Posts Tagged ‘meydan’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “en önemli proje” olarak açıkladığı Millet Bahçeleri’ne Bursa Atatürk Stadyumu Meydanı ilham kaynağı oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hem AK Parti adaylarını tanıttığı, hem de seçim beyannamesini açıkladığı konuşmasını izlerken şunu düşündük: AK Parti toplumun önüne umut koymayı başarıyor. Bunu da 2023, 2053 ve... devamını oku... | Paylaş!

26

05 2018

Osmangazi Belediye Başkanı Dündar’dan kent meydanı demokrasisi: Nasıl bir meydan istiyorsunuz?

Doğup büyüdüğümüz Bursa’nın yıllardır değişmeyen konuları var. Örneğin, gazeteciliğe başladığımızda meslek büyüklerimiz “Meydansız kent Bursa” yazılarını gazetelere manşet yaparlardı. Aynı şeyi 41... devamını oku... | Paylaş!

20

11 2017

CHP eylül sonunda Atatürk Stadyumu Meydanı’nda yapacağı dev mitingle sahaya çıkmaya hazırlanıyor

Hastalığıyla ilgili ilk bulgu 9 Haziran’da ortaya çıkmıştı. Sonra İstanbul’da yapılan ayrıntılı tetkikler ve kritik ameliyat süreci geldi. Bu süreçte… CHP İl Başkanı Şadi Özdemir bir kez İl Yönetim Kurulu toplantısına... devamını oku... | Paylaş!

19

07 2017

Geniş kavşaklarda miting yapan meydansız kent Bursa artık Türkiye’nin en özel meydanına sahip

Şu bir gerçek ki… Bursa’nın anılarının yaşadığı Atatürk Stadyumu bu kent için çok şey ifade ediyordu. Fakat, her yerde yeni ve büyük modern stadyumlar inşa edilirken, yıllar içinde yapılan eklemeler sonucu yamalı bohçaya... devamını oku... | Paylaş!

05

04 2017

Vatandaştan gelen yoğun davet üzerine Bursa’ya geliyor… Cumhurbaşkanı Erdoğan 5 Nisan’da Atatürk Stadyumu Meydanı’nda

Açıklanan ilk programa göre 26 Şubat günü Bursa’ya gelecek, toplu açılışlar için düzenlenen törende Bursalılarla buluşacaktı. Fakat… Aynı gece, programın ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu. Ardından da, 5 Mart Cumartesi... devamını oku... | Paylaş!

22

03 2017

Meydansız olduğu için kavşaklarda, caddelerde miting yapan Bursa Atatürk Stadyumu meydanını bekliyor

Geriye dönüp baktığımızda… Bursa’da siyasi parti mitinglerinin yapıldığı meydan tanımına uyan tek bir yer anımsıyoruz: Pınarbaşı Meydanı. Çocukluk günlerimizdeki Pınarbaşı Meydanı mitinglerini bugün yapma imkanı kalmadı.... devamını oku... | Paylaş!

22

01 2017

Valilik karar verdi… Gökdere ve Merinos’tan sonra Fatih Sultan Mehmet Bulvarı da miting alanları arasına eklendi

Meydan eksiğini giderebilmek için Atatürk Stadyumu yerinin düzenlenmesini bekleyen Bursa’da mitingler Gökdere ile Merinos Parkı’nda yapılıyor. Bir de, Yıldırım’daki Ertuğrulgazi Meydanı’nda küçük çaplı mitinglere izin... devamını oku... | Paylaş!

21

01 2017

Başkan Altepe “Gelin tartışalım” çağrısı yaptı… Atatürk Stadını da yaşatan yeni bir meydan!

Görünen o ki… Futbolseverlerin Timsah Arena olarak kabullendiği Büyükşehir Belediyesi Stadyumu’nun açılışından sonra futbolla ilişkisi kalmayan cefakâr Atatürk Stadyumu yeni bir tartışmayla gündeme geliyor. İlk... devamını oku... | Paylaş!

23

01 2016

AK Parti için meydan alarm verdi… Gökdere bir AK Parti mitinginde ilk kez dolmadı

Bugüne kadar… Her seçim sürecinde meydan mitingleri yapıldığında aynı şeyi söyleyip yazdık: AK Parti meydanda çok üstün. Diğer partiler AK Parti kalabalığına yaklaşamıyor bile. O nedenle meydanda AK Parti kendisiyle... devamını oku... | Paylaş!

18

05 2015

Miting yapılacak meydanlar kararıyla bir kez daha tescillendi: Bursa meydansız kent!

Aslında… Tarihi kentlerin meydanları olur. Eylül ayı sonlarında gittiğimiz Almanya’nın başkenti Berlin’de her adımda karşımıza büyük bir meydan ve içinde doğal orman da olan büyük kent parkları karşımıza çıktı. Gelin... devamını oku... | Paylaş!

15

01 2015