Posts Tagged ‘Mudanya’

Myrleia Antik Kenti kalıntıları nedeniyle tartışılan Mudanya’daki Özdilek alışveriş merkezi imar barışıyla yapı kullanma belgesi aldı

Süreç içinde… Mudanya’dan yapılan kimi açıklamalar nedeniyle, antik kent Myrleia için kamuoyunda kaçak yapıldığı algısı oluştu. Fakat, inşaatı KİPA tarafından yapılan ve Özdilek’in satın aldığı alışveriş merkezi kaçak... devamını oku... | Paylaş!

19

09 2018

Mudanya’da zaten yetersiz olan otoparklar daha da azalacak, sorun da büyüyecek

Trafik yoğunluğu yaşayan Mudanya’ya son yıllarda otopark olarak nefes aldıran İskele Meydanı yanındaki eski Tekel binasının bir bölümüne yakında Kaymakamlık inşaatı başlayacak. Belediye binası arkasında özel mülkiyete ait... devamını oku... | Paylaş!

09

04 2018

Deniz havası almak isteyenlerle yaz-kış yoğunluk yaşayan hafta sonları da adım atılamayan Mudanya trafiğine düzenleme önlemi komisyonda

Herkes biliyor… Bursa merkezde yaşayanlar deniz havası almak istediklerinde en yakın sahil olan Mudanya’ya koşuyorlar. Yolun yakın ve güzel olması da bu ilgiyi arttırıyor. Ne var ki… Bu ilgi de Mudanya’da ciddi bir... devamını oku... | Paylaş!

09

04 2018

Belediye Meclisi Üyesi Cevat Asa yaşadıklarını anlattı: BUDO yolcusu hafta sonu Mudanya trafiği yüzünden deniz otobüsü kaçırıyor

Kuşku yok ki… Kalıcı konutların çoğalmasıyla yazlıkçı beldesi olmaktan çıkıp sürekli yerleşime dönen Mudanya’ya, deniz havası ya da balık yemek için gelenlerin eklenmesiyle yoğunluk daha da artıyor. Bunlara… Mudanya’daki... devamını oku... | Paylaş!

04

02 2018

Bursalılar bir zamanlar balık yemek için Gemlik’e giderlerdi, şimdi balık denince Mudanya akla geliyor

Cavit Çağlar için Mahmut Solaksubaşı’nın organize ettiği dostların vefa buluşması gecesinde Işık Uğurtuğ ile sohbet ederken şunu anımsadık: Bir zamanlar Bursa’da balık yemek için Gemlik’e gidilirdi. Boksör Restoran da Bursa... devamını oku... | Paylaş!

22

01 2018

Mudanya’yı turizm bölgesi haline getirecek Girit Mahallesi imar planı 2 yıldır Anıtlar Kurulu’ndan onay bekliyor

Yıllardır… Tarihi, denizden gelen güzelliği, poyrazı, yapılarının kimliğiyle Mudanya’nın çok özel bir bölge olduğunu söylerken, “İstanbul’dan hiç de eksiği olmayan Mudanya turizme neden kazandırılmıyor?” diye... devamını oku... | Paylaş!

19

01 2018

Yalıları ve tarihi yapılarıyla Girit Mahallesi Mudanya’nın dışa açılan en özel bölgesi olacak

Mudanya’da Mütareke Binası ile Arnavutköy arasında kalan Girit Mahallesi deniz kenarındaki Mudanya yalıları ve arka sokaklardaki tarihi yapılarıyla açık hava kent müzesi özelliği taşıyor. İşte… Bu bölge için Mudanya Belediye... devamını oku... | Paylaş!

16

12 2017

Mudanya’dan dünyaya açılma hamlesi… Dünya mirası listesine girmek için UNESCO’ya başvuru hazırlığı yapıyor!

Aslında… Birleşmiş Milletler’in kısa adıyla UNESCO olarak bilinen Eğitim Bilim ve Kültür Örgütü tarafından hazırlanan dünya mirası listesi özellikle kentler için çok büyük fırsatlar oluşturuyor. Çünkü… Dünyada artık... devamını oku... | Paylaş!

16

12 2017

Kaygı veren fotoğraf… Bir zamanlar zeytinlik ve yeşille kaplı Mudanya yamaçlarında dağı bile oyup beton binalar yapıyorlar

Günlük yaşamın temposu içinde bazen kentlerin değişimi pek hissedilemiyor. Fotoğrafa da bu düşünceyle uzun uzun bakarken geçmişi anımsayıp kaygılandık. Çünkü… Bir zamanlar zeytinliklerle kaplı olan ve yemyeşil tablo... devamını oku... | Paylaş!

08

08 2017

Mudanya İskelesi’nde çay sohbetleri… Kadınlar sordu, AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu cevap verdi

Yörüklerin kullandığı kıl çadır tam da Mudanya’da BUDO’nun kullandığı iskelenin yanındaki meydanda. AK Parti Mudanya Gençlik Kolu’nun “Evet çaylarrrr” sloganıyla başlattığı projede, gün boyu gelenlere çay ikram edilip... devamını oku... | Paylaş!

14

04 2017