Posts Tagged ‘M. Tözün Bingöl’

Trafik anlayışı değişiyor… Kent merkezinde emisyonu düşürme hedefiyle elektrikli, doğalgazlı ve LPG’li araçlara teşvik geliyor

Resmi Gazete’de 2 Mayıs’ta yayınlanan Ulaştırma Bakanlığı yönetmeliğini yorumlayan İMO Ulaştırma Komisyonu Başkanı M. Tözün Bingöl, belediyelere getirilen görevler yanında trafikten kaynaklanan emisyonu azaltma önlemlerine de... devamını oku... | Paylaş!

07

05 2019

Kent içi trafiğe yeni anlayış getiren yönetmeliğin önerdiği uygulamada çok özel hedefler var

Ulaştırma Bakanlığı yönetmeliğini konuşurken, İMO Ulaşım Komisyonu Başkanı İnşaat Yüksek Mühendisi M. Tözün Bingöl uygulamanın nasıl olacağını da söyledi: “Aracını kent girişlerindeki otoparka bırakanlar raylı sistemden... devamını oku... | Paylaş!

07

05 2019

Ulaştırma Bakanlığı yönetmelik hazırladı: Kent merkezine girmek zorlaşacak, ‘trafik sıkışıklığı özel bölgeleri’ ile ‘yayalaştırma’ geliyor

Yönetmelik… Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından hazırlandı ve Resmi Gazete’nin 2 Mayıs tarihli sayısında yayınlanarak yürürlüğe girdi. Böylece… Son dönem trafik sorunu yaşayan büyük kentlerde çözüm olarak... devamını oku... | Paylaş!

07

05 2019

Doğancı tünelinde Karayolları teknil nezaretçi eşliğinde kontrollü patlatma yaptı… Dağ Yolu projesinde kritik aşama işte böyle aşılıyor

Ruhunda… Tam anlamıyla Karayolculuk var. O nedenle, Bursa’nın ulaşımla ilgili tüm projelerini yakından izliyor, sahip olduğu deneyimle önerilerini ortaya koyuyor. Biz de sık sık bu sütunlarda bilgilerinden yararlanıyoruz. İnşaat... devamını oku... | Paylaş!

25

04 2019

Motosiklet tutkunları için güzel haber… Karayolları 2 kavşağa ‘motorcu dostu bariyer’ taktı, hedefte 2 nokta daha var

Motosiklet kullanımı büyük kentlerde giderek yaygınlaşıyor ve artık hobi olmaktan çıktı. Fakat araç yoğunluğu içinde motosiklet sürücüleri tehlikeli kazalarla karşılaşabiliyorlar. Bu kazalarda metal korkuluklar da can kaybına yol... devamını oku... | Paylaş!

09

04 2019

Otomobil yavaş, ama kesin şekilde kenti öldürüyor… Artık ya kenti, ya otomobili seçeceğiz!

Kuşku yok ki… Büyük kentlerin en önemli sorunu ulaşım. Nüfusla birlikte artan araç sayısı caddelerin yetersin kalmasını, bu da sürekli yeni ulaşım projeleri ve yatırımlarını getiriyor. Yanı sıra… Bu konun bir de... devamını oku... | Paylaş!

12

02 2019

Karla mücadelede Karayolları bu uygulamayı Bursa’dan başlattı: Kar istasyonları ve bakımevleri

Trafik kazalarından yola çıkarak risk haritası çıkaran Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü karla mücadele kapsamında da kar istasyonları oluşturdu. Üstelik… Ankara Yolu’nda Ümitalan ve Mezitler’deki 2 karla mücadele istasyonu ve... devamını oku... | Paylaş!

17

01 2019

Felaket sonrası ‘ızgara tipi’ kent planlamasına geçen Kobe’de deprem verileriyle genişliklere göre yolların kapanma riski çıkarıldı

Olası deprem felaketinde kent içi yolların nasıl ulaşılabilir kalabileceğini İnşaat Yüksek Mühendisi M. Tözün Bingöl’den dinledik. “Japonya’nın Kobe kentinde 1995 yılındaki depremin verileriyle yolların kapanma riski ortaya... devamını oku... | Paylaş!

24

12 2018

Sallandıkça depremden korkuyoruz, ama kentsel önlemi ihmal ediyoruz: Yapılar kadar yolların açık kalmasını da önemsemek gerek

Açıkçası… Kentin içinden, hatta göbeğinden ya da yanı başından geçen fay hatlarıyla deprem yaşadığımız bölgenin gerçeği. Gerçi… Kentin içinden geçenler sessiz, ama Marmara Denizi’nin içindeki fay hattının bir kolu... devamını oku... | Paylaş!

24

12 2018

Stadyumdan sonra hastanenin devreye girmesiyle trafik yoğunluğu artacak Acemler için İMO’dan çözüm önerisi: Yakın Çevre Yolu’na direkt bağlantı

Yıllardır… Kafa yorulan Acemler Kavşağı’nın artacak yoğunluğuna karşı öneri geliştirenler arasında İnşaat Mühendisleri Odası da var. Nitekim… Başkanlığını İnşaat Yüksek Mühendisi M. Tözün Bingöl’ün... devamını oku... | Paylaş!

12

11 2018