Etiket: Nagip Vardar

İl başkanını arayan AK Parti’de herkesin gözü de kulağı da Ankara’da… Çarşamba gününe davet bekleniyor

Şunu biliyoruz… AK Parti’nin politikaları da, teşkilattaki işleyişi de diğer partilerden farklı. Özellikle parti içi uygulamaları başka partilere benzemiyor. Nitekim… Kongrelerde seçimle gelinmesine karşın, istişare yoluyla kimin seçileceği önceden belli oluyor, o seçilmişlerin dışındakilere seçilecek... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti’de koordinatörlere nefes aldırmayan hafta sonu mesaisi… 57 kişiyle yüz yüze görüşme, 353 kişiyle de anket yapacaklar

Başlangıçta… “Hemen gerçekleşecek bir görev değişikliği” izlenimi vardı. Fakat AK Parti’de 4 yıla yakın süredir İl Başkanlığı yapan Cemalettin Torun’un görevi bıraktığını açıklamasına karşın, yeni atama henüz yapılamadı. O nedenle… Hemen olması beklenen değişim, ikinci haftasını... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Önder Matlı’dan görevi bırakan Cemalettin Torun yorumu: Abi-kardeş ilişkimiz devam eder

İktidar partilerinde değişimler sancılı olur ve spekülasyonlara yol açar. Nagip Vardar’dan sonra Cemalettin Torun’un da görevi bırakmasıyla AK Parti bu süreci ikinci kez yaşıyor. Sedat Yalçın yönetimlerinde İl Başkanvekili olarak görev yapan, onun Büyükşehir Aday Adayı olmasıyla da AK Parti İl Başkanlığı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Nefesler tutuldu, artık herkes listeleri bekliyor… İşte AK Parti Bursa listesi aday tahminleri

Bugün itibarıyla seçime 60 gün kaldı. O nedenle siyasi partiler, bu akşam saat 17.00’ye kadar illerdeki milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edecekler. Dolayısıyla… Türkiye genelindeki tüm siyasi partilere başvuran binlerce aday adayı gibi, Bursa’daki aday adaylarının heyecanlı ve umutlu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ankara’da son kulis: AK Parti ve MHP heyecanlı, CHP stresli

Süreç hem çok yoğun, hem çok yorucu, hem de çok yıpratıcı geçti. AK Parti ve CHP’nin aday adayları neredeyse iki aya yakın süre sahada çalıştılar. MHP saha çalışması yarışına geç girdiği için aday adayları pek ortaya çıkamadı. Ama… Süreci ilk tamamlayan önseçim sayesinde CHP oldu. Fakat, kontenjan söylenti... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti’de meraklı bekleyiş ve aday-toto: Listede kimler var?

Bugüne kadar Bursa’da bir siyasi partiye yapılmış en fazla aday adaylığı başvurusu AK Parti’ye ait. Dile kolay, tam 235 aday adayı başvurusu geldi. Şimdi… Liste görüşmelerinin yapıldığı AK Parti Genel Merkezi’nden hiçbir bilgi sızmadığı için 18 kişilik milletvekili aday listesine kimlerin girebileceği üzerine... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Keles’te büyük heyecan… Kocayayla’nın hızla gelişen biatlon sporuyla dünyaya açılması için ilk adımlar atıldı

Her şey… Bundan yaklaşık bir ay kadar önce Keles Belediye Başkanı Mustafa Bektaş ile Kayak Federasyonu’nun Bursalı yönetim kurulu üyesi Okan Gültekin aralarında yaptıkları, Uludağ ve Kocayayla üzerine sohbetle başladı. O sohbette… Uludağ için çok geniş düşünülmesi gerektiği gündeme gelince, “Bu geniş... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Siyasette seçim hazırlığı başladı mı?.. AK Parti’de “yorgun teşkilatlar” için “elden geçirme” beklentisi

Eğer… Seçimler zamanında yapılırsa Temmuz 2011’de genel seçim var. Yani, bugünden itibaren seçime en fazla 1.5 yıl kaldığını söylemek mümkün. Buna karşın… Siyasetin gündeminde, özellikle de muhalefetin gündeminde bu yıl erken seçim beklentisi görülüyor. Hatta… Şu sıralar “seçim tarihi” üzerine tahminler... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Devlet Bakanı Çelik, İl Başkanı Vardar’ı tartışanlara sert çıktı: Partiye zarar verenler karşılarında beni bulur

Nagip Vardar için, “Bursa siyasetinin bugüne kadarki en talihsiz il başkanı” dense yeri. Evet… Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa İl Başkanı olarak seçilmesi herkes için sürprizdi. Ne var ki, kendisi aday olduğu için değil, rica edildiği için sabaha karşı görevi üstlenmek zorunluluğunu hissetti. Görevi de… “Benim... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et