Etiket: Mehmet Aydın

Arıtmadan çıkan su yeniden sanayi kullanımına veriliyor, yeraltı suları artık tarımsal sulamanın oluyor

Yeşil Çevre Arıtma Kooperatifi Genel Müdürü Mehmet Aydın, tesisi gezdirirken mutluluğunu da paylaştı: “Biz burada yalnızca arıtma yapmıyoruz. Arıttığımız günde 50 bin metreküp suyu yeniden kullanmaları için ortaklarımıza gönderen bir sistem kurduk.” Bunun anlamı şu: “Bu sistem sayesinde bölgedeki sanayi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kentin doğusunda 2 ilçe ve 3 OSB’nin atıklarını arıtıp temizliyor… İmeceyle kuruldu, Türkiye için model oldu

Aslında… Gerçek anlamda bir imece efsanesi olarak yapıldı. 1998 yılında, dönemin Bursa Valisi olan Orhan Taşanlar kuruluşu için harekete geçtiğinde öncülüğü rahmetli Şükrü Şankaya üstlendi. Kuruluşta… Bursa’nın doğusunda yer alan sanayi tesislerinin atıklarını kâr amacı gütmedenarıtmayı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Şubeleşip Türkiye’ye açılmayı planlayan Ülkev kamunun atıl binalarını eğitim yuvasına dönüştürmek istiyor

Kıs a adı Ülküm Eğitim Vakfı olan Ülkev Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aydın, yalnızca eğitim olan hedeflerini açıklarken şunu söyledi: “Öncelikle şubeleşmek istiyoruz. Türkiye’de bu görüşte benzer bir yapı yok. Diğer illerdeki arkadaşlarımızla görüşüyoruz. İşadamlarımızın katılımıyla da hedefe... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ülküm Kooperatifi’yle öğrenci yurdu açmışlardı, Ülkev’i kurup okul projesi yaptılar… Bu yolun sonunda üniversite var

Yıllarca… Ülküm Eğitim Kooperatifi ile Altıparmak’ta bir binada, üniversite eğitimi için Bursa’ya gelen v e daha çok Ülkücü görüşten kız öğrenciler için yurt işlettiler. Ancak… Bu tür çalışmalarda kooperatif yöntemi çok sağlıklı işlemiyor. O nedenle, kısa adı Ülkev olan Ülküm Eğitim Vakfı’nı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Elektrikten suya, doğalgazdan asansöre enerji verimliliğiyle okullarda son 1 yılda 3.5 milyon lira tasarruf sağlandı!

Tarih 20 Ocak 2012… “Okula nefes aldıracak proje öğrenciden” başlıklı yazımızda, Yeşilyayla Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerinin reaktif güç kullanımı projesini duyurduk. Proje… Elektrik dağıtım şirketinin cezalandırdığı reaktif güç kullanmaktan okulları kurtarmayı amaçlayan kompanzasyon cihazı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Nereye baksan bizden bir parça… Balkanlar’da Türk izleri ve Üsküp sokaklarında Bursa’yı solumak!

Geçen yıl… Batı Trakya’da Gümülcine’de Kadir Gecesi’ni geçirdiğimizde bu sütunlardan izlenimlerimizi paylaşırken de aynı şeyi söylemiştik. Osmanlı ilerleme yönü olarak önce Batı’yı seçmiş, İstanbul’dan önce Trakya’yı fethetmiş. Oralarda Türk kültürünü geliştirmiş. O... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yıldırım Kaymakam’dan en kritik çağrı: Resmi kurumlarda insan hakları ihlali olursa hemen haber verin!

Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın farklı görev anlayışı ve topluma yönelik sosyal projeleriyle dikkat çeken bir mülki yönetici. Aydın’ın önem verdiği konulardan biri de insan hakları ihlalleri olarak karşımıza çıkıyor. Nitekim… Bu duyarlılıkla, siyasi partilerin de temsilci verdikleri Yıldırım İnsan Hakları... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Önce çiftçiler, sonra tarımsal sanayi… Bursa’nın “tarım konseyi” gibi heyet Ankara’ya çıkarma yaptı

Anımsıyoruz da… 1980 öncesi Adalet Partisi iktidarında Tarım Orman ve Köy İşleri Bakanlığı görevine Bursa Milletvekili Cemal Külahlı geldiğinde, tarım kenti olan Bursa’da büyük bir sevinç oluşmuştu. Şimdiyse… Seçim çevresi 2 dönemdir Şanlıurfa olsa bile Bursa’nın siyasetçisi kabul ettiğimiz Faruk Çelik... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

24 saat denetim altında… Türkiye’nin en teknolojik arıtma tesisi daha da büyüdü

Kentin Doğu bölgesindeki sanayi tesisleri için Yeşil Çevre Arıtma Tesisi Kooperatifi kurulduğunda, bölgesindeki Kestel ve Gürsu ilçelerinin toplam nüfusu 47 bindi. 2 ilçenin 2020’de 120 bin nüfusa ulaşacakları öngörülüyordu. Fakat Gürsu ve Kestel’in toplam nüfusları 2014 sonunda 127 bine ulaştı. 2 ilçenin de... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Roman çocukları okulda kaynaştırmak için 3 özel proje

Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın’ın çok önem verdiği ve tam bir disiplinle uygulanmasını sağladığı proje, Roman çocukları ve ailelerinin çevreyle kaynaşmalarını birinci amaç olarak hedefliyor. Bunun için de… “Anladınız mı Beni?” adıyla bir BEBKA projesi olarak yaşama geçirilen çalışmanın 3 ayağı var.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et