Etiket: Mehmet Ocakden

AK Parti’de koordinatörlere nefes aldırmayan hafta sonu mesaisi… 57 kişiyle yüz yüze görüşme, 353 kişiyle de anket yapacaklar

Başlangıçta… “Hemen gerçekleşecek bir görev değişikliği” izlenimi vardı. Fakat AK Parti’de 4 yıla yakın süredir İl Başkanlığı yapan Cemalettin Torun’un görevi bıraktığını açıklamasına karşın, yeni atama henüz yapılamadı. O nedenle… Hemen olması beklenen değişim, ikinci haftasını... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

7 eski milletvekilinin yanı sıra AK Parti’de bu kez “engelli aday” rekoru: 39 başvuru

7 Haziran genel seçimlerine gidilen süreçte AK Parti Bursa’ya 235 aday adaylığı başvurusu yapılmıştı. Bu rakam gerçek bir rekor olarak kayıtlara geçti. 1 Kasım’da yenilenecek seçim için de 167 başvuru geldi. İlk bakışta… AK Parti’ye yapılan başvurularda 3 ayda 68 azalma görülüyor. Fakat, kısa süre için bu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa siyasetine sürpriz: Ali Osman Sali nakil yoluyla aday

AK Parti’nin aday adayı listelerini incelerken, Ankara başvuruları arasında sürpriz bir isim karşımıza çıktı: Ali Osman Sali. Zaman zaman sohbet ettiğimiz için öyküsünü biliyoruz. Geçmişte… Başbakanlık Başmüfettişliği ve Refahyol döneminde Başbakanlık Personel Daire Başkanlığı yapan Ali Osman Sali... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti’de eski milletvekilleri de temayüle girmiyor

7 Haziran’daki milletvekili genel seçimi için aday adaylığı başvurularının en yoğun olduğu AK Parti’de kurallar biliniyor. Örneğin, Bursa’da 1 Mart’ta teşkilat eğilimini belirlemek üzere yapılacak temayül yoklamasına milletvekilleri katılmıyorlar. Bununla birlikte… Eski milletvekillerinin de temayüle girmemeleri... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et