek. İlçelerle ilgili görüşme devam ediyor. İki parti genel merkezinin alacakları karara saygılıyız.” Şunu vurguladı: “Karar... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Büyükşehir için aday belirlemeyi gündeminden çıkaran MHP ilçelerdeki adayları için komisyonlar kurup çalışmaya başladı

Sürecin başından beri… MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı aday belirleme takvimiyle ilgili olarak her defasında 15 Aralık tarihini işaret etti. Çünkü… MHP’de belediye başkan aday adayları ve belediye meclis üyeliği aday adayları için başvuru süresi 15 Aralık’ta bitiyordu. İşte… O süre 15 Aralık Cumartesi günü... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İttifak anlaşması gereği İYİ Parti Nilüfer ve Mudanya’da aday çıkarmayıp CHP’ye destek verecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener arasındaki ittifak anlaşmasına göre, partilerden birinin belediye başkanının olduğu yerde diğer parti aday çıkarmayacak. Buna göre… Halen CHP’de olan Nilüfer ve Mudanya’da 31 Mart seçimi için İYİ Parti aday çıkarmayacak ve CHP’nin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Seçime doğru siyasetin stratejik adımları ne anlama geliyor?

Açıkça söylemek gerekirse… İYİ Parti’ye 15 milletvekili vererek Meclis’te Grup kurmasını ve seçime girmesini sağlamak CHP adına önemli bir siyaset kurma hamlesiydi. Ardından… CHP’nin ikinci siyaset kurma hamlesi olarak milletvekili genel seçiminde İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti ile ittifak anlaşması... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et