Posts Tagged ‘Necati Özensoy’

Bursa siyasetine kendi dönemlerinde yön veren farklı partilerden eski bakan ve siyasiler ‘Bursa için çağrı’ yaptılar, Bozbey’i işaret ettiler

Ortada… ANAP dönemi milletvekili ve Bayındırlık Bakanı olan Hüsamettin Örüç ile DYP dönemi Milli Eğitim ve Milli Savunma Bakanı, bir önceki dönem de CHP Milletvekili olan Turhan Tayan yan yana. Tayan’ın sol tarafında DYP dönemi... devamını oku... | Paylaş!

27

03 2019

Büyükşehir ve Nilüfer’de kararını veren İYİ Parti merkezdeki ilçeler için ‘aday portföyü’ ile kararını oluşturuyor

Kuruluşundan kısa süre sonra 24 Haziran seçimine katılan İYİ Parti, ilk yerel seçimini de 31 Mart’ta yaşayacak. Bu ilk seçim için de Bursa’da farklı siyasi yöntemlerle özel hazırlıklar yapıyor. Örneğin… Büyükşehir’de... devamını oku... | Paylaş!

05

12 2018

Kurucular Kurulu’ndaki Bursalı 2 kadın aday oldu… Eşleri MHP milletvekiliydi, şimdi onlar İYİ Parti’den parlamento yolundalar

2007 seçimlerinde MHP’nin Bursa’daki önseçiminden, o dönem MHP İnegöl İlçe Başkanı olan Burhan Orhan birinci çıkmış ve Bursa Milletvekili olarak Ankara’ya gitmişti. O seçimde… MHP Bursa İl Başkanı olan Necati... devamını oku... | Paylaş!

01

05 2018

Seçim kararı ve tarihi gibi milletvekili aday listeleri de sürprizlerle dolu olacak

Yeni partide ilk sürpriz Bursa’ya… Meral Akşener kardeşi gibi gördüğü Sermin Özensoy’u kurucular kuruluna aldı

Mesleği kimyager olan Sermin Özensoy bugüne kadar eş durumundan siyasetin içinde oldu. Eşi, MHP Bursa eski Milletvekili Necati Özensoy’un hep yanında ve destekçisiydi. Özensoy’un milletvekili olduğu Ankara günlerinde, o dönem MHP... devamını oku... | Paylaş!

25

10 2017

Türkeş’in damadı Hamit Homriş: Elbette Meral Akşener’i destekliyorum, aklın yolu bir!

MHP’de; aralarında Bursa’dan Hamit Homriş, Necati Özensoy, Burhan Orhan ve Orhan Şen’in de bulundukları 90 eski milletvekilinin kurultay yapılması isteğiyle yayınladıkları deklarasyonun büyük yankılara yol... devamını oku... | Paylaş!

11

05 2016

Twitter’dan “Yargıtay kurultaya onay verdi” paylaşımı MHP’nin değişimcilerini heyecanlandırdı

Akşama doğru sosyal medyada “Yargıtay MHP’de kurultay yapılmasını onayladı” haberleri yağmur gibi yayılmaya başladı. Doğal olarak, kurultayın yapılmasıyla ilgilenenler, yani değişim yanlısı olan MHP’liler... devamını oku... | Paylaş!

07

05 2016

Necati Özensoy’dan adaylara: Meral Akşener, Sinan Oğan ve Koray Aydın birleşmeli

Necati Özensoy 5 yıl il başkanlığı yaptı, 2 dönem MHP Bursa Milletvekili seçildi, 2 kez de Merkez Yönetim Kurulu’nda görev aldı. Ankara’daki gelişmeleri Meral Akşener cephesi içinde izleyen Özensoy bundan sonrasını şöyle... devamını oku... | Paylaş!

13

04 2016

1 Kasım gecesi seçim sonuçları belli olunca Facebook’ta ‘bir hayalim var’ dedi, şimdi hayaline doğru gidiyor!

8 Nisan Cuma… MHP Bursa eski Milletvekili Necati Özensoy eşi Sermin Özensoy’la birlikte İstanbul’daydı. Gün boyu çocuklarıyla birlikte oldular. Gece… Tam uyumuşlardı ki, Sermin Özensoy’un cep telefonu çaldı. Necati Özensoy... devamını oku... | Paylaş!

13

04 2016

MHP son il kongresinin adayı Cihangir Kalkancı’nın Ankara’da görülmesi söylentileri körükledi

Tam 1 yıl önce MHP İl kongresini Hasan Toktaş’ın desteklediği Yüksel Yılmaz 235 oyla kazanırken, İsmet Büyükataman’ın destek verdiği Cihangir Kalkancı 178 oy aldı. Necati Özensoy’un desteklediği Maksut Yazıcı 118 oy, Selami... devamını oku... | Paylaş!

26

02 2016