Etiket: MHP olağanüstü kurultay

Akşener’in Merkez Demokrat Parti adıyla partileşeceği hareketin Bursa ayağı iddialı: Tanınmış isimlerle sürprizlere hazır olun!

Meral Akşener’in siyasi yaşamında Bursa’nın ayrı bir yeri olsa gerek. Çünkü, son dönemde önemli karar ve aşamaları Bursa ile geçti. Örneğin… MHP’de olağanüstü kurultaya giden süreçte genel başkan adaylığını ilk kez Bursa’da, Atatürk Spor Salonu’nda açıkladı. Kurultayın mahkeme kararıyla iptal... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ortadoğu’daki son gelişmeleri anlatacak… MHP’den ihraç edilen genel başkan adayı Ümit Özdağ Bursa’ya geliyor

Eğer… Delegelerin topladığı imzalar doğrultusunda MHP geçen yıl seçimli olağanüstü kurultay yapabilseydi, Meral Akşener, Sinan Oğan ve Koray Aydın ile birlikte Prof. Dr. Ümit Özdağ da genel başkan adayı olarak yarışacaktı. Kurultay olmadığı gibi, Özdağ ihraç kararıyla MHP’den... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

MHP’de muhalefet yeniden harekete geçiyor, Meral Akşener Türkiye Buluşmaları’na Bursa’dan başlıyor

Geçen yıl… Seçim sonrası başlayan süreçte MHP olağanüstü kurultay yapsaydı, Meral Akşener’in kazanacağı izlenimi kamuoyunda oluşmuştu. Fakat önce yargı kararıyla kurultay süreci sona erdi, sonra da MHP Merkez Disiplin Kurulu tarafından Akşener ihraç edildi. Buna karşın… Akşener kenara çekilmedi. Zaman zaman... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

MHP’li muhalifler boşuna bekledi… İçinde 2 imza olduğu söylenen o kargo gelmedi, Bursa imzaları 39’da kaldı

MHP’de olağanüstü kurultay isteğinin gündeme geldiği süreçte Bursa İl Başkanı olan ve Meral Akşener’in kurmay kadrosu içinde olduğu için görevden alınan Yüksel Yılmaz, yeniden imza toplama sürecinin de önderi. Bu sütunlarda… 16 Temmuz 2016 günü Yılmaz’ın şu sözlerine yer verdik: “2 günde Bursa’da 39... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

15 Kasım’da kurultay hedefiyle yeniden imza toplamaya başlayan MHP’deki değişimciler Bursa’da hedefi aştı

Aslında… 1 Kasım seçimi sonrası olağanüstü kurultay için yola çıktıklarında ellerindeki tek malzeme değişim zamanı olmuştu. Toplanan imzaları Genel Merkez almayınca yargıya gittiler. Farklı mahkeme kararlarıyla hareketli bir süreç yaşadılar. Mahkeme kararıyla yaptıkları kurultay, yine mahkeme kararıyla geçersiz... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

MHP Çağrı Heyeti’nin Bursalı üyesi Bilgiç, Yargutay’ı bekleme kararını yorumladı: Geç olsun, güç olmasın

Gerçi… Siyasi literatürde bildiğimiz kayyım uygulaması var MHP’de. Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi, toplanan 543 imzayı inceledikten sonra MHP’de olağanüstü kurultay yapılması kararını alırken 3 kişilik çağrı heyeti atadı. Aslında… Bildiğimiz ve alışkın olduğumuz kayyım uygulaması, ama MHP’de modernize olup... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Büyükataman’dan Akşener, Oğan ve Aydın’a: Siz kimsiniz de kongre tarihi belirliyorsunuz?

Tablo ortada… Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi toplanan 543 imzaya istinaden MHP’de kurultay yapılması kararı verdi, hazırlıkları yürütmesi için de 3 kişilik çağrı heyeti atadı. Bu süreçte… İmzaları birlikte toplayan ve aday olmaları beklenen Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın salı günü toplantı yapıp... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

MHP gelişmelerine Necati Özensoy yorumu: Kurultay tabanı rahatlatır, ama kişiler değil zihniyet değişmeli!

MHP’de toplanan imzalara Genel Merkez’in cevap vermemesi üzerine mahkemeye başvurma kararı alınınca gelişmeyi Bursa eski milletvekili ve eski Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Necati Özensoy’a sorduk. Şunu söyledi: “Tabanın ve teşkilatların bir an önce rahatlaması için olağanüstü kurultay bir an önce seçimli olarak... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Hedef, önce tüzük kurultayı… MHP’de Bursa’dan toplanan 37 imzanın 23’ü Meral Akşener için verildi

1 Kasım seçiminin ertesi gününden beri MHP’de çok farklı bir strateji savaşı gözleniyor. Bir tarafta değişim isteyen teşkilat ağırlıklı yapılar, diğer taraftaysa kurultayı partiye ihanetle eşdeğer kabul eden yönetim var. Süreci strateji savaşına dönüştürense şu: MHP’nin tüzüğü, olağanüstü kurultayda... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bahçeli’nin stratejik hamlesi de sert: Kongre sürecini başlattım, kurultaya gerek kalmadı!

Olağanüstü kurultayda seçim yapamayan MHP’de önce tüzük değişikliği için imza toplanınca, Merkez Yönetim Kurulu’nun da stratejik hamle yapacağı beklentisi doğmuştu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hamlesi beklenenden farklı oldu. Kongre süreci başlayınca olağanüstü kurultay yapılamayacağı hükmüyle;... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et