Posts Tagged ‘Mesut Yılmaz’

ANAP’ın 37 kurucusundan biriydi, bir dönem Bursa siyasetini dizayn etti… Fahir Sabuniş kalp kriziyle aramızdan ayrıldı

Vefatını… Olay gazetesindeki ilandan okurken, Fahir Sabuniş anıları da gözümüzde canlandı. 1983 yılının mayıs ayında tanıştık. 12 Eylül sonrası siyasi partiler kurulurken rahmetli Turgut Özal’la birlikte Anavatan... devamını oku... | Paylaş!

04

03 2019

FETÖ’cü polislerin ahlaksız tuzağı… Feridun Pehlivan’ın evine 2 kez girmişler, bozdukları kilidi tamir edip süs çiçeğinin benzerini yaptırmışlar

1980 öncesi AP’de başlayan siyasi yaşamına ANAP’ta devam eden Feridun Pehlivan bir dönem Bursa siyasetine damga vuran isimler arasında yer alıyor. ANAP’ta belediye meclis üyeliği sonrası Osmangazi İlçe Başkanlığı ve... devamını oku... | Paylaş!

10

10 2017

Yolculuk kalitesinin yükselmesi için otoyol elbette vazgeçilmez, ama beton ve asfaltın maliyetini çevre ve ormandan daha fazla önemsiyoruz!

1999  yılıydı… Dönemin siyasetçilerinin, özellikle de ANAP İl Başkanı olduğu süreçte siyasi gücünü Ankara’ya kabul ettiren rahmetli Mehmet Gedik’in çabaları sonucu Bursa Çevre Yolu yapımı İstanbul-Bursa-İzmir... devamını oku... | Paylaş!

28

09 2017

Ölümünün 6. yılında mezarı başında anıldı… Bursa siyasetinden Mehmet Gedik geçti

Onu, Anavatan Partisi Mustafakemalpaşa Kurucu İlçe Başkanı olarak tanıdık. Gencecik bir mühendisti ve siyasete ilk kez adım atıyordu. Mehmet Gedik heyecanı, enerjisi, iddiasıyla; Mustafakemalpaşa’da siyaset yapmasına karşın Bursa’da... devamını oku... | Paylaş!

24

04 2017

Bursa’nın siyasi literatürüne ‘Demiryolualtı siyaseti’ kavramını kazandıran Feridun Pehlivan özdeşleştiği mahallelerde bireysel çalışma yapıyor

Feridun Pehlivan’ı tanıdığımızda Adalet Partisi Gençlik Kolları’ndaydı. Neşeli, enerjik yanıyla hemen dostluk kuruveriyordu. 1980 sonrası kısa adı Bossek olan Bursa Otomobil Sporları Kulübü’nü kurup, gençlere öncü... devamını oku... | Paylaş!

15

04 2017

FETÖ’cü yapı Anasol-D hükümetini zora sokmak için yıllar önce Bursa eski Milletvekili Feridun Pehlivan’a gizli kamera kumpası kurmuş

Kuşku yok ki… Feridun Pehlivan adının Bursa’da çok özel bir yeri var. Siyasetçi bir aileden gelmesi yanında, siyasete Adalet Partisi’nde başladı. 1984 yerel seçiminde Anavatan Partisi’nden belediye meclisi üyesi... devamını oku... | Paylaş!

07

08 2016

Mesut Yılmaz gibi adaylığını Bursa’da açıklayacak olanan Meral Akşener için “lider programı” yapıldı

1991 yılındaki ANAP kurultayı için Mesut Yılmaz genel başkan adaylığını Bursa’da açıklamış ve başbakan olmuştu. Başbakan olma iddiasıyla yola çıkan Meral Akşener de aynı yolu izleyip adaylığını Bursa’da açıklayacağı... devamını oku... | Paylaş!

21

04 2016

Bursa rüzgarı esen Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki iftarda kimler vardı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçilirken farklı bir cumhurbaşkanı olacağını söylemişti. Söylediği gibi de farklı bir cumhurbaşkanı profili çiziyor. Çankaya Köşkü yerine Beştepe’de yapılan Cumhurbaşkanlığı... devamını oku... | Paylaş!

03

07 2015

Mücadele için kuruldu, misyon derneği oldu: Bal-Göç

Bazı sohbetler vardır, günü konuşmaktan geçmişte kalanları anımsatıp yeniden ortaya çıkarır… Bal-Göç Genel Başkanı Yüksel Özkan’ın yönetimiyle birlikte yaptığı ziyaret böyle oldu. Meğer… 17 Ocak Bal-Göç’ün kuruluş... devamını oku... | Paylaş!

18

12 2014

Erdoğan sonrası kimin başbakan olacağı kadar yöntem tartışılmalı: Atanmış mı, kurultayda seçilen mi?

Adaylar belli oldu… 10 Ağustos’a da az zaman kaldı. Şu sıcak yaz günlerinde siyasetin ısısını da, hararetini de arttıran sıcak tartışmalar ve yeni yeni polemikler var. Örneğin… Büyük çoğunluk Erdoğan’dan sonra kimin... devamını oku... | Paylaş!

06

07 2014