Etiket: MHP Büyükşehir Adayı

Büyükşehir için aday belirlemeyi gündeminden çıkaran MHP ilçelerdeki adayları için komisyonlar kurup çalışmaya başladı

Sürecin başından beri… MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı aday belirleme takvimiyle ilgili olarak her defasında 15 Aralık tarihini işaret etti. Çünkü… MHP’de belediye başkan aday adayları ve belediye meclis üyeliği aday adayları için başvuru süresi 15 Aralık’ta bitiyordu. İşte… O süre 15 Aralık Cumartesi günü... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Adaylık başvurularını takvimi beklemeden almaya başlayan MHP içerden aday arasa da Büyükşehir’de sürpriz aday çıkarabilir

Belki de… En hızlı başlangıcı MHP yaptı. Merkez Yönetim Kurulu kararı gereği, aday adaylığı başvuruları perşembe sabahı başladı. Bununla birlikte… MHP Genel Merkezi başvuru sürecinin daha başında devam edecek belediye başkanlarını açıkladı. Böylece, gözler teşkilatlara çevrildi. Bu noktada… MHP İl Başkanı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yenilenip gençleşen yönetimiyle ‘en umut veren’ dönemindeki MHP ikinci parti olduğu 10 ilçeyi hedefine aldı

Bursa siyasetinin en genç İl Başkanı oldu Cihangir Kalkancı, ama siyasi geçmiş olarak bakıldığında “aileden Ülkücü” gelenekten geldiği için hep siyasetin içinde oldu.. MHP İl Başkanı atandığında, yönetimini de 40 yaş altı ortalamayla oluşturdu ve siyasi değişim adına çok önemli hamle yaptı. En... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

MHP Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir: 3 konuda teker duvara dayandı!

Başarılı bir Vali olarak hizmet yaptı. Eskişehir Valisi iken Türkiye tanıdı. Geçen yıl MHP Büyükşehir Adayı olarak siyasete ilk adımını attı. Valilik’ten gelen vatandaşla diyalog kurabilme yeteneğiyle dikkat çekti ve 7 Haziran’da MHP Bursa listesinin ikinci sırasından milletvekili seçildi. Siyasete farklı bakabilen,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kamuda ilk istifa Vali Kadir Koçdemir’den: MHP’den aday adayı

Aslen Orhanelili olan Kadir Koçdemir’i tanıyanlar Bursa’da zaten çoktu, ama Eskişehir Valisi olarak ün yaptı. Fakat Türk Dünyası Kültür Başkenti Eskişehir projesinde hükümetle ters düşünce Merkez Valiliği’ne alındı. 30 Mart yerel seçiminde ise MHP Büyükşehir Adayı oldu. Çok çalıştı, kendini daha... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kadir Koçdemir valiliğe döndü, ama Bursa’yı da izliyor

Herkes Kadir Koçdemir’i iki yıl öncesine kadar sürdürdüğü Eskişehir Valisi olarak tanıyor. Eskişehir’in kentleşme başarısına onun önemli katkısı var. Sonra… MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den aldığı davetle MHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı oldu. Bursa olmasına, anne-babası Soğanlı’da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et