Etiket: Mustafa Bozbey

Ekrem İmamoğlu İstanbul’a davet ettiği Mustafa Bozbey’le ne konuştu, süreç için ne düşünüyor, Bursa seçimi için ne dedi?

Buluşma… İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun daveti üzerine cumartesi günü gerçekleşti. 31 Mart’ta Millet İttifakı adına CHP Bursa Büyükşehir Adayı olan Nilüfer eski Belediye Başkanı Mustafa Bozbey bu davete CHP İl eski başkanlarından olan ve 31 Mart’ta da seçim koordinatörlüğünü yapan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kutlama ziyaretlerine Mudanya’dan başlayan Mustafa Bozbey siyaset sahasına çıktı

Açıkça söylemek gerekirse… Heyecanlı ve çekişmeli çok seçim izledik, fakat iki aday arasında kafa kafaya geçen bu kadar çekişmeli seçim izlememiştik. İstanbul’da bitmemiş, Mustafakemalpaşa’da son kararı verilmemiş olsa da geride kalan 31 Mart seçimi böyle bir seçim oldu. Cumhur İttifakı adına AK Parti Adayı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

YSK’nın İstanbul seçimi iptal etmesi, Bursa için itiraz eden Bozbey’i umutlandırdı: İstanbul yenileniyorsa Bursa da yenilenmeli

Yüksek Seçim Kurulu’nun pazartesi akşamı açıkladığı “İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesi” kararı aslında çok büyük sürpriz olmadı. Çünkü… Başından beri seçimin iptali beklentisi vardı ve konuşuluyordu. Hatta, karar açıklandığında oluşacak tepkiler bile tahmin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bozbey, özel avukatlarıyla YSK’ya yaptığı itirazlar için verilecek kararı bekliyor

Yol haritasını merak ettiğimiz görüşme sırasında, CHP Büyükşehir Adayı olarak Mustafa Bozbey bir noktaya dikkat çekti. “Yüksek Seçim Kurulu’nun vereceği kararı bekliyoruz. İstanbul için olduğu kadar, Bursa’da bizim yaptığımız birkaç itiraza henüz olumlu ya da olumsuz bir yanıt verilmedi.” İtirazları… Kendi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Mustafa Bozbey seçim sonrası yol haritasını açıkladı: Her şeyi izliyorum, izleyiciyim, siyaset yapmak için bir yerde olmak gerekmiyor

Aslında… Kamuoyuna bazen abartılı tartışmalar yansıyor olsa da CHP kendini sorgulayan ve bunu severek yapan bir siyasi parti. Nitekim, yerelde ve genelde yine bir sorgulama süreci yaşıyor. Ancak… Bu kez ortam biraz daha farklı. Ortamı farklı kılan da, 1977’den bu yana ilk kez Bursa’da seçim kazanma noktasına gelmesi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Seçimde CHP’nin kazandığı illere Parti Meclisi Üyesi Gamze Pamuk Ateşli’den farklı bakışla değerlendirme

Seçim gecesi… Genç bir hukukçu olan CHP Parti Meclisi Üyesi Gamze Pamuk Ateşli ile önce CHP İl Başkanlığı’nda, sonra CHP Büyükşehir Adayı Mustafa Bozbey’in seçim ofisinde karşılaştık. Sabaha karşı da CHP Genel Merkezi Avukat Grubu Koordinatörü olarak İstanbul seçimine hukuki desteğe gitti. O geceyi şöyle... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Seçim bitti, partilerin yerel kadroları rapor hazırlıyor, sonra da Ankara da genel merkezler değerlendirme yapacak

Farklı bir seçim oldu… O farklılıkların başında ittifaklar geliyor. İlk kez bir yerel seçimde denenen ittifak modeli partiler arasında uzlaşma kültürü getirirken, alışılmış siyasi kampanya ve söylemleri de değiştirdi. Sonuçta… 31 Mart yerel seçimi geldi geçti. Her seçim olduğu gibi hedefe ulaşanlar ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP, “seçmenin umut verdiğini” düşündüğü, ama kaybettiği seçimi ilçe ilçe sorguluyor: Nerede hata yaptık?

Adayı… Bursa’daki belediye başkanlarının en popüleriydi. Ülkede ekonomik sıkıntı vardı. 2004’ten beri Bursa’yı yöneten AK Parti kadroları yenilenmişti. CHP de seçime İYİ Parti ile ittifak yaparak giriyordu. Dahası… Seçim gününe kadar yapılan anketlerin büyük bölümü CHP Büyükşehir Adayı Mustafa Bozbey’in... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ekrem İmamoğlu için Mustafa Bozbey’den anlamlı ve imalı kutlama mesajı

İstanbul’daki sandık yarışının 17. gününde itirazlarla yeniden sayımlar süreci tamamlandı ve Millet İttifakı adına CHP İstanbul Büyükşehir Adayı olan Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı. Böylece… Türkiye’yi kilitleyen, dış dünyanın izlediği belirsizlik süreci sona erdi. İmamoğlu büyük bir kalabalık ve... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP Büyükşehir Adayı Mustafa Bozbey’in YSK’dan isteği: Geçersiz oylar yeniden sayılsın, Aktaş’ın mazbatasında işlem durdurulsun

31 Mart seçimine Millet İttifakı adına CHP Bursa Büyükşehir Adayı olarak giren Mustafa Bozbey’in seçim sonuçlarına ilişkin Yüksek Seçim Kurulu’na yaptığı itirazın içeriği belli oldu. İl Seçim Kurulu’nun başvurusunu reddetmesi sonrası YSK’ya itiraz eden Bozbey’in avukatı Deniz Baykal aracılığıyla verdiği... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et