Etiket: Olağanüstü Hal kararnamesi

OHAL kararnamesiyle ihraç edilen öğretmenlerin eğitinde yol açtığı krizi eş durumu atamaları ve ücretli öğretmen kurtardı!

İlk haberi… 19 Ağustos günü bu sütunlardan “Bursa’da 1400 öğretmen açığa alındı, kriz kapıda!” başlığıyla duyurduk. Bu yazıda… Bursa’da 3 bin 500 olan öğretmen açığının, açığa almalarla 5 bine ulaştığını ve yeni bir eğitim krizinin kapıda olduğunu aktardık. Ardından… 03 Eylül günü “Bursa... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Açığa alınanlar için CHP Mağduriyet Masası kurdu, paralel yapıyla ilişkili görülmeyen başvurular Vali’ye götürülüyor

15 Temmuz Türkiye için her alanda milat oldu. Öncelikle halkın demokrasiye sahip çıkması anlamında dünyada görülmemiş bir sokak direnişi sergilendi. Ardından… Devlete önce sızan, sonra da tam anlamıyla yerleşen ve hatta ele geçirme noktasına gelen paralel yapıyı temizleme fırsatı doğdu. Açıkça söylemek... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Kapatılan okul ve hastanelerin iş bulamayan çalışanları mağdur oluyorlar, Gemlik ise diyaliz merkezsiz kaldı

15 Temmuz darbe girişimi sonrası, FETÖ’cü yapılanmayla ilgili oldukları varsayılan bazı özel okullar ve hastaneler Olağanüstü Hal kararnamesiyle kapatıldı. Gerçi… Okullar Milli Eğitim, hastaneler Sağlık Bakanlığı’na bağlandı ama ortaya bazı özel mağduriyetler çıktı. Örneğin… Meslektaşımız Mustafa... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et