Posts Tagged ‘MHP kurultayı’

MHP kurultayını Ali Sağır açacak, seçim için Genel Merkez’in 10 Temmuz kurultayına katılma benimsendi

Ali Sağır, Mehmet Bilgiç, Ayhan Erel’den oluşan Çağrı Heyeti’nin davetiyle yapılacak MHP kurultayı yol haritası belli oldu. Buna göre… Kurultayı, Çağrı Heyeti içinde en yaşlı üye olan Ali Sağır açacak. Divan Başkanı... devamını oku... | Paylaş!

19

06 2016

Siyasette ilginç tesadüf… MHP’deki kurultay krizinin bire bir aynısını 6 yıl önce Osmangazi’de CHP yaşadı!

Mahkeme kararı gereği… MHP kurultayı bugün tüzük değişikliği yapmak üzere toplanıp “olağanüstü kongrelerde seçim yapılamaz” maddesini kaldıracak. Ne var ki… 10 Temmuz’da seçimli kurultay ilan eden MHP Genel Merkezi bugün... devamını oku... | Paylaş!

19

06 2016

İşte Genel Merkez’in şifresi… MHP neden 10 Temmuz’da ısrarlı?

Kamuoyu MHP’deki kurultay tartışmalarını ilgiyle izliyor. Çünkü, iki kurultay söz konusu ve böyle bir tablo hiçbir partide yaşanmadı. Biri… Çağrı Heyeti’nin 19 Haziran’da tüzük kurultayı çağrısı. O kurultaya 1 hafta... devamını oku... | Paylaş!

12

06 2016

MHP’nin gündemi çok karışık… 19 Haziran’da tüzük, 9 ve 10 Temmuz’da iki seçimli kurultayın hangisi geçerli?

Rotayı… Anlara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından MHP kurultayı hazırlığını ve çağrısını yapmakla görevlendirdiği 3 kişilik Çağrı Heyeti Üyesi Mehmet Bilgiç gösterdi, biz de Türkiye’de ilk olarak 27 Mayıs günü bu... devamını oku... | Paylaş!

07

06 2016

MHP pazar günü Ankara’da yaşananları tartışıyor… Bahçeli’nin istediği oldu, ama hepsi birden kaybetti

Ankara’dan pazar günü yansıyanlar siyaset adına daha da kaygı verici bir noktaya gelindiğini gösteriyor. İzlerken “Keşke Yargıtay kararını verebilmiş olsaydı da bunca insan yollara dökülmeseydi ve polisle karşı karşıya... devamını oku... | Paylaş!

17

05 2016

Böyle süreç hiç yaşanmadı… Hukuk kaosu 4.5 saatlik siyasi krize dönüştü, ama Bahçeli kurultay baskısını atlattı

Telefonda… Mahkemenin MHP kurultayı için hazırlık yapma görevi verdiği 3 kişilik çağrı heyeti içinde Bursa’dan yer alan Mehmet Bilgiç var. Bir gün önce konuştuğumuzda “Gergin ortamı yatıştırmak gerekiyordu, 1-2 hafta... devamını oku... | Paylaş!

14

05 2016

MHP’de yeni dönem başlarken Necati Özensoy’un teşekkürü

Cumartesi yapılan MHP Kurultayı yönetim açısından yeni dönem işaretini veriyor. O işareti veren Merkez Yönetim Kurulu’nda Bursa’dan, kurultaya Genel Sekreter olarak giren İsmet Büyükataman ile onun döneminde il yönetim kurulunda olan... devamını oku... | Paylaş!

24

03 2015

MHP teşkilatı Bahçeli’den adaylar için temayül istedi

Hafta sonu… Yani cumartesi ve pazar günleri Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde MHP’nin artık geleneksel hale getirdiği il başkanları kampı vardı. Kampa… Çiçeği burnunda MHP Bursa İl Başkanı Yüksel Yılmaz da... devamını oku... | Paylaş!

05

03 2015

MHP’de aday yöntemi 5 Mart’ta

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, 21 Mart’ta kurultayı yanında milletvekili genel seçimi hazırlıklarıyla ilgili bilgi de verdi. Buna göre… Kongresini hafta sonu yapacak Rize ve Aydın dışındaki MHP il başkanları Kütahya’da... devamını oku... | Paylaş!

28

02 2015