Etiket: kaçak yapılaşma

Yıldırım Belediye Başkanı Yılmaz ihtiyaç dışı belediye araçlarını topladı, yeni dönem şifresini açıkladı: Önce tasarruf ve kent disiplini sağlanacak

Pazartesi öğleden sonra mazbatasını, akşam saatlerinde İsmail Hakkı Edebali’den görevi devraldı. Salı sabahı da makamına oturdu. Üçüncü gününde… Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’a uğradığımızda belediye arı kovanı gibiydi. Her yer kalabalık, her yer ziyaretçi. Yeni dönemin heyecanı çalışanlara da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İmar barışından Bursa’nın kaçak yapı sorununu çözme modeli çıktı, Bursa bu konuda 2. kez Türkiye için model oldu!

Bu sütunların okurları anımsayacaktır… 2015 Mayıs ayının başında Bağlarbaşı Mahallesi’ne giden AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin’e vatandaşlar en önemli şikayet olarak şunu söylediler: “Kaçak ve ruhsatsız evlere elektrik ve su bağlanmıyor. Bu devirde şehir merkezinde zor bir yaşam sürüyoruz.” O... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’nın üçte birinde kentsel dönüşümün önünü imar barışı açacak

Paketi… Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Başbakan Binali Yıldırım açıkladı. Gerçi, emeklilere verilecek 2 ikramiye öne çıktı, ama imar barışı her şeyden önce Bursa’daki sorunları çözecek. Nitekim… 2 dönem Büyükşehir Belediye Başkanvekilliği, 5 yıl İmar Komisyonu Üyeliği, son 4 yıl da İmar Komisyonu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yıldırım’da dönüşümle birlikte kaçak yapılaşmayla büyüyen mahallelerin 50 yıllık sorunları çözüm buluyor

Yıldırım’da çok hızlı kaçak yapılaşmayla bir anda ortaya çıkan bölgeler arasında Ankara Yolu’nun altındaki Arabayatağı, Ulus, Mevlana, Hacivat, Yavuz Selim, Çınarönü gibi mahalleler başta geliyor. Arabayatağı Köyü’nın kırsalı ve meralarına kurulan bu mahallelerin 50 yıllık imar sorunu da kentsel dönüşümle... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kaçak yapılaşmaya mahkum büyüyen Yıldırım’ın üçte biri dönüşüyor: Edebali son yılı hasat dönemi ilan etti

1986 yılıydı… Dönemin Bursa Belediye Meclisi’ndeki iktidarı Anavatan Partisi Grubu tarafından “İstanbul’daki Ataköy gibi bir kent” hedefiyle harekete geçildiğinde ortada Nilüfer yoktu. Bugün… Nilüfer ilçesinin merkezini oluşturan Beşevler, İhsaniye, Karaman, Fethiye, Özlüce köydü. Çok hızlı bir şekilde... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Raylar her yerden geçebilir, ama verimli toprak bulunmaz… Çiftçi trenin Gemlik’e ovadan değil, otoyoldan gitmesini istiyor

Osmangazi Ziraat Odası’nda değişim şubat ayında yaşandı. 2 yıldır Oda Başkanı olarak görev yapan Hakan Ekim yeni görev dağılımında Meclis Başkanı olurken, yönetimi yeniden görev bölümü yapıp İsmail Altınkaya’yı başkanlığa getirdi. İşte… Kendi aralarındaki bu görev değişikliği ardından Osmangazi Ziraat... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İşte Edebali’nin sırrı: Mevlana kentsel dönüşümünden “yeni Yıldırım” doğacak

Her ilçenin, her belediyenin kendine göre önemli sorunları var ve belediyecilik her yerde zor, ama Yıldırım biraz daha farklı ve zor. Çünkü… Yıldırım kaçak yapılaşmanın en fazla olduğu, üstelik yapı stoğu da en sorunlu merkez ilçe. O bakımdan… Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali 1.5 yıl önce... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Osmangazi’nin kendini Yunuseli ile birlikte yeniliyor

Merkezdeki tarihi dokunun dışında, yeni bir kent için yapılan planlamaların merkezinde Yunuseli var. Özellikle de Yunuseli, Güneştepe, Hamitler üçgeninde yeni Osmangazi modern bir kent olarak doğuyor. Değişimi… Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar şöyle anlattı: “Tarım arazilerinin korunamadığı bir bölge olan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et