Posts Tagged ‘Meclis’

Kurada oda çıkmadığı için konuklarını bahçede ağırlayan Bursa Milletvekili Refik Özen yapılmakta olan odasının inşaatını gezdi

24 Haziran’da milletvekili sayısı 550’den 600’e çıkınca Meclis’in fiziki yapısında sıkıntılar oldu. Örneğin bazı milletvekillerine kurada oda çıkmadı. Oda çıkmayanlardan biri de AK Parti Bursa Milletvekili Refik... devamını oku... | Paylaş!

15

09 2018

TBMM’de odası olmayan AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen konuklarını Meclis bahçesinde ağırlıyor: Makam Bahçesi

24 Haziran seçiminde milletvekili sayısı 550’den 600’e yükselince TBMM idari yapılanmasında da bazı sorunlar ortaya çıktı. Örneğin… Bazı milletvekillerine çalışma odası tahsis edilemedi. Kurada oda çıkmayanlar... devamını oku... | Paylaş!

23

08 2018

Gemlik’i sıkıntıya sokan KHK’daki hatalı kelime Meclis kararıyla resmen düzeltildi, herkes rahatladı

Başlangıçta her şey çok iyi niyetli adımlarla gelişti. Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun çabalarıyla Bakanlar Kurulu gündemine gelen Gemlik’in depremsellik sorununu aşmak için kanun hükmünde kararname... devamını oku... | Paylaş!

14

04 2018

Kulisler Faruk Çelik’in Mudanya konuşmasındaki bir ifadeye yorum arıyor: Bundan sonra daha sık görüşeceğiz

Gelmiş geçmiş hükümetlerde en uzun süre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görev yaptı. Arada Devlet Bakanı olarak kimsenin el uzatmadığı Alevi açılımı çalıştaylarına imza attı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı... devamını oku... | Paylaş!

30

07 2017

Meclisten yıldırım hızıyla geçen anayasa değişikliği için referandumun tarihi Cumhurbaşkanı’ndan geldi: 9 Nisan!

Görünen o ki… Anayasa değişikliğinin halkoyuna sunulacağı referandumla ilgili her adım ince bir strateji ile atılıyor. Nitekim… 21 Ocak günü sabaha karşı TBMM’de kabul edilen anayasa değişikliği teklifi, onay için... devamını oku... | Paylaş!

01

02 2017

Başbakan Yıldırım ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da referandum için bekleniyor, Bahçeli’nin sınırlı programında Bursa yok

Cumhurbaşkanlığı sitemine geçiş için TBMM’de alınan kararın ardından referandum süreci Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla başlayacak. Fakat… Siyasi partilerin genel merkezleri, anayasa değişikliği... devamını oku... | Paylaş!

24

01 2017

Ankara’yı izleyenler biliyor… Bir şey konuşulmaya başlandığında gerçek oluyor!

Silahlı terör, ekonomi terörü, Meclis’te anayasa değişikliği teklifi maddelerinin oylanması, referandum derken gündem bambaşka bir sürprize döndü. Bütün bunlar senaryo mu, paranoya mı, yoksa olasılık hesabı mı... devamını oku... | Paylaş!

15

01 2017

Ankara “milli mutabakat hükümeti” konuşurken MHP’nin eğilimini Genel Sekreter Büyükataman açıkladı: Hükümette de ihtiyaç olursa kaçmayız

Siyasetin sürprizleri çok sevdiği zaten biliniyor. Yakın geçmişte ve yaşadığımız süreçte yaşananlar da bunu gösteriyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sürpriziyle başlayan gelişmeler bir anda Cumhurbaşkanlığı... devamını oku... | Paylaş!

09

01 2017

Parlamentonun içinden bugünkü sistemin sorunu: Meclis denetim görevini neden yapamıyor?

Türkiye’de bugün uygulanan parlamenter sistemde TBMM’nin görevi yasama ve denetim olarak belirlenmiş. Ancak… Özellikle denetim konusunda yaşanan ciddi sıkıntılar var. AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi İsmail... devamını oku... | Paylaş!

14

11 2016

Gözler TBMM Darbe Araştırma Komisyonu’nda: Her şey aydınlanır ve açıklanır, hiçbir şey gizli kalmaz!

Demokrasi tarihimize FETÖ terör örgütü darbe girişimi olarak geçecek 15 Temmuz’un üzerinden 13 gün geçti, ama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokağa çıkıp darbeyi engelleyen halkın meydanlardaki demokrasi... devamını oku... | Paylaş!

29

07 2016