Etiket: MHP kurultay

Meral Akşener Bursa’ya gelecekti, ama katılmayı düşündüğü piknik “demokrasi şehitleri” için iptal edildi

MHP’de seçimli bir kurultay yapılırsa, adaylar arasında en şanslı ismin Meral Akşener olduğu görülüyor. İlk süreçte nisan ayında Bursa’ya gelip Atatürk Spor Salonu’nda konuşan Akşener, geride bıraktığımız pazar günü için de Bursa’dan gelen daveti kabul etmişti. Davet… Batı Trakya Türkleri Dayanışma... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

MHP’de Genel Merkez ve değişimciler aynı gün başvuru yaptı, kararı Seçim Kurulu verecek

Aynı tarihe iki randevusu var MHP’nin. Önce Genel Merkez 10 Temmuz’da seçimli kurultay ilan etti, sonra değişim yanlıları 19 Haziran tüzük kurultayında 10 Temmuz’da seçim kararı aldı. Eğer… Çoğunluk sağlanamazsa ikinci kongre için Genel Merkez 11 Temmuz, değişim yanlılarıysa 17 Temmuz’u belirledi.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Çağrı Heyet,Üyesi Mehmet Bilgiç’e sorduk: Şimdi ne olacak?

Tartışmaları sürse de MHP’nin olağanüstü tüzük kurultayı pazar günü yapıldı. “Şimdi ne olacak?” sorusunu Çağrı Heyeti Üyesi Mehmet Bilgiç’e yönelttik. Söze… “Bizim görevimiz tüzük değişikliği kurultayını toplamaktı, onu yerine getirdik” diye başladı ve şunu söyledi: “Şimdi artık 10 Temmuz’da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bu sözler kime: Delegeye saygı duymayanın yanında olamayız, bizi kim ne kadar dinliyorsa onun yanındayız

MHP Çağrı Heyeti Üyesi Mehmet Bilgiç, siyasetin yol haritası anlamında çok kritik tespitler yaptı, bakışını da ortaya koydu. Söylediği şu: “Okumuş, kültürlü, inanan insanlar olarak; adaletten ayrılan, kendini diğer insanlardan daha üstün ve yüksekte gören, bu kompleksle idare etmeye çalışanların yanında olmamız... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

MHP’nin 19 Haziran kurultayını Çağrı Heyeti Üyesi Mehmet Bilgiç anlattı: İzdiham olmasaydı 800 geçilirdi!

Tartışmaları günlerce sürdü… MHP Genel Merkezi’nin delegelere yönelik uyarıları da kamuoyu gündemine geldi. Böyle bir süreçte… Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin karar verdiği şekilde MHP olağanüstü kurultayı pazar günü yapıldı. Gerçi… Genel Merkez kurultayı yok hükmünde kabul edip fahiş hatalar... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yüksel Yılmaz’ın çağrısıyla 35 MHP il başkanı “19 Haziran’da oradayız” demek için toplanıyor

Yüksel Yılmaz daha 1 Kasım seçiminin ertesi günü değişim isteğini dillendiren Ülkücüler arasında yer aldı. Yetinmedi, tercihini Meral Akşener’den yana kullandı. O süreçte… Yani MHP Bursa İl Başkanı olduğu dönemde Akşener için çalışmalara katıldı, pek çok ili ziyaret etti. Bursa’da da bugüne kadar... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kurultay tartışması büyüyen MHP’de Genel Merkez’den sosyal medyaya sıkı takip!

2 Kasım’dan bu yana kurultay tartışması yaşanan MHP’de, en çok da disiplin spekülasyonu yapıldı. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman buna değinirken “Sosyal medyada maksadını aşan değerlendirme yapanlar oldu” deyip şunu söyledi: “Genel Merkez olarak süreci yakından takip ettik. Gerek üst kurul delegesi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

MHP Genel Sekreteri Büyükataman’dan sert mesaj: 19 Haziran korsan toplantı olur, ısrar eden bedelini öder!

Geri sayımda kritik bir süreç… Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin toplanan imzalar nedeniyle verdiği ve Yargıtay’ın onayladığı karara göre oluşan Çağrı Heyeti 19 Haziran’da kurultay kararı aldı. Bu toplantıda tüzük değişikliği yapılacak. Değişim yanlıları, 19 Haziran’da tüzük değiştikten sonra 9... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kurultay savaşlarıyla ortaya çıkan sancı, MHP’de değişimci delege sayısını arttırdı!

1 Kasım seçiminden hemen sonra, MHP’de değişim isteğiyle başlayan süreçte aday olmaları beklenen 4 isim üst kurul delegeleri olarak adlandırılan kurultay delegelerinden imza toplamaya başladılar. O süreçte… Bursa’nın 47 delegesinden 38’i, değişik adaylara kurultay için imza verdi. Sonrasında yaşanan gerginlik ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

MHP’deki değişim rüzgarına Bursa öncülük etti

MHP’de değişim isteğiyle gündeme gelen olağanüstü kurultay tartışmaları sürecinde şunu gördük: Değişim isteğinin lokomotifi Bursa oldu. Çünkü, Bursa’da genişleyen istek parti genelinde diğer illerin de katılmasıyla harekâta dönüştü. Özellikle il Başkanı olduğu dönemde Yüksel Yılmaz’ın temasları çok... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et