Etiket: kanser

Biri oğlunu, diğeri eşini kaybetti… Bursa’nın 2 siyasetçisi bayrama girerken büyük acı yaşadı

Mustafa Bayrak’ı kent kamuoyu DYP Yıldırım İlçe Başkanı olarak tanıdı. Farklı ve renkli siyasetiyle efsane olan Bayrak geçirdiği ağır rahatsızlık sonucu kendini emekliye ayırıp dinlenmeye çekildi. Fakat… Bayram öncesi oğlu İsmail Bayrak’ı amansız hastalığa kurban vererek büyük bir acı yaşadı. Ahmet Kömbe de... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bir dönem Bursa’ya ve siyasete çok emeği geçen eski milletvekili Yılmaz Ovalı’yı kaybettik

Siyasi yaşamı 12 Eylül 1980 öncesi Adalet Partisi’nde başladı, ama Bursa kamuoyu Yılmaz Ovalı’yı 1983’te Doğru Yol Partisi Karacabey İlçe Başkanı olarak tanıdı. İl Genel Meclisi Üyesi olarak da yöresine hizmet etti. 1991’de DYP Bursa Milletvekili seçilip Ankara’ya gitti, TBMM Plan Bütçe... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kadın kanserleriyle mücadelede farkındalık buluşması… Bursa’da ünlülerle Pembe Gece

Arzu Karataş’ı bu kentte tanıyanların sayısı hiç de az değil. Acıbadem Bursa Hastanesi kurucu genel müdürü olarak yıllarca sağlık hizmeti verdi, fakat bir anda kanserle karşı karşıya kaldı. Halen Acıbadem Bodrum Hastanesi’nin genel müdürlüğünü yürüten Karataş, kanserle savaşı sonrası farkındalığı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Gazeteciliğe başlangıcımızda kırılma noktamızdı… Bursa basını iyi bir gazeteci, cefakârı olan Mehmet Ali İncioğlu’nu kaybetti

Mayıs 1977’de gazeteciliğe çırak olarak Bursa Marmara gazetesinde adım attığımızda İstihbarat Şefi olarak rahmetli Fuat Erdur haberin patronuydu. Rahmetli Hayrullah Aykut polis-adliye, İsmail Akgül de bunun dışındaki tüm haberleri takip ediyordu. Mehmet Ali İncioğlu ise tek başına Spor Servisi olarak çalışıyordu.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Sağlıkta Bursa modeli… Nitelikli sağlık hizmeti için Bursa ikiye bölündü; doğuda Yüksek İhtisas, batıda Şehir Hastanesi’ne özel görev

Önce… Sağlık tesislerindeki fiziki eksikler tamamlandı. Merkezdeki hastane ve poliklinik sayısının artması yanında, branş hastaneleri hızla çoğaldı. Hastanesi olmayan ilçelere hastane yapılırken, olanların da hastaneleri yenilendi. Yeni hastanelerin çoğu bitti, devam edenler de yakın süreçte hizmete... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP eski milletvekili Kemal Demirel hıçkırığı için hastaneye gitti, bir böbreğini kaybetti ama erken teşhis sayesinde kurtuldu!

Kemal Demirel’in 1980 öncesi CHP İl Gençlik Kolları Başkanlığı’ndan başlayan siyasi yaşamına çok yakından tanıklık ettik. İlçe başkanlığı ve il başkanlığı yaptıktan sonra 2 dönem CHP Bursa Milletvekili olarak parlamentoda görev yaptı. İlk döneminde… 2006 yılında geniz etinde yaşadığı sorun nedeniyle... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Her Yaşam Merkezi’nde bölgenin özelliğine göre çağın farklı hastalıkları takibe alınacak

Sağlık Bakanlığı’nın  modeli Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde ilk uygulama Bursa’da başladığı gibi, en büyük yaşam merkezleri Bursa’da oluşturuldu. Üstelik… İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, açılan her yaşam merkezinin bulunduğu bölgenin özelliklerine uygun branşlarda hizmet vereceğini... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Aile hekimiyle hastane arasında, sağlıkta yeni model: Yaşam merkezleri çağın hastalıklarına karşı yaşama bağlayacak!

Gördüğümüz şu: Sağlık sistemi sürekli kendini yeniliyor ve günün koşullarına uygun yeni modellerle topluma sağlık hizmeti üretiyor. Geçmişte… Sistem hastaneler üzerine kuruluydu ve bu nedenle de sağlık sorunu yaşayanlar hastanelere gitmek zorundaydı. Buna… Bir yandan sağlık ocakları eklenirken, bir yandan da aile... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yaşama “pembe izler bırakmak” lazım… Kanseri yendi ve kadın kanserleriyle savaşın öncüsü oldu

Arzu Karataş’ı 10 yıl önce, Acıbadem Bursa Hastanesi açılışıyla tanıdık. İstanbul’dan geldi ve Hastane Direktörü olarak sorumluluk aldı. Ardından, Bursa’nın yanı sıra Acıbadem Bodrum Hastanesi direktörlüğünü de üstlendi. Fakat… Hiç ummadığı bir anda kanserle karşı karşıya kaldı. Fakat, kanserle... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kadın kanserleriyle mücadeleye destek olun, yaşama pembe izler bırakın!

Çağımızın en sinsi hastalığı kabul edilen kanser aynı zamanda sağlık alanındaki bilinçlendirmenin de en yaygın olduğu alan. Nitekim… Kadın kanserleriyle mücadele için kurulan Pembe İzler Derneği, yeni yıla girerken çok farklı bir etkinliğe imza atıyor. Pembe Yıllar Pazarı adıyla Korupark’ta açılan stanttan elde... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et