Etiket: Mehmet Çalışkan

Ulucami’de TEV geleneği… Türk Eğitim Vakfı vefat eden bağışçıları için mevlit okuttu

Öğrencilere burs veren ve bu alanda en titiz çalışan kurumlardan biri olan Türk Eğitim Vakfı’nın pek bilinmeyen bir geleneği var: Her yıl ramazan ayında vefat etmiş bağışçıları için mevlit okutuyor. Bu yıl da, 14 il ile birlikte Bursa’da Ulucami’de yine mevlit okuttu. Cuma namazı öncesi saat 11.30’da başlayan TEV... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Türk Eğitim Vakfı organize etti, usta sanatçı Selami Şahin ‘geliri öğrencilere burs olacak’ konser için Merinos’ta sahneye çıkıyor gelecek

Tanıdığımız için biliriz… Türk Eğitim Vakfı Bursa Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Çalışkan kendini öğrencilere burs bulmaya adamış biri. Geçenlerde… İstanbul’a gitti ve besteci-ses sanatçısı Selami Şahin’e çok özel bir davet yaptı: “Sanat Güneşi Zeki Müren mal varlığını TEV Bursa Şubesi’ne... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

DSP eski Genel Başkanı Zeki Sezer dost ziyaretine geldiği Bursa’da CHP ve İYİ Parti için çok özel yorumlar yaptı

Türk Eğitim Vakfı Bursa Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Çalışkan’la tanışıklığımız ta 80’li yılların ortasına, Mudanya’daki Petrol Ofisi Dolum İstasyonu Müdürü olduğu döneme dayanır. Yılların dostu… Bademli’deki küçük bahçesinde bulduğu huzuru dostlarıyla paylaşmayı sevdiği için bahçe... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

TEV Başkanı Rona Yırcalı yönetimiyle birlikte Bursa’ya çıkarma yapıyor, TEV 27 yıl sonra Bursalı bağışçılarla buluşuyor

Kısa adıyla TEV olarak bilinen Türk Eğitim Vakfı Bursa Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Çalışkan’ı genç ve idealist bürokrat olduğu 80’li yıllardan beri tanırız. İş ahlakı ve hizmet anlayışında hiç değişiklik olmadı, heyecanı hiç eksilmedi. Başarılı, ama maddi olanakları kısıtlı öğrencilere burs... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

TEV’in gurur ve vefa günü… 15 büyük bağışçı için Ulucami’de mevlit okuttu, bursiyeri fakülte birincisi oldu

Dar gelirli ailelerin çocuklarının eğitim için burs desteği sağlamak için sessizce, ama karıncalar gibi çalışan TEV Bursa Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Çalışkan’la konuştuğumuzda, gurur dolu saatler yaşıyordu. Aradığımızda… Soyadına uygun bir tonlamayla “Uludağ Üniversitesi’nde şimdi diploma... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et