Etiket: Karayolları Bölge Müdürü

Karayolları Mustafakemalpaşa’ya kent içi kavşak için düğmeye bastı, Yalıntaş ve Tatkavaklı kavşakları da değerlendirmeye alındı

AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin’in hafta içinde Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Aşık ile bölgedeki incelemelerine Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar da katıldı ve böylece çözüm yolunda önemli adımlar atıldı. Örneğin… Mustafakemalpaşa kent içinde Karayolları’nın kavşak düzenlemesi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Geçen yıl verilen direktif yerine gelmedi, ama siyasi irade işin peşini bırakmıyor… Şimdi çabalar otoyolun Mustafakemalpaşa bağlantısı için

Konu… Geçen yıl haziran ayında Mustafakemalpaşa’da yapılan toplantıda gündeme geldi. Karayolları ve Otoyol A.Ş. ilgililerinin de katıldıkları toplantıda Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı olarak Sadi Kurtulan gelişen sanayi bölgesine dikkat çekip “Mustafakemalpaşa’nın mutlaka otoyola bağlantısı olması... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’ya en uzak sahil otoyolla buluşacak, ulaşım rahatlayacak… Karacabey Boğazı’nı turizme kazandırmak için Karayolları harekete geçti

Sahil denince… Bursa’da akla önce Mudanya ve Gemlik kıyıları geliyor. Özellikle Mudanya kent merkezine yakınlığı nedeniyle ilk tercih oluyor. Fakat… Bursa’nın en güzel sahilleri Karacabey’de. Kumuyla, deniziyle adeta Akdeniz sahilleriyle yarışacak özelliklere sahip olmasına karşın pek bilinmiyor. Çünkü… Karacabey... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa şimdiden hazırlıklı olmalı… Çanakkale Köprüsü bittiğinde Bursa’yı iki otoyolun kesiştiği kavşak haline getirecek!

Pazar günü… Televizyonda 1915 Çanakkale Köprüsü’ndeki töreni izlerken Bursa-Ankara arasında yapılacak olan Anadolu Otoyolu’nu anımsadık. Çünkü… Yeni köprüyü ilgilendiren iki otoyol projesi var. İlki… Bursa’ya kadar tamamlanan, bittiğinde İstanbul-İzmir’i yakınlaştırıp geçtiği her yeri değiştirecek olan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’nın yollarında imzası ve emeği olan Yol Uzmanı Turgay Mesci: Üçer şeritli Karacabey Yolu çok güzel olur!

80’li yıllarda gencecik bir yol mühendisi olarak, Bursa’yı çevre illere bağlayan Karayolları şantiyelerinde çalışmaya başladığı günden beri Turgay Mesci’yi tanıyoruz. 5 yıl Karayolları Bölge Müdürü olarak görev yaptığı Bursa’daki tüm önemli yol projelerinde onun imzası var. Şimdi de bilgi ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Karayolları Bölge Müdürü olduğu dönem kar mücadelesi yapan ekiplerle yollarda olan Turgay Mesci’den öneri: Tuz konteyneri

Turgay Mesci bu kente 5 yıl Karayolları Bölge Müdürü olarak hizmet etti. Bursa’yı komşu kentlere bağlayan yollarda emeği ve imzası var. Dahası, 2006-2011 yılları arasındaki Bölge Müdürlüğü döneminde Mesci’yi her gece yollarda kar mücadelesi yapan Karayolları ekiplerinin başında görürdük. O bakımdan… Yollarda... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’nın İstanbul, İzmir ve Mudanya girişlerini birbirine bağlayacak 2 yol için düğmeye basıldı

Karayolları Bölge Müdürü olduğu dönemde bilgi ve deneyimlerinden yararlanmak için sık sık sohbet ederdik. Bursa’nın büyük Karayolu projelerine imza atıp dev kavşakları planlayan Turgay Mesci artık bilgi ve deneyimlerini Uludağ Üniversitesi öğrencileriyle paylaşıyor. Trafik sıkışıklığının bunalttığı, başta... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

10 günlük bayram tatili hariç 49 günde ulaşım verilebilecek noktaya gelen Mudanya Kavşağı müteahhidi mutlu

Gelişmeyi… Cumartesi günü Olay gazetesindeki sütunlarımızdan, pazar günü de bu sayfalardan duyurduk. 22 Haziran’da kapatılan Mudanya Kavşağı’nda hızla sona geliniyor. Şu an için Hedefte, cuma sabahı başlayan asfaltlama çalışmalarının ardından çarşamba günü yolu köprünün altından açmak var.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Otoyol İznik Kavşağı’na kadar hazır, açılış için Cumhurbaşkanı ve Başbakan’dan tarih bekleniyor

Açıkça söylemek gerekirse… Telefonumuz çaldığında karşımızdaki ses “Ben İsmail Kartal” deyince şaşırdık. Çünkü… Bursa’da Karayolları Bölge Müdürü ve sonrasında İstanbul’dan başlayıp Bursa’dan geçerek İzmir’e ulaşacak olan Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu’nu idare... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Karayolları Genel Müdürü olunca Bursa’da çalıştığı deneyimli ekibi dağıttı

Karayolları gündeminde çok kritik otoyol projeleri var, ama projelerin kesişme noktası olan Bursa’daki deneyimli kadro dağıtıldı. Çünkü… Bölge Müdürü Öner Özgür’ün merkeze, yardımcılarından İlyas Bulut’un Kayseri’ye, Bekir Koç’un da Konya’ya atamaları çıktı. Bursa’ya halen Bölge Müdür Yardımcısı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et