Etiket: Kadir Şankaya

Yunanistan böyle Türk konvoyu görmedi… Çağlar, babasının doğduğu Rodop Dağlarının tepesindeki köye 67 yıl sonra Hakan Çavuşoğlu’nun yaptığı programla gitti

Proje… Geçen dönem Başbakan Yardımcısı olan TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu’na ait. Programı yapan da yine Çavuşoğlu oldu. Seçim öncesi Olay’daki ziyaretinde Çavuşoğlu konuyu açınca Cavit Çağlar da babasının doğduğu ve dedesinin yaşadığı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Hem Bursa’nın, hem Bursaspor’un tarihi bu fotoğrafta

Bursa hızla büyüyor, büyürken de gelişip değişiyor. Üstelik, fiziksel değişimin yanında özellikleriyle de değişiyor. Örneğin, “Bursa’nın nüfusu 300 bini aştı” başlığıyla haber yaptığımız 1977 yılının üzerinden 40 yıl sonra Bursa’nın nüfusu 3 milyona dayandı. Aslında… 2 bin 500 yıllık geçmişi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Batı Trakya’da bir Türk kenti: Gümülcine sokaklarında Bursa’yı solumak ayrı bir heyecan

GÜMÜLCİNE – YUNANİSTAN Yazının daha başında söyleyelim… Bursa belediyelerinin Balkanlar’a hizmet götürmesini, kardeşlik eli uzatmasını yadırgayanlar, hatta “Balkanlar’ı bıraksınlar da Bursa’ya baksınlar” diyenler hiç de doğru düşünmüyorlar. Bursa’dan bakınca pek belli... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et