Etiket: Mehmet Özhaseki

Biz özlemle ve sabırla bekliyoruz, ama Kayseri de aynı durumda çıktı… Hızlı tren işi her yerde ‘biraz sıkıntı’ yaşıyor

Habere… Kayseri Haber gazetesi manşetinde rastladık. Kayseri’nin beklediği hızlı tren için şu ifade yer alıyor: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, projeleri yakından takip ettiklerini vurgulayıp “Hızlı tren işinde biraz bekleme var, ama inşallah ona da kavuşacağız” dedi. Bu cümle… Cumhurbaşkanı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İstanbul ilk kez Bursa’ya geliyor… AK Parti’nin yeni Anadolu planı Bölge Toplantıları planlamasıyla ortaya çıktı

Görünen o ki… 31 Mart yerel seçimi ve sonrasında 23 Haziran’da tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi sonuçları AK Parti’nin yerel yönetimlere bakışında da önemli değişiklikler getirecek. Nitekim… 31 Mart sonrası tablosunun ilk yansımasını, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti’nin Kızılcahamam Kampı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan belediye başkanlarına yeni dönem için yol haritası

Önce… Canlı yayında düşüncelerini ve beklentilerini paylaştı. AK Parti’nin Kızılcahamam Kampı’ndaki değerlendirme toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gündeminde belediyelerde yeni dönem vardı. Ana hatlarıyla… Belediye başkanlarına uyarılarda bulunurken; yeni dönemde nasıl çalışmalar... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İstanbul ve Ankara adaylarının aldıkları oyları Betimar milimi milimine bildi

Betimar Genel Müdürü Gürkan Duman seçim sonuçlarıyla yaptıkları anketleri tablo olarak önümüze koydu. Buna göre… İstanbul’da Binali Yıldırım için tahmin edilen yüzde 48.5 oy aynen çıkmış. Ekrem İmamoğlu ise 48.2 tahminine karşın yüzde 48.8 oy almış. İstanbul Büyükçekmece’de AK Parti Adayı Mevlüt... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

31 Mart’ı ‘ittifakların seçimi’ gören MHP Genel Sekreteri Büyükataman’ın yorumu: Paylaşım söz konusu olursa, iyi becerebilen lehine tablo çıkacak

Önce… Ayları sayıyorduk, şimdi günler geri sayım takvimine girdi. 31 Mart seçimine artık 82 gün kaldı. Seçimi ikili hale getirecek ittifak partilerinin Büyükşehir adayları belli oldu, şimdi ilçeler bekleniyor. Bu süreçte… Cumhur İttifakı’nın belirleyicisi, hatta siyasi sürecin yönlendiricisi pozisyonunda... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Cumhur İttifakı’nda MHP’nin Bursa’da Büyükşehir adayı çıkarmayıp AK Parti adayı Alinur Aktaş’ı destekleyeceği izlenimi var

İttifak için ilk görüşmeyi AK Parti Genel Başkanı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptılar. Kısa süren görüşme, aralarında sorun olmadığını gösterdi. Yani, genel bir mutabakat sergilendi. Nitekim… AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile MHP Genel Başkan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman’dan açık mesaj: Bursa’da problem yok, teşkilat-belediye-vatandaş iletişimi ve uyumuyla seçime gidiyoruz!

Cuma günü… Ankara’da AK Parti’nin genişletilmiş İl Başkanları toplantısı vardı.  Toplantıya, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman’la birlikte Bursa başkanları olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İl Kadın Kolları Başkanı Gülten Kapıcıoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Taner Köse ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Kentsel Tasarım Rehberi Osmangazi Belediyesi’nin Kükürtlü modelini anımsatıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin kentsel dönüşüme ayar çeken konuşması kadar, ortak nokta özelliğinde Kentsel Tasarım Rehberi hazırlanması da önemli. Üstelik… Bu bize, geçen yıl bu sütunlardan duyurduğumuz Osmangazi Belediyesi’nin Kükürtlü kentsel dönüşümünü anımsattı. İlk kez bir belediye... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ankara kentsel dönüşüme ayar çekti… Bakan Özhaseki uydukentlerin önünü kapatıp mahalle bazlı, yerinde dönüşüm istedi

Toplantının ev sahibi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ydı… İlçe belediye başkanları ve teknik başkan yardımcıları da salondaki katılımcılardı. Salonda… Bursa’dan Osmangazi Belediyle Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ve Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Başkan Aktaş işareti verdi, plan üzerinde çalışmalar başladı… Kente 25-30 kilometre mesafede, batıda ve kuzeyde 250 bin nüfuslu uydukentler geliyor

Uydukent konusu ne zaman açılsa 11 Aralık 1977’de yapılan yerel seçimler aklımıza gelir. Mustafa Eroğlu’nun seçildiği ve CHP’nin kazandığı tek yerel seçim olan o seçimin 2 de bağımsız adayı vardı. Bağımsız adaylardan Orman Mühendisi Ahmet Künksatan bir gün, Setbaşı İlkokulu’na çıkan yolun hemen... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et