Posts Tagged ‘kavşaklar’

Ulaşım sorununa Başkan Aktaş geniş çerçeveden bakıyor: Yollar kadar otopark da önemli, yoğun yerlere otoparklar yapılacak

Anımsıyoruz da… 1985 yılında ilk otomobil sahibi olduğumuzda, evimizin bulunduğu cadde kenarına 1 araç park ediyordu. Bizimki ikinci araç oldu. Cadde hâlâ aynı, caddeye açılan sokaklar da değişmedi. Fakat, artık oralarda araç park... devamını oku... | Paylaş!

08

02 2019

Büyükşehir’deki 5.5 saatlik koordinasyon toplantısında kavşaklar tüm yönleriyle masaya yatırıldı ele alındı, Yüksek İhtisas’ta proje değiştirildi

Toplantı… Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş başkanlığında pazartesi sabahı sabah saat 07.00’de başladı, 12.30 gibi de sona erdi. Öncekilerde olduğu gibi, haftalık koordinasyon toplantısında önce son hafta yapılan her... devamını oku... | Paylaş!

19

07 2018

Bunaltan trafik Vali başkanlığındaki toplantıda masaya yatırıldı: Polis yola çıkacak ve denetimde etkili gücünü gösterecek

Ulaşım yatırımlarında viyadüklü çözüm dönemi: Sıcaksu’da tünel yerine yolun altını Kükürtlü’ye bağlayan viyadük yapılacak

Dünya yeni stratejiler belirlemeye başladı, Bursa da hazır olsun… Metrolu kentlerde ulaşım anlayışı değişiyor

Büyük şehirde yaşayıp da, günün büyük bölümünde bir yerlere ulaşmaya çalıştığı için trafikten şikayetçi olmayan yoktur herhalde. Yıllar önce… Bursa’nın nüfusu az, yolları sakinken İstanbul’a bakıp “Burada nasıl... devamını oku... | Paylaş!

22

06 2017

Uzman görüşü: Kavşak düzenlemelerinde dikkat edilecek en kritik kriter

Yol ve trafik uzmanı olan İnşaat Yüksek Mühendisi Mehmet Tözün, kent trafiği çözümleri arasında kavşaklar konusuna da değindi. Önce tanım yaptı: “Yoldaki trafik sayımları, katılma-ayrılma noktalarındaki sayılar gibi... devamını oku... | Paylaş!

06

06 2017

Çözüm sırası Ankara Yolu’nu tıkayan Şevket Yılmaz Araştırma Hastanesi Kavşağı’na geldi

Kentin büyümesi, nüfus yoğunluğu, iş alanlarının genişlemesi ve araç sayısı gibi nedenlere bağlı olarak günde iki kez ciddi anlamda trafik sıkışıklığı yaşanıyor. O bakımdan… Sabahları işe gidiş saatlerinde mahallelerden... devamını oku... | Paylaş!

25

05 2017

Ankara Yolu’nda ulaşım planlaması sil baştan yapılıyor, yolun altıyla üstü arasında “dikey minibüs hatları” geliyor

Özellikle son 1 yıldır Bursa’nın her köşesinde çıldırtacak düzeyde trafik sıkışıklığı yaşanıyor. Ne var ki, yine son 1 yılda 60 bin yeni aracın trafiğe katıldığı Bursa’nın yollarında araç sayısı 800 bini buldu. Bu da... devamını oku... | Paylaş!

25

11 2016