Etiket: Mesut Yılmaz

ANAP’ın 37 kurucusundan biriydi, bir dönem Bursa siyasetini dizayn etti… Fahir Sabuniş kalp kriziyle aramızdan ayrıldı

Vefatını… Olay gazetesindeki ilandan okurken, Fahir Sabuniş anıları da gözümüzde canlandı. 1983 yılının mayıs ayında tanıştık. 12 Eylül sonrası siyasi partiler kurulurken rahmetli Turgut Özal’la birlikte Anavatan Partisi’nin 37 kurucusu arasında yer almıştı. Memleketi Bursa’ya da yeni partinin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

FETÖ’cü polislerin ahlaksız tuzağı… Feridun Pehlivan’ın evine 2 kez girmişler, bozdukları kilidi tamir edip süs çiçeğinin benzerini yaptırmışlar

1980 öncesi AP’de başlayan siyasi yaşamına ANAP’ta devam eden Feridun Pehlivan bir dönem Bursa siyasetine damga vuran isimler arasında yer alıyor. ANAP’ta belediye meclis üyeliği sonrası Osmangazi İlçe Başkanlığı ve İl Başkanlığı yaptığı dönemde Bursa siyasi literatürüne Demiryolualtı siyaseti... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yolculuk kalitesinin yükselmesi için otoyol elbette vazgeçilmez, ama beton ve asfaltın maliyetini çevre ve ormandan daha fazla önemsiyoruz!

1999  yılıydı… Dönemin siyasetçilerinin, özellikle de ANAP İl Başkanı olduğu süreçte siyasi gücünü Ankara’ya kabul ettiren rahmetli Mehmet Gedik’in çabaları sonucu Bursa Çevre Yolu yapımı İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu kapsamında ihaleye çıkarılmıştı. Ortada otoyol yoktu ve inanan da yoktu, ama Bursa... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ölümünün 6. yılında mezarı başında anıldı… Bursa siyasetinden Mehmet Gedik geçti

Onu, Anavatan Partisi Mustafakemalpaşa Kurucu İlçe Başkanı olarak tanıdık. Gencecik bir mühendisti ve siyasete ilk kez adım atıyordu. Mehmet Gedik heyecanı, enerjisi, iddiasıyla; Mustafakemalpaşa’da siyaset yapmasına karşın Bursa’da yıldızı parlayan siyasetçi oldu. 1987’de ANAP Bursa Milletvekili olarak Ankara’ya... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’nın siyasi literatürüne ‘Demiryolualtı siyaseti’ kavramını kazandıran Feridun Pehlivan özdeşleştiği mahallelerde bireysel çalışma yapıyor

Feridun Pehlivan’ı tanıdığımızda Adalet Partisi Gençlik Kolları’ndaydı. Neşeli, enerjik yanıyla hemen dostluk kuruveriyordu. 1980 sonrası kısa adı Bossek olan Bursa Otomobil Sporları Kulübü’nü kurup, gençlere öncü oldu. Sonra… 1983’te siyasi partiler kurulurken önce MDP’ye yöneldi, fakat ANAP’ın davetiyle... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

FETÖ’cü yapı Anasol-D hükümetini zora sokmak için yıllar önce Bursa eski Milletvekili Feridun Pehlivan’a gizli kamera kumpası kurmuş

Kuşku yok ki… Feridun Pehlivan adının Bursa’da çok özel bir yeri var. Siyasetçi bir aileden gelmesi yanında, siyasete Adalet Partisi’nde başladı. 1984 yerel seçiminde Anavatan Partisi’nden belediye meclisi üyesi oldu. Sonrasında… ANAP’ta Osmangazi İlçe Başkanlığı ve İl Başkanlığı yaptı. Bu süreçte... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Mesut Yılmaz gibi adaylığını Bursa’da açıklayacak olanan Meral Akşener için “lider programı” yapıldı

1991 yılındaki ANAP kurultayı için Mesut Yılmaz genel başkan adaylığını Bursa’da açıklamış ve başbakan olmuştu. Başbakan olma iddiasıyla yola çıkan Meral Akşener de aynı yolu izleyip adaylığını Bursa’da açıklayacağı için, gelişinde lider programı hazırlandı. Buna göre… Cumartesi günü saat 17.30’da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa rüzgarı esen Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki iftarda kimler vardı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçilirken farklı bir cumhurbaşkanı olacağını söylemişti. Söylediği gibi de farklı bir cumhurbaşkanı profili çiziyor. Çankaya Köşkü yerine Beştepe’de yapılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı kullanan Erdoğan, göreve geldiği günden bu yana toplumun her kesiminden davetlileriyle... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Mücadele için kuruldu, misyon derneği oldu: Bal-Göç

Bazı sohbetler vardır, günü konuşmaktan geçmişte kalanları anımsatıp yeniden ortaya çıkarır… Bal-Göç Genel Başkanı Yüksel Özkan’ın yönetimiyle birlikte yaptığı ziyaret böyle oldu. Meğer… 17 Ocak Bal-Göç’ün kuruluş yıldönümüymüş. Geçen yıl ve önceki yıl kutlamışlar. 17 Ocak 2015 Cumartesi günü... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Erdoğan sonrası kimin başbakan olacağı kadar yöntem tartışılmalı: Atanmış mı, kurultayda seçilen mi?

Adaylar belli oldu… 10 Ağustos’a da az zaman kaldı. Şu sıcak yaz günlerinde siyasetin ısısını da, hararetini de arttıran sıcak tartışmalar ve yeni yeni polemikler var. Örneğin… Büyük çoğunluk Erdoğan’dan sonra kimin başbakan olacağını daha çok merak ediyor ve bunu tartışıyor. Elbette değişik isimler var.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et