Posts Tagged ‘kaçak yapılaşma’

Yıldırım Belediye Başkanı Yılmaz ihtiyaç dışı belediye araçlarını topladı, yeni dönem şifresini açıkladı: Önce tasarruf ve kent disiplini sağlanacak

Pazartesi öğleden sonra mazbatasını, akşam saatlerinde İsmail Hakkı Edebali’den görevi devraldı. Salı sabahı da makamına oturdu. Üçüncü gününde… Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’a uğradığımızda belediye arı... devamını oku... | Paylaş!

13

04 2019

İmar barışından Bursa’nın kaçak yapı sorununu çözme modeli çıktı, Bursa bu konuda 2. kez Türkiye için model oldu!

Bu sütunların okurları anımsayacaktır… 2015 Mayıs ayının başında Bağlarbaşı Mahallesi’ne giden AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin’e vatandaşlar en önemli şikayet olarak şunu söylediler: “Kaçak ve ruhsatsız evlere... devamını oku... | Paylaş!

13

05 2018

Bursa’nın üçte birinde kentsel dönüşümün önünü imar barışı açacak

Paketi… Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Başbakan Binali Yıldırım açıkladı. Gerçi, emeklilere verilecek 2 ikramiye öne çıktı, ama imar barışı her şeyden önce Bursa’daki sorunları çözecek. Nitekim… 2 dönem Büyükşehir... devamını oku... | Paylaş!

05

05 2018

Yıldırım’da dönüşümle birlikte kaçak yapılaşmayla büyüyen mahallelerin 50 yıllık sorunları çözüm buluyor

Yıldırım’da çok hızlı kaçak yapılaşmayla bir anda ortaya çıkan bölgeler arasında Ankara Yolu’nun altındaki Arabayatağı, Ulus, Mevlana, Hacivat, Yavuz Selim, Çınarönü gibi mahalleler başta geliyor. Arabayatağı Köyü’nın... devamını oku... | Paylaş!

01

04 2018

Kaçak yapılaşmaya mahkum büyüyen Yıldırım’ın üçte biri dönüşüyor: Edebali son yılı hasat dönemi ilan etti

Raylar her yerden geçebilir, ama verimli toprak bulunmaz… Çiftçi trenin Gemlik’e ovadan değil, otoyoldan gitmesini istiyor

Osmangazi Ziraat Odası’nda değişim şubat ayında yaşandı. 2 yıldır Oda Başkanı olarak görev yapan Hakan Ekim yeni görev dağılımında Meclis Başkanı olurken, yönetimi yeniden görev bölümü yapıp İsmail Altınkaya’yı... devamını oku... | Paylaş!

16

06 2017

İşte Edebali’nin sırrı: Mevlana kentsel dönüşümünden “yeni Yıldırım” doğacak

Her ilçenin, her belediyenin kendine göre önemli sorunları var ve belediyecilik her yerde zor, ama Yıldırım biraz daha farklı ve zor. Çünkü… Yıldırım kaçak yapılaşmanın en fazla olduğu, üstelik yapı stoğu da en sorunlu merkez... devamını oku... | Paylaş!

06

12 2015

Osmangazi’nin kendini Yunuseli ile birlikte yeniliyor

Merkezdeki tarihi dokunun dışında, yeni bir kent için yapılan planlamaların merkezinde Yunuseli var. Özellikle de Yunuseli, Güneştepe, Hamitler üçgeninde yeni Osmangazi modern bir kent olarak doğuyor. Değişimi… Osmangazi Belediye... devamını oku... | Paylaş!

23

12 2014