Etiket: Mustafakemalpaşa seçimi

Mustafakemalpaşa itirazı için İYİ Parti’nin duyumu var, ama YSK henüz kararı tebliğ etmedi

İYİ Parti İl Başkanı Dr. Yahya Bahadır’la ilçelerdeki teşkilat yenilemelerini konuşurken Mustafakemalpaşa seçimine yaptıkları itiraza YSK’nın verdiği kararı da merak ettik. İlk başvuruyu reddeden YSK’dan ikinci kez yapılan başvuru için İYİ Parti İl Başkanlığı’na henüz resmi bir yazı ya da tebligat gelmemiş,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İstanbul’da seçimin iptaline yol açan gerekçe Mustafakemalpaşa’da reddedilince İYİ Parti İl Başkanı sordu: YSK’nın hangi kararı doğru?

Bu sayfaların okurları anımsayacaktır… 1 Mayıs günü, sandık kurullarının oluşumunda usulsüzlük olduğu gerekçesiyle Mustafakemalpaşa seçiminin yeniden yapılmasını isteyen İYİ Parti başvurusunu Yüksek Seçim Kurulu’nun reddettiğini duyurduk. O yazıda… İYİ Parti İl Başkanı Dr. Yahya Bahadır’ın aynı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İlçe ve İl Seçim Kurulları’nın itirazını reddettiği Mustafakemalpaşa seçimi için İYİ Parti bu kez YSK’ya başvurdu

Bursa’daki yerel seçim sonuçlarında en az fark Mustafakemalpaşa’da ortaya çıktı ve AK Parti Adayı Mehmet Kanar 593 oy farkla İYİ Parti Adayı Şükrü Erdem’e karşı kazandı. Bunun üzerine… İYİ Parti seçimin ertesi sabah CHP ile birlikte Mustafakemalpaşa İlçe Seçim Kurulu’na itiraz etti, ancak reddedildi. İtiraz... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et