Etiket: Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey

Çok adaylı yerel seçimlerden sonra ilk kez 2 ittifaklı ve belediyecilik deneyimli 2 adayla seçim: 31 Mart’ta Alinur Aktaş-Mustafa Bozbey yarışı

Geçmişe dönüp baktığımızda… Bugüne kadar yapılan tüm yerel seçimlerde, katılan partilerin tümünün aday çıkardıklarını görüyoruz. Gerçi… Genellikle sandık yarışı her seçimde iddialı 2 parti arasında geçti, ama 1999 örneğindeki gibi iddialı 3 adayın yarıştığı yerel seçimler de oldu. Bu kez… Bugüne... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yürüyüşteki 2 günlük başarılı organizasyonu için CHP Genel Başkan Yardımcısı Karabıyık’tan Bozbey’e teşekkür

Kemal Kılıçdaroğlu’nun 9 Temmuz’da İstanbul Maltepe’de sona erecek yürüyüşünü CHP’li belediyeler nöbetleşe organize ediyorlar. Yanı sırda, nöbet dönemlerinde hem katılmak isteyen parti örgütlerinin organizasyonunu, hem de yürüyüşteki sosyal gereksinimler ve ihtiyaçları karşılıyorlar. Bu kapsamda… Hafta sonu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Nilüfer Belediyesi’nin Göl Kuşu ile güvenli Uluabat turu

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey giderek artan Gölyazı hayranları için yeni projeler geliştiriyor. Gelen konukların güvenli şekilde Uluabat Gölü’nde gezebilmeleri de bu projeler arasında yer alıyor. Bu amaçla… Nilüfer Belediyesi tarafından göl koşullarına uygun gezi teknesi hazırlandı. Göl Kuşu adı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Cumhuriyet Bayramı’nı yürüyüşlerle kutlayacağız!

1998 yılıydı… Cumhuriyet Bayramı’nı rutin törenler yerine halkın katılımıyla kutlamak isteyen dönemin Bursa Valisi Orhan Taşanlar büyük bir yürüyüş planladı. Böylece… 29 Ekim 1998 akşamı koca bir kent adeta Heykel’den Şehreküstü’ye aktı. Ertesi yıl… Bu kez Bursa Valisi Ali Fuat Güven tarafından... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Müşküle’de gerçek bir Köylü Önderi: Fevzi Kavuk

O’nu pek çok kişi Nazım Hikmet’in Bursa Cezaevi’ndeki hapis arkadaşı olarak tanır. Ama Fevzi Kavuk’un yaşamı, Büyük Usta’nın cezaevi arkadaşlığının ötesinde izler taşır. Çünkü… 60’li yılların sosyalist delikanlısı olan Fevzi Kavuk, yaşadığı köyü farklı bir köy haline getirdi. İznik’in... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Türkiye’de demokrasinin geleceği Nilüfer modelinde

Sözünü… 30 Mart’taki yerel seçim öncesi, seçim kampanyası sırasında verdi. Hatta, “Demokrasi kenti Nilüfer” sloganını kullandı. İlk adımı da… Seçim sonrası yeni Nilüfer Belediye Meclisi’nde, yasanın istediği komisyonlar dışında 9 yeni komisyon kurup projenin üst yapısını hazırladı. Tüm bu adımlar, bu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et