Posts Tagged ‘Murat Özbilge’

Seçimde oyunu ikiye katlayan DSP Adayı Murat Özbilge’nin morali yüksek: Millet adına denetim görevi yapıp her konunun takipçisi olacağız

5 yıl önce… 30 Mart 2014 yerel seçiminde DSP Büyükşehir Adayı olan Murat Özbilge 2 bin 869 oy aldı ve yüzde 0.2’de kaldı. Özbilge, yine DSP Büyükşehir Adayı olduğu 31 Mart 2019 seçiminde bu kez 5 bin 976 oy alıp oyunu ikiye... devamını oku... | Paylaş!

14

05 2019

10 ilke, 10 hedef, 10 reform hazırlayan DSP, ‘Cumhuriyetkent umudun projesi’ vaat etti

Şunu kabul etmek gerekiyor ki… 31 Mart seçimi iki ittifak arasına sıkıştı. O nedenle diğer partiler ve adaylar ne yazık ki yeterince yer bulamıyorlar. Nitekim… DSP Büyükşehir Adayı Murat Özbilge ile Nilüfer Adayı İbrahim Alkaya... devamını oku... | Paylaş!

23

03 2019

Bu da siyasetin sürprizi… Mudanya Belediye Meclisi’nin CHP’den ayrılan bağımsız üyeleri son gün DSP’ye geçtiler ve grup kurdular

3 yıl oluyor… CHP’den aday olup Mudanya Belediye Meclisi’ne seçilen Metin Uyanık, Mustafa Ay, Metin Bağcı, Mahmure Uçar ile Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz arasında sorun yaşandı. O sorun… Partide disiplin süreci getirdi,... devamını oku... | Paylaş!

03

03 2019

Yerel yönetimde yatırım ekonomisine DSP Adayı Özbilge’den farklı bakış: Yatırım borçlanmaya değmeli

DSP Büyükşehir Adayı Murat Özbilge yatırımlarla ilgili değerlendirme yaparken “yapılan yatırım borçlanmaya değmeli” dedi bazı projelerini saydı: “Bu kent artık güneşle ısınmayı düşünmeli. Biz ‘güneşparklar’... devamını oku... | Paylaş!

23

02 2019

“Vatandaş özledi” diyen DSP Büyükşehir Adayı Özbilge umutlu: Bir şey anlatmamıza gerek kalmıyor, çünkü vatandaş bize dokunuyor

Yıllardır… DSP Genel Başkan Yardımcısı olarak Murat Özbilge ziyaretimize gelir, sohbet ederiz. Bu defa DSP Büyükşehir Adayı olarak geldi. 2014 seçiminde de DSP Büyükşehir Adayı olduğu için deneyimli aday bakışıyla şunu... devamını oku... | Paylaş!

23

02 2019

CHP’den ayrılanların ilgi odağı DSP… Bahattin Kuşoğlu Yıldırım’da İbrahim Alkaya Nilüfer’de DSP adayı oldu

Seçim süreci başladığında DSP en sessiz partilerdendi, fakat bir anda ilgi odağı haline geldi, Bursa’da en hareketli parti oldu. Nedeni şu: CHP’den aday adayı olup, tercihlere tepki gösterenler, ya da CHP yaklaşımını sorgulayanlar... devamını oku... | Paylaş!

08

02 2019

Deneyimli adayla DSP de sahaya çıkıyor… Genel Başkan Yardımcısı Murat Özbilge Büyükşehir adayı oldu

1999 yılında ilk kez yerel ve genel seçimler bir arada yapıldı ve Bülent Ecevit liderliğindeki DSP iki seçimden de iktidar olarak çıktı. Sonrasında… 2002 genel seçiminde baraja takılan DSP, benzer sonucu 2004 yerel seçiminde belediye... devamını oku... | Paylaş!

07

02 2019

Genel Başkan Yardımcısı Özbilge açıkladı: DSP adayları 11 Şubat’a kadar belli olacak

İlk haber Mudanya’dan geldi. CHP’den aday adayı olan Engin Tokgöz 31 Mart’ta DSP Mudanya Adayı olduğunu duyurdu. Bunun üzerine… DSP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özbilge’ye diğer adayları sorunca şu cevabı... devamını oku... | Paylaş!

04

02 2019

DSP’nin 10 hedefini açıklayan Genel Başkan Yardımcısı Özbilge ittifaklara sert çıktı: Dayatılan seçenek yokmuş algısı saygısızlık ve demokrasi ayıbı

Genel algı ortada… 31 Mart’ta ittifaklar nedeniyle ikili seçim yarışı izlenimi var. DSP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özbilge işte bu algıya itiraz etti. Dahası… Yarışın aralarında geçeceği varsayılan AK Parti ve... devamını oku... | Paylaş!

04

02 2019

Yerel seçim için ilk proje DSP’den: Cumhuriyet Kentleri

DSP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özbilge, hazırladıkları Cumhuriyet Kentleri projesini şöyle anlattı: “İnsanlık kültürümüzü geliştirmeyi, halkın yönettiği kurumlar oluşturmayı, güneşin gücünden her alanında... devamını oku... | Paylaş!

26

12 2018