Etiket: Naci Ağbal

Ekonomik programa takılan hızlı tren için TCDD ‘acil çözümü’ düşünüyor: İlk etapta Bursa-Yenişehir tren hattının bitirilmesi gündemde

Gelişmeler ortada… Bursa’ya kamu kaynaklarıyla yapılan en büyük yatırım olan hızlı tren projesi büyük hedeflerle başladı, fakat bazı sorunlar yaşıyor. Aslında… Projede, Bursa-Yenişehir hattındaki çalışmalar belli bir aşamaya geldi. Yol açma ve viyadüklerdeki çalışmalar neredeyse sona yaklaştı.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İsmail Hoca Bursa’ya çağrı yaptı: Gelin, 20 milletvekili ve kentim tüm sivil toplum kuruluşları olarak hep beraber hızlı trenin peşinde olalım

Her şey ortada… Hızlı tren konusunun bugün geldiği tıkanma noktası siyasi değil. Zaten kimse de siyasi bakmıyor ve yaklaşmıyor. Çünkü doğrudan Bursa’yı  ilgilendiriyor. Ekonomik Program kriterlerinde yüzde 70 gerçekleşmeye ulaşan yatırımların tamamlanması öngörüldüğü için, yüzde 45’te kalan... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ağlamayan çocuğa meme vermiyorlar, uslu oturanın elindeki oyuncağı da alıyorlar… Bursa hızlı treni istiyorsa, kent olarak sesini de çıkarmalı

Aslında… Hızlı trende gelinen nokta hiç de sürpriz değil. Dövizdeki yükseliş süreci olan 25 Eylül günü hızlı trenin Yenişehir-Osmaneli hattının ihalesinin dövizdeki artış nedeniyle durduğunu duyurduk. İhale kapsamında, Bursa-Yenişehir hattı üstyapı ve elektromekanik işi de vardı. Ne var ki… Yıllarca hızlı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İYİ Parti Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu: Hızlı tren Bursa’ya beklenenden geç gelecek

TBMM’de çarşamba gecesi Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal ile yaptığı görüşmeden sonra İYİ Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu’na izlenimini sorduk. Şunu söyledi: “Elbette Bursa hızlı trene kavuşacak, fakat gerçekçi olmak gerekirse vuslat... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’yle yayınlanan ‘devam edecek yatırımlar’ listesinde ‘bizim hızlı tren’ yer almıyor

Gerçi… Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, yüzde 45 gerçekleşme düzeyiyle bizim hızlı trenin Ekonomik Program çerçevesinde “ertelenebileceğini” söylerken “Karar TCDD Genel Müdürü’ne ait” dedi, ama ortada bir de Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi var. 2 Ekim tarihli kararnamenin 18. maddesinde... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bu haber Bursa’nın moralini bozar: Hızlı tren yüzde 45 gerçekleşme seviyesinde kalınca ekonomik program kapsamında durdu!

Gece saat 23.00… TBMM Plan Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmelerde Cumhurbaşkanlığı bütçesini Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay sundu. Sunum sonrası… Plan Bütçe Komisyonu Üyesi olan İYİ Parti Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu sohbet sırasında Oktay’a şunu sordu: “Bütçe metinlerinde sürekli... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ulaştırma Bakanı’ndan sonra maliyet güncellemesinden doğan ödenek artışı için Ağbal’la görüşen Çavuşoğlu güvencesi: Hızlı trenin takipçisiyiz

TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı olan AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu görüşmemizde hızlı trenle ilgili şu bilgiyi verdi: “Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Cahit Turan’la maliyet güncellemesi nedeniyle ek ödenek talep ettiklerini söyledi. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Girişimci kadınlara destek amacıyla bir araya gelen Türkiye’nin en güçlü iş kadınları arasında Bursalı genç bir tekstilci de var

İlk adım… Türkiye İş Kadınları Derneği ile atıldı. Nilüfer Bulut’un başkanı olduğu TİKAD, bünyesinde Türkiye’nin güçlü iş kadınlarını bir araya getirdi. Sonrasında… TİKAD bünyesinde TİKAD Yatırım A.Ş. adıyla bir fon kuruldu. Bu fon… İnovasyon, teknoloji ve yeni ekonomi alanlarında işletmesini kurup... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Rusya ilişkilerini normalleştiren Cavit Çağlar’ı övdü: Dış ilişkilerde her an her şey olabilir, her şey değişebilir

Aralarında… Türkiye’nin tanınmış isimlerinin de yer aldığı 45 kadınla yenen bir iftar yemeği oldu. Katılanlar arasında sanayici, yönetici, bankacı, sanatçı, sinemacı gibi değişik alanlarda öne çıkmış kadınlar vardı. O iftara… Bursa’dan genç bir tekstilci kadın sanayici de katıldı: Nilüfer... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Maliye Bakanı Ağbal’ın açıkladığı ihracatta KDV iadesini işadamları buluşmasında Bursalı genç sanayici Nilüfer Çevikel önerdi

Gazetelerin ekonomi sayfalarında, hatta bazılarının birinci sayfalarında Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın açıklamaları yer aldı. Bakan, ihracatçı firmalarda sıkıntıya yol açan KDV iadesinin geç ödenmesi sorununun çözüleceğini, artık uzun süre beklenmeyeceğini müjdeliyordu. İşte… O haberin perde arkasını bu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et