Etiket: Mustafa Işık

Gürsu’da kurulacak kooperatifle armut sirkesi üretilmesi projesi Ar-Ge çalışması ürünü olarak gündeme geldi

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, belediye bünyesinde kurulan Ar-Ge ve İnovasyon Merkezi’nin sürekli proje yazılımı yaptığını, AB, Dünya Bankası ve BEBKA fonlarından 16 projeyle kaynak bulduğunu, 16 yeni projenin de inceleme aşamasında olduğunu söyleyip ekledi: “Ar-Ge birimimizin geliştirdiği armut sirkesi için... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Dünyanın tanıdığı lezzet Deveci Armudu için Gürsu’da yeni proje: Üretici kooperatifi kurulacak armut sirkesi ve suyu üretilecek

Gündemde… Pazar ve market tezgahlarındaki sebze-meyve fiyatlarında görülen artış üzerine hükümetin aldığı önlemler var. Bu noktada… Merkezdeki ilçeler arasında tarımın merkezi konumunda olan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık’la sohbet ederken şuna dikkat çekti: “Sanayideki büyümeyle artan istihdamın etkileri... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Nefesler tutuldu, herkes açıklamayı bekliyor… İşte AK Parti’de Genel Merkez gündemindeki 17 ilçenin ‘muhtemel’ adayları

AK Parti Genel Merkezi’nde yaşananları ya da karar ortamları olmasa bile koridorlarındaki konuşmaları duyabilen bir dostumuz var. Onun duyduğu kulis notlarını da bu sütunlarda paylaşıyoruz. Güne yine o dostla sohbet ederek başladık. Açıkçası, ilçelerin belediye başkan adayları ile ilgili Ankara’daki son durumu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Vali Başkanlığında kritik toplantı: Ova koruma sınırında kaldığı halde yapılaşan mahallelere imar barışıyla düşük yoğunluklu plan geliyor!

Daveti… Bursa Valisi İzettin Küçük yaptı. Toplantıya da, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yanı sıra Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ve Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık ile belediyelerin imar... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

15 Temmuz gecesi yaşananlar ve demokrasi için çabaları Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık’a ödül getirdi

Hafta sonunda İstanbul’da İpekyolu Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından düzenlenen çok özel bir ödül töreni vardı. Töreni çok özel kılan 15 Temmuz Demokrasi ve Yerel Yönetim Ödülü olmasıydı. İşte… Bu özel gecede Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık da geçen yıl 15 Temmuz gecesi ve sonrasında yaptığı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Tarladan Gürsu pazarına… Organik ürünler için en özel ortam

Anımsıyoruz da… Yakın zaman öncesine kadar cumartesi günleri Bursa merkezden insanlar araçlarına binip Gürsu’ya gelir, köylülerin sabah tarladan taze topladıkları doğal ürünleri alırlardı. Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, azalmakla birlikte yaz aylarında organik ürün isteyenlerin Gürsu’ya gelmeye devam... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kırsaldan kentli nüfusa geçip en hızlı büyüyen ilçe olan Gürsu, kent merkezine ulaşım sorununa çare arıyor

20 yıl önce belde olan Gürsu ile bugünkü Gürsu dağlar kadar farklı. Bu değişim kırsaldan geçinen çiftçi ağırlıklı Gürsu nüfusunun kentli nüfusuna dönüşümünü de getirdi. Birbiri ardına yükselen modern binalarda, gelişen sanayi ve çevrenin de etkisiyle artık yeni Gürsu yaşamı var. Kentin görünümünün... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kentin doğusundaki minibüs hatlarına zorunlu güzergah uygulaması başlamadan değişecek mi?

Gelişmeyi… Bu sütunların okurları 25 Kasım 2016 günü okudular. Ankara Yolu’ndaki trafik sıkışıklığını rahatlatmaya yönelik planlamalar arasında, kentin doğusundaki minibüs hatlarının yeniden düzenlenmesi vardı. Özellikle… Bursaray’a paralel yolcu taşıyıp kent merkezine gelen minibüsler için zorunlu güzergah... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et