Etiket: Merinos

Bursa’ya gelip inceleme yapan Arap yatırımcı, Sıcaksu-Kültürpark-Kent Meydanı-Merinos’u birleştirmek için bölge trafiğini yeraltına almak istiyor

AK Parti Bursa Milletvekili Müfit Aydın, büyük heyecan duyan Dubaili yatırımcının termal projesi için Bursa’ya gelip Sıcaksu’yu incelediğini söyledi. Düşüncesini de şöyle aktardı: “Çok büyük bir proje hazırlıyor. Türkiye’nin sembolü yanında bölgedeki trafiği tümüyle yeraltına almak... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Merinos’taki ramazan geceleriyle hemşeri dernekleri etkinlikleri Kültürpark’a gidiyor… Lunapark yanına dev etkinlik çadırı!

Geçen zaman çok uzun değil… 80’li yılların ortalarına kadar Bursa kadar çevre illerin de ilgisini çeken ve aynı tarihte başlayan iki büyük etkinlik vardı. Biri… Uluslararası Bursa Festivali adıyla düzenlenen ve yabancı ülkelerin folklor gruplarının gösteriler yaptığı festivaldi. İlk yıllar Atatürk Stadı’nda... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Merinos güzelleşiyor… Kozmetik ve Güzellik Fuarı gün sayıyor

Hasan Eker organizasyonuyla Merinos’ta düzenlenecek 9 fuardan ilki olan Kozmetik ve Güzellik Fuarı 8-11 Şubat tarihleri arasında açılacak. Kozmetik firmalarından güzellik uzmanlarına kadar sektörün tüm yönleriyle yer alacağı fuardaki defileleri Bursalı bir isim olan Tarkan Acar organize edecek. Açılıştaysa “Çocuk... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP kongresinde salondan yansıyan görüntünün düşündürdükleri… Partilerde siyasal içerik yerine sonuç odaklı kongreler süreci başladı

Pazar günü… Merinos’ta CHP İl kongresinin bir bölümünü Osmangazi eski ilçe başkanı meslektaşımız Yücel Akgün ve İnegöl eski ilçe başkanı Turan Neşe ile birlikte salonun en arkasından izledik. Kürsüye çıkan İl Sekreteri Muharrem Or kongreyi açmış, İl Başkanı Şadi Özdemir de partililere veda ettiği... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Saadet Partisi Osmangazi kongresinde ilginç tablo: Başkanlar yer değiştiriyor

Pazar günü Merinos’ta yapılacak SP Osmangazi İlçe kongresinde farklı bir değişim yaşanacak. Çünkü… 3 yıldır SP Osmangazi İlçe Başkanı olan Sadri Topçu görevi Kerim Bulut’a devrederken, kendisi de yönetimde yer alacak. SP Osmangazi’nin efsane ismi Hamza Geldi de sağlık sorunları nedeniyle uzak kaldığı yönetime... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bu kentin her alandaki gelişiminde çok büyük katkısı var… Bursa’nın Merinos’u unutmaması gerek büyük

Bursa için Merinos’un anlamı da, yeri de çok farklı. Bir kere, Merinos sıradan bir tekstil fabrikası değil. Kentin siyasetine, sosyal yaşamına, sporuna, sendikalaşmasına, hatta yapılaşmasına katkı yaptı. En önemlisi… Bir dönem Merinos’ta çalışıyor olmak ayrıcalıktı. Atatürk’ün emriyle 28 Kasım 1935’te... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

TBMM’de Bursa gecesi… Milletvekillerine Bursa’dan 60 tepsi Anayasa-Demokrasi Böreği, Bursaspor ayranı ve kestane şekeri

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki anayasa değişikliğinin ilk turu sabahlara kadar süren görüşmelerle tamamlandı, ikinci tur bugün başlıyor. İlk tur süresince ekranlara Meclis Genel Kurulu’ndan neredeyse her gün tartışma, polemik ve kavga yansıdı. Sınırları aşan kavgalar bile oldu. Bu görüşmelerin bir de perde... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP lideri yeni dönem için mesajı Bursa’dan verdi, destek istedi: Bize güvenin, şans verin çözelim

Ülke gündeminde tansiyonu yüksek konular var. Bir yandan da yeni bir seçimin yaklaştığı ayak seslerinden anlaşılıyor. İşte… CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu iki günlük Bursa programında kamuoyuna güncel konulardaki görüşlerini açıklayarak mesaj verirken, katıldığı toplantılarda çağrılar da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kılıçdaroğlu’nun “mağdurlar” buluşmasından yansıyan görüntü: Türbanlı sayısı en fazla CHP toplantısı

15 Temmuz sonrası görevden alınan ya da ihraç edilenler ve yakınlarıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir araya geldikleri toplantıda dikkat çeken bir nokta var. Merinos’taki Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nin Orhangazi Salonu’nda yapılan toplantı, türbanlı katılımcı sayısının en fazla olduğu CHP... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kumaşta geleceğin teknolojisi masaya yatırıldı, dünyanın tekstili Bursa’da konuşuldu

Merinos’taki Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde tekstilin geleceği açısından önemli bir sempozyum gerçekleştirildi. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası ile Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen sempozyumda özellikle geleceğin tekstil teknolojileri üzerine önemli oturumlar... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et