Etiket: Mehmet Çakman

Geçici yer için pazaryeri esnafı tercihini yaptı: Belediye binasının yanı olsun

Bu sütunlarda… Merkez pazaryerinin üstünün örtülmesi için hazırlanan projenin 560 gün sürecek çalışmaları sırasında pazarcı tezgahlarının geçici olarak tarihi belediye binasının altında Çiçek Izgara önündeki alanın düşünüldüğünü cuma günü aktarıp, AP İl Başkanı Ahmet Yıldırım’ın önerine... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Çakman’dan öneri var: Merkez pazaryerinde tüm taraflar projenin içinde olmalı

Türkiye Pazarcılar Federasyonu Kurucu Genel Başkanı olan Bursa Pazarcılar Derneği Başkanı Mehmet Çakman, merkez pazaryerinin üstünün kapatılması projesiyle ilgili şunu söyledi: “Büyükşehir çok iyi niyetli şekilde işi üstlendi. Fakat Osmangazi Belediyesi ve BTSO’nun da burada projeleri... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kurucusu olduğu Pazarcılar Odası’nı sorguluyor: AVM gibi pazaryerine dava açılırken sokak pazarına katkı payı isteniyor

Aslında… Ziyaretimize Bursa 15 Temmuz Demokrasi Derneği Başkanı olarak geldi. Fakat sohbet, kurucusu olduğu Bursa Pazarcılar Odası ile belediyeler arasında açılan davalara yoğunlaştı. 2002’de kurucusu olduğu Pazarcılar Odası’ndan 2005’te ayrılan Mehmet Çakman şu anda kısa adı Burpak olan Bursa Pazaryerleri... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Darbe girişimini unutturmayacaklar… 15 Temmuz Demokrasi Derneği kuruldu

15 Temmuz tarihinin Türk demokrasisi için çok ayrı bir yeri oldu. Daha doğrusu, 27 Mayıs 1960 ihtilaliyle hüzün yaşayan siyasete 15 Temmuz 2016 darbe girişiminin demokrasiye sahip çıkan halk tarafından püskürtülmesiyle güvence ve coşku geldi. Bu da… Meydanlarda 15 Temmuz’da başlayan demokrasi nöbetleri yoluyla... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et