Etiket: Milli Eğitim Bakanı

Cumhurbaşkanı’nın eşi Emine Erdoğan hedefi gösterdi: Her biri tohum olan çocukları iyi işleyerek gelecek inşa edilebilir

Daveti… Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptı. İstanbul Dolmabahçe’deki Cumhurbaşkanlığı Ofisi’ndeki iftar da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde gerçekleşti. İftar yemeği… Okullarda planlanan Tasarım Beceri Atölyeleri projesinin Eğitime Değer Katanlar adı altında geniş... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Çavuşoğlu yalnızca Bursa’da verilecek mikromekanik eğitimi için hedef koydu: Ara eleman değil, aranan eleman yetiştireceğiz

TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu bir de bilgi verdi. Buna göre… Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ya da Bakan Yardımcısı katılımıyla, 150. yılındaki Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde pazartesi günü bir program var. Tophane’de verilecek mikromekanik eğitimi için Türkiye Saatçi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

150 yıllık eğitim geçmişiyle Tophane, mikro mekanik alanda geleceğin uzay teknolojisi için eğitim verecek

Geçen hafta… Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un duyurduğu, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger’in de hazır bulunduğu anlaşma aslında bir büyük hayalin gerçeğe dönüşmesinde ilk adımı anlatıyor. O hayali… Merkezi İstanbul’da bulunan ve kısa adı TÜSAD olan Tüm Saatçi İşadamları... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Haberi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurdu: Mikromekanik eğitimi verecek Saatçilik Okulu Tophane Meslek Lisesi’nde açılıyor

Konuyu… Daha doğrusu, Türkiye Saatçi İşadamları Derneği Başkanı Hayrettin Akpınar’ın girişimini 07 Mart 2016 günü bu sayfalardan duyurduk. Türkiye’nin yöneldiği ileri teknoloji alanında mikroteknoloji üreten ve uzaydan uçak sanayine kadar pek çok alanda geçerli olan Saatçilik Okulu için, aynı zamanda Pırlant... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Okullar yenileniyor, sınav sistemleri değişiyor, ama eğitimi şekilcilikten sistemin mantığı kurtaracak: Önce iyi insan yetiştirmek gerek

Hiç kuşku yok ki… İnsan en değerli yatırım aracı. İnsana yatırım denince de akla yalnızca eğitim geliyor. Ne var ki… 5 yıl sonra 100. yılını kutlayacağımız cumhuriyette eğitim sorununu bir türlü çözemedik. Daha doğrusu, başlangıçta atılan adımları geliştirip ileri götüreceğimize sürekli bir oyun... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

TEOG kalktı, ama eğitimciler yeni sisteme şaşırdı… Sınav kalkıyor deniliyor, ama tam aksine ‘nitelikli okullar’ için daha büyük yarış olacak!

Kuşku yok ki… Eğitim her şeyin başı. Gelin görün ki, eğitime model arayışları bir türlü bitmiyor ve en doğru olanı da bir türlü bulamıyoruz. Nitekim… TEOG sınavının kaldırılacağı açıklandığında öğrenci velileri arasında gözlenen sevinç ve heyecanın yerini hafta sonundan itibaren yine karamsarlık... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kılıçdaroğlu ile görüşen Tayan’dan “saha gözlemi” raporu: Zor günlerde liderler arkalarında ekiplerini görmek isterler

Telefonda sohbet ettiğimiz Ankara’daki dostumuz “Salı günü CHP Grup Toplantısı’nda Turhan Tayan da vardı, hatta Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü” dediğinde bizim de tüm algılarımız açıldı. Bursa siyaseti olarak bakıldığında Turhan Tayan sıradan biri değil. 1977’de Adalet Partisi İl Başkanı seçildiği... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’da eğitimi bekleyen kriz Ankara’nın gündeminde… Açığa alınan öğretmenleri Meclis’e taşıdı

Şu anda hissedilmiyor, ama eğitim-öğretim yılı hızla yaklaşırken Bursa’yı bekleyen bir kriz ortaya çıktı. O krizi… Türk Eğitim-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu gündeme getirdi ve biz de 20 Haziran Cumartesi günü bu sütunlardan aktardık. Söylediği özetle şuydu: “İl Milli Eğitim Müdürü’nün... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

MHP kapatılan Orhangazi Üniversitesi’nin öğrencilerini gündeme getirdi: Mağdur olmasınlar!

15 Temmuz darbe girişimi sonrası, kanun hükmünde kararnameyle kapatılan üniversiteler arasındaki Orhangazi Üniversitesi öğrencilerine Bursa Teknik Üniversitesi’ni gösterildi, ama belirsizlik sürüyor. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın açıklamaları da kafalardaki sorulara tam cevap getiremedi. Nitekim… MHP İl... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Atama bekleyen öğretmenleri gündeme getirdi, hiç almadığı kadar çok mesaj adeta yağdı!

CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, aynı zamanda TBMM Milli Eğitim Komisyonu’nda görev yapıyor. Geçtiğimiz hafta, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın ilk kez katıldığı komisyon toplantısında önce şunu anımsattı: “Mayıs ayında yapılan KPSS’ye 400 bin öğretmen katıldı. Ağustos’ta yapılacak sınav için... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et