Etiket: KOTİYAK

Karacabey yakınlarına planlanan uydukente ulaşım için erken uyarı: Otoyolu kullanacaklar evlerine gitmek için ücret ödemek ister mi?

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş cuma günü Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar’ı iade-i ziyaret için geldiğinde, kentin yeni dönem planlamasına ilişkin düşüncelerini de anlattı. Heyecan duyduğu planlar arasında Karacabey yakınlarında düşündüğü uydukent özel önem taşıyor. Kuşku yok ki… Kentin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Karacabey Belediyesi devreye girdi ve otoyol yanlışından döndü… TEKNOSAB için Taşpınar’da kavşak yapılacak

Bu sütunların okurları biliyor… Karayolları 14. Bölge eski Müdürü Turgay Mesci’nin tespitini 8 Ekim 2017 günü “Erken uyarı: 4 OSB var, otoyolla bağlantıları yok” diyerek duyurduk. Yazıda… Yapımı süren otoyolun Bursa-İzmir bölümünde Bursa Çevre Yolu’ndan Karacabey’e kadar kavşak ve bağlantı yolu yer... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bu proje sorunlu: Karacabey’e kadar 4 OSB’yi görmezden gelen otoyol koca Mustafakemalpaşa ile 2 OSB’sini de unutmuş!

Aslında… İstanbul’dan başlayıp Bursa’dan geçerek İzmir’e gidecek ve Türkiye’nin en gelişmiş iki bölgesini birbirine bağlayacak otoyolun Bursa-Balıkesir etabı sorunlu başladı, sorunlu gidiyor. İlk sorun güzergâhta yaşandı. Karayolları Genel Müdürlüğü 90’lı yıllarda güzergâh... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bu erken uyarı çok önemli: Bursa-Karacabey arasında 4 OSB var, ama otoyolla bağlantı hiç yok!

Türkiye’nin ekonomi ve nüfus bakımından en gelişmiş iki bölgesini birbirine bağlayacak otoyolun İstanbul’dan Bursa’ya kadar olan bölümü açıldı, Bursa-İstanbul ulaşımı rahatladı. Şimdi… Bursa’dan Karacabey’e kadar olan bölümün yapımı büyük bir hızla sürüyor. Bir yandan da, İzmir’den başlayan otoyol... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bu da sosyolojik bir sorun: Batı’ya kurulacak 2 büyük uydukent sanayi gettosu olur mu?

Aslında… Kent içinde farklı noktalarda kurulan sanayi bölgelerini bir araya toplayacak yeni sanayi bölgeleri gibi algılanan bir durum söz konusu İzmir Yolu güzergahında. Ne var ki… Burada Deri OSB gibi, TOSAB gibi, KOTİYAK gibi ihtisas sanayi bölgeleri gelişti. Yine adımları atılan Teknosab yalnızca Bursa’nın değil,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Badırga’da Gürsu büyüklüğündeki uydukentten sonra Teknosab yanına da Bursa’nın 3. büyük ilçesi olacak dev uydukent geliyor

Gerçi… Kent merkezinde kentsel dönüşüm yoluyla yoğun bir yenileme çalışması başladı, ama gelişmeye devam eren Bursa’ya yeni yerleşim alanları açmak gerekiyor. Hem de planlı, günlük yaşantısını kendi içinde sürdürebilecek yeni kentler oluşturmak gerekiyor. Bunun adına da uydukentler deniyor. İşte… Bursa’da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İzmir Yolu üzerinde Deri OSB, TOSAB, KOTİYAK’ın olduğu Badırga’ya 75 bin nüfusuyla Gürsu büyüklüğünde uydukent geliyor

Kent merkezindeki yoğunluğun azaltılması, en azından artışın önüne geçilmesi için kentsel planlama adına zaman zaman uydukent formülü konuşuluyor. Cuma akşamı… Olay Televizyonu’ndaki Her Açıdan programında konuk ettiğimiz Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye bu öneriyi anımsatınca şunu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et