Etiket: Kadir Koçdemir

MHP’den ayrılıp İYİ Parti’ye geçen Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir’e Akşener bakanlık işareti verdi

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener konuşmasının sonunda İYİ Parti’nin Bursa milletvekili adaylarını da platforma çağırdı ve son selamlamayı hep birlikte yaptılar. O sırada… MHP’den istifa edip İYİ Parti’ye geçen Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir’in olmadığını... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Dağ Yolu’ndaki ölümlü trafik kazalarını Meclis’e taşıyan Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir İçişleri Bakanı Soylu’ya sordu: Önlemek için ne yapılıyor?

Dağ yöresindeki ilçelere ulaşan yolda üst üst üste meydana gelen ölümlü trafik kazaları kent gündemindeki yerinin yanı sıra Meclis gündemine de geldi. Geçtiğimiz hafta MHP’den İYİ Parti’ye geçen Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir, bu kazaları TBMM gündemine taşırken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Siyasetçiler ve adaylık planı olanlar şimdiden hesaba başladı: 2 bölgeli erken seçimde kimler, nereden aday olur?

Görünen o ki… Genel beklenti oluştuğu için, Ankara’da erken seçimin konuşulur hale gelmesi, hatta dün bu sayfalarda aktardığımız gibi AK Parti kurultayına göre şifrelerin çözülmesi kimse için sürpriz olmadı. O bakımdan… Erken seçimin konuşulmaya başlaması bile siyasetçileri harekete geçirdi ve seçim... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

MHP Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir ve eşi trafik kazası geçirdi, ertesi gün de kayınvalidesinin vefatıyla acı yaşadı

Orhaneli’nde doğdu, merkezdeki Soğanlı’da büyüdü. Geçmişinde Burdur, Elazığ, Eskişehir valilikleri var. Özellikle Eskişehir Valisi olduğu dönemde kente kazandırdıklarıyla yıldızı parladı. Emeklilik sonrası Kadir Koçdemir 2014 yerel seçiminde MHP Bursa Büyükşehir Adayı oldu. Kampanyası başarılıydı,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

MHP’nin doğrucu Davut’u gibi olan Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir açıkladı: MHP’den ayrılmak gibi bir niyetim yok

Dağ yöresinden yetişen Kadir Koçdemir hem Kaymakam olarak görev yaptığı ilçelerde, hem Vali olarak görev yaptığı illerde arkasında iz bıraktı. Sonra da… MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin çağrısıyla siyasete adım attı. 2014 seçiminde MHP Bursa Büyükşehir Adayı olarak ilk siyasi yarışına girdi. Gösterdiği... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Parti içinde yaşanan hareket MHP’ye yaramış, canlandırmış!

MHP İl Başkanlığı bayramlaşması için Kültürpark’taki Orman Çay Bahçesi’ni dolduran teşkilatları hareketli gördük. AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ile DP İl Başkanı Ali Biliz’in de katıldıkları bayramlaşma Lütfi Taşçı hocanın Kur’an-ı Kerim okumasıyla başladı. Bursa Milletvekili... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

MHP Genel Sekreteri Büyükataman’dan milletvekilleri Kadir Koçdemir ve İsmail Aydın’a özel mesaj

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, ikinci tur görüşmeleri öncesinde 2 milletvekiline özel mesaj verdi. İlki… Anayasa değişikliğine hayır oyu kullanan MHP Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir’e: “MHP politikalarını beğenmeyenlerin o kimliği taşımamaları lazım. Hem MHP’li olacaksınız, hem farklı tavır... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

3 partiden 3 milletvekili olan dağ yöresinde şaşırtıcı anket: Parti bir yana, kişisel sevgi ve umut bir yana!

Anımsıyoruz da… 2002 genel seçiminde, Bursa’nın 16 milletvekilinden 12’sini Adalet ve Kalkınma Partisi çıkarmıştı. Son sırada, yani 12. sıradaysa dağ yöresi temsilcisi olarak Faruk Anbarcıoğlu vardı. Eski bir öğretmen olarak Faruk Hoca 5 yıl boyunca yüksek performans gösterdi. 4 dağ ilçesinde adım... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

MHP Milletvekili Kadir Koçdemir de Bursa’nın kentsel dönüşümünü Meclis’e taşıdı

TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmekte olan Torba Yasa ile ilgili olarak MHP Grubu adına Bursa Milletvekili kadir Koçdemir konuşma yaptı. Meclis kürsüsünden konuşmasında Bursa’daki kentsel dönüşüm uygulamalarını ele alan Koçdemir, daha önce yapılan Doğanbey ve yarım kalan Mevlana Mahallesi dönüşümleriyle ilgili... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

MHP Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir uyarıyor: Suriyeli mülteci anlaşması AİHM’den döner!

Avrupa Birliği ile yoğun görüşmeler sonucu kabul edilen Suriyeli mülteciler anlaşmasına MHP Bursa Milletvekili ve TBMM Avrupa Birliği Komisyonu Üyesi Kadir Koçdemir itiraz etti. Daha doğrusu… Koçdemir, çetin pazarlık süreciyle varılan ve “iade edilen her Suriyeli mülteciye karşılık bir mültecinin gönderilmesi”... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et