Etiket: Kenan Yetişen

Her fırsatta ‘Başımıza icat çıkarın’ çağrıları yapılıyor, ama tehlikeli spor ve görevler için geliştirdiği giysiyi kabul ettiremedi

Kenan Yetişen topluma yararlı olmaya kendini adayan bir dost. Kent Konseyi’nden Kılıç-Kalkan’a kadar sosyal yaşamın içinde. Bursa için araştırmalar yapıyor, projeler üretiyor. Geçenlerde… Sohbet ederken hem yeni bir heyecan yaşadığını, hem de çalışmasını ilgili yerlere anlatamamanın üzüntüsünü... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yayalaştırma projesi geçmişi anımsattı… 70 yıl önce Çekirge Meydanı’nın altından yol geçiyordu

Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasanoğlu ile sohbet ederken, 5 ay kadar önce Bursa Kent Konseyi Tarihi Kültürel Miras Çalışma Grubu Temsilcisi Kenan Yetişen’le konuştuklarımız aklımıza geldi. O günlerde… Osmangazi Belediyesi’nin Çekirge Meydanı ile ilgili çalışmaları yeni başlamıştı ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bu kitapta bilinmeyenler var… Bursa’nın ipekçiliği meşhur, ama hangi ipekçilik meşhur?

Kenan Yetişen 40 yıldır tekstilin içinde olan bir kimya mühendisi. 32 yıldır da ipek üzerine araştırmalar yapıyor, teknik analiz içeren makaleler yapıyor. Bilgi birikimi ve araştırmalarını önce İpek: Dut Yaprağından Kaftana adıyla kitaplaştırdı. Şimdi de ikinci kitabı İpekçilik Şehri Bursa’yı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et