Etiket: Mudanya Kaymakamı

Mudanya’da en özel görüntü… 19 Mayıs coşkusu denizde tekne kortejiyle yaşandı

Galiba… En coşkulu 19 Mayıs kutlamasını bu yıl yaptık. 100. yılın da etkisiyle olsa gerek Atatürk’ü anmanın yanında 19 Mayıs ruhunu yaşadık. Güzel görüntüler arasında en dikkat çekeniyse Mudanya’da tekne kortejiyle denizde yapılan gösteri oldu. Pazar günü Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer ile Mudanya Belediye... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Öğrencilerle birlikte ‘okuma’ saatine katıldı… Derste ‘Kaymakam’ var

Bazen proje üretiyor, bazen yatırım planlaması yapıyor, bazen polis ve jandarma trafik ekipleriyle yol kontroluna çıkıyor, bazen zeytin hasadına bahçelerde sıyırma yaparak katılıyor. Söylemek istediğimiz şu: Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer farklı bir kaymakam. Makamda oturmak yerine vatandaşın arasında olan genç ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Mudanya’da farklı bir Kaymakam: Yolda ve denizde denetime çıkıyor, ağaca tırmanıp zeytin topluyor

Şunu açıkça söylemek gerekiyor: Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer alışılmış kaymakamlardan biri değil. Bir kere… 2 yıldır görev yaptığı Mudanya’da makama oturup kalmıyor, her fırsatta halkın ve yaşamın içinde oluyor, insana dokunan çalışmalara imza atıyor. Bir yandan da Mudanya’nın sorunları... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

En çok okul yatırımlarını seviyor… Mudanya Kaymakamı Sözer’in Mudanya ve Güzelyalı’da 32’şer derslikli 2 yeni okul mutluluğu

Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer en çok okul yatırımlarını seviyor, okul inşaatlarını gezerken heyecanlanıyor. 2 okul projesini anlatırken de aynı heyecanı hissettik “Mudanya merkezde Halitpaşa Mahallesi’nde 10 bin metrekarelik alana 32 derslikli okul projemiz var. Avrupa Birliği kaynaklarından sağladığımız bütçeyle... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Mudanya’ya Kaymakam dokunuşu: Hükümet Konağı’nın olduğu yere üstü meydan altı 2 bin araçlık otopark projesini TOKİ yapacak

Yaşı genç… Fakat sorumluluk bilinci yüksek. Yerinde oturan Kaymakam olmayı sevmiyor. O nedenle sürekli Mudanya mahalleri ve köylerini dolaşıyor. Hatta… Çoğu yere makam aracını almadan tebdil-i kıyafet yaparak gidiyor. Toplumun içinde olmayı, insanlara dokunmayı seviyor, alçakgönüllü yaklaşıyor. Sohbet... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Siyasi nezaket olarak Mudanya’da güzel görüntü: AK Parti İçişleri Bakanı’nı CHP’li belediye başkanı karşıladı

Mudanya Kaymakamlığı önünde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu karşılamak üzere bekleyenler arasında Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı görünce şaşırdık. Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer’in hemen yanında protokol sırasındaki yerini almıştı. Şaşırdık, çünkü… CHP’li Türkyılmaz... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Mudanya Kaymakamı Sözer’den brifing alan Vali Küçük hedefi gösterdi: Mudanya turizmini geliştirecek projeler önemsiyor

Tarih ve turizm konusu Bursa Valisi İzzettin Küçük’ün çok önemsediği konular arasında ilk sıralarda yer alıyor. Nitekim… 2 hafta önce Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer’i ziyaretinde Mudanya’nın tarihi ve turistik özellikleri hakkında brifing aldı. Brifingde Kaymakam Sözer’in üstünde durduğu sorunlardan biri de... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et