Etiket: Mehmet Emin Tutan

24 Haziran seçinin en önemli özelliklerinden biri: 2. Bölge’nin lokomotifi Yıldırım’da “kendi milletvekilini seçme” stratejisi

Artık… Her parti ilçesinde 1 oy fazla getirebilecek adayların peşinde. Özellikle de, 2. Bölge’nin lokomotifi durumunda olan Yıldırım’da AK Parti iddialı.. Nitekim… 2. Bölge’nin 10 milletvekilinden 8’ini hedefleyen AK Parti demografik yapıyla dengelere göre strateji geliştiriyor ve daha çok oy getirecek adaylar... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Urfa’daki ‘siyasi tayin’ yıllarının ardından Bursa’ya dönüşünü ilan eden Faruk Çelik Büyükşehir için ilk kez konuştu: Görev düşerse kaçmam

Kuruluşundan 2011’e kadar AK Parti’nin Bursa’daki her şeyi oldu. Mahalle mahalle, köy köy çalıştı, siyasete evlerde sohbet yöntemini getirdi. Gerek güçlü Grup Başkanvekilliği döneminde, gerek üstlendiği Bakanlıklar sürecinde Bursa’nın aldığı her hizmet ve yatırımda emeği vardı, Bursa’nın... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Batı Trakyalı işadamları örgütlenip BATISİAD’ı kurdu… Hedefleri, Bursa’nın Avrupa’ya açılan kapısı olmak!

Ahmet Er’i siyasetten tanıyoruz. AK Parti Yıldırım kurucu yönetiminde yer aldı, Mehmet Emin Tutan’ın milletvekili olmasıyla ilçe başkanlığı üstlendi, daha sonra da İl Genel Meclisi Üyesi olarak hizmet etti. Şimdi de… BATISİAD Başkanı olarak yönetiminden İbrahim İsmailoğlu, Cihat Yusufoğlu, Adnan Yakupoğlu, İkbal... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti’de koordinatörlere nefes aldırmayan hafta sonu mesaisi… 57 kişiyle yüz yüze görüşme, 353 kişiyle de anket yapacaklar

Başlangıçta… “Hemen gerçekleşecek bir görev değişikliği” izlenimi vardı. Fakat AK Parti’de 4 yıla yakın süredir İl Başkanlığı yapan Cemalettin Torun’un görevi bıraktığını açıklamasına karşın, yeni atama henüz yapılamadı. O nedenle… Hemen olması beklenen değişim, ikinci haftasını... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Mehmet Emin Tutan sahur buluşmasını yorumladı: Siyasette vefa arayan Faruk Çelik Bakanımıza bakabilir

Aslında… Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in 40 yıla yakın birlikte siyaset yaptığı dostlarıyla vefa iftarında buluşacaktı, ama siyasi görevler nedeniyle sahurda vefa buluşması oldu. Katılanlardan biri de 22. ve 23. Dönem AK Parti Bursa Milletvekili olarak 2002-2011 arasında parlamentoda bulunan Mehmet Emin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bakan Faruk Çelik, 40 yıldır birlikte siyaset yaptığı dostlarıyla sahurda buluştu

Siyasette vefa hep tartışılır, ama en duygulu anlar ve en güzel görüntüler de vefa ortamlarında ortaya çıkar. Hafta sonu işte böyle bir dostlar buluşması yaşandı. Düşünce… Geçen hafta Başbakan Binali Yıldırım’ın 2002’den bu yana tüm AK Parti milletvekillerine verdiği iftar sonrası, Bursa’dan giden ekip Gıda... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Deneyimli siyasetçi Mehmet Emin Tutan’ın saha gözlemi: Kararsızlık havası vardı, ama anlatınca kararsızlar evet diyor

AK Parti dün Merinos’ta yapılan ve coşkulu geçen İl Danışma Kurulu toplantısıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu liderliğinde Bursa’daki evet kampanyasını başlattı. Start öncesi… 22 ve 23. Dönem Bursa Milletvekili Mehmet Emin Tutan’la konuştuk. Refah ve Fazilet partilerinde İl Sekreterliği... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Referanduma 55 gün kaldı… AK Parti Yıldırım’da eski ilçe başkanlarıyla sahaya çıktı

Referanduma 55 gün kaldı. Oylamanın evet ve hayır tarafı olan siyasi partiler henüz kampanyalarını başlatmadılar, ama sahaya çıkmaya başladılar. Örneğin… AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı hafta içinde farklı bir saha çalışması programı hazırladı. Bunun için de, AK Parti’nin kuruluşundan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Siyaset referandumla hareketleniyor… Eskisiyle, yenisiyle AK Parti tam kadro sahaya çıkmaya hazırlanıyor

Geçenlerde… 2003-2011 yılları arasında, yani 22 ve 23. Dönem AK Parti Bursa Milletvekili olarak parlamentoda görev yapan Mehmet Emin Tutan’la sohbet ederken, “sahaya çıkıyor musunuz?” diye sorduk. Gördük ki… Refah ve Fazilet partilerinde İl Sekreterliği yapan, Yıldırım Belediye Meclisi Üyesi seçilen, AK Parti’de... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

En özel bilgi Tutan’dan: Anayasa değişikliğinde 3-4 madde MHP isteği doğrultusunda geçti, CHP de değiştirtebilirdi

2 dönem AK Parti Bursa Milletvekili olarak görev yaptığı Meclis’in bugünkü tablosunu yorumlayan Mehmet Emin Tutan, 2007’de 367 krizi sırasında Meclis’e girip Abdullah Gül’ün seçilmesini sağlayan Devlet Bahçeli için şunu söyledi: “Anayasa değişikliğini CHP kategorik reddediyor. Oysa, oturup konuşmalı. Nitekim... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et