Posts Tagged ‘Koruma Kurulu’

Mudanya’da zaten yetersiz olan otoparklar daha da azalacak, sorun da büyüyecek

Trafik yoğunluğu yaşayan Mudanya’ya son yıllarda otopark olarak nefes aldıran İskele Meydanı yanındaki eski Tekel binasının bir bölümüne yakında Kaymakamlık inşaatı başlayacak. Belediye binası arkasında özel mülkiyete ait... devamını oku... | Paylaş!

09

04 2018

Mudanya 2700 yıllık geçmişini fark etti… Myrleia antik kenti için hem dünya mirası, hem arkeolojik SİT başvurusu geliyor

40 yıl önce gazeteciliğe başladığımızda abi olarak elini uzatan ve ilk günden beri de abiliğini sürdürenlerden biridir Aziz Bükey bizim için. Üzerimizde emeği ve hakkı vardır. Örneğin, bugünkü teknolojinin çok uzağında olan... devamını oku... | Paylaş!

28

02 2017

Koruma Kurulu’nun kaçak bölümleri için yıkım kararı verdiği Baroevi’nin tahsis süresi bitti, Büyükşehir uzatmaya niyetli değil

Koruma Kurulu, tescilli yapı Baro’nun sosyal tesisinde “kaçak eklenti” buldu ve yıkım kararı verdi!

Aslında… Başka bir konuyu araştırıyorduk. Fakat Bursa Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun 30 Aralık 2016 günü yaptığı toplantıda alınan kararlar arasında karşımıza sarsıcı bir sürpriz çıktı. Karara... devamını oku... | Paylaş!

11

01 2017

Korumak, dokunamamak olabilir mi? Eski eser diye dokunulamayan ev her an yıkılabilir!

Telefonda… MHP Yıldırım İlçe Başkan Yardımcısı Emin Seymen oturduğu mahalledeki bir sorunu anlatırken etkilendik. Gönderdiği fotoğrafa bakınca da hak verdik. Konu şu: Yıldırım İlçesi’nin Kurtoğlu Mahallesi Aziz Sokak’ta iki... devamını oku... | Paylaş!

21

07 2015

Büyükşehir, Bursa’nın köylerini tarayıp tarih envanteri çıkardı, tarihi Harmanalanı Camisi projesi de hazır

İstek Keles’e bağlı Harmanalanı Derneği Başkanı Saadettin Bayındır ile yönetim kurulu üyeleri Ahmet Sevim ve Mehmet Aydemir’in ziyaretleri sırasında geldi. Anadolu evliyaları arasında yer alan Saçlı Habib Efendi kabrinin hemen... devamını oku... | Paylaş!

18

07 2015