Etiket: Ömer Çelik

Yerel seçimde ittifak tartışmalarına Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu açıklık getirdi: Yazılı ittifak olmaz, niyet beyanı olur

Siyasetin gündeminde olan 24 Haziran’da olduğu gibi yerel seçimde de ittifak konusunu Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu’na sorduk. Hukukçu kökenli siyasetçi olan Türkmenoğlu şu cevabı verdi: “AK Parti’nin MYK toplantısından sonra Genel Başkan Yardımcısı Sayın Ömer Çelik bu konuya açıklık... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sırbistan ziyareti sırasında Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin’e Novipazar için özel görev verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hafta başında kalabalık bir grupla önce Ukrayna’ya gidip iki ülke heyetlerinin görüşmelerine başkanlık etti, oradan da Sırbistan’a geçti. Sırbistan’da karşılanışından uğurlanışına kadar çok büyük ilgi gördü. Hele Müslüman Boşnakların yaşadığı Novi Pazar ziyareti... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bürokraside değişim… Manisa’dan gelen Çelik gitti, yeni Tarım İl Müdürü kurum içinden Ömer Ceylan oldu

Hafta başında… Geçen siyasi dönem Manisa’dan Bursa’ya atanan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ömer Çelik’in görevden alındığını Olay’daki köşesinde meslektaşımız Mustafa Özdal duyurdu. İşte bu görevden alma operasyonundan sonra atama kararı da dün geldi. Buna göre… Kurumda daha önce Müdür... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Binali Yıldırım’la siyasete farklı bir yenilik geldi: Kongre ile değişen ilk başbakan!

Gözümüz televizyonda, adından ve kurucusundan dolayı alışkanlığımız NTV ekranında. Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi’nde, Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in konuşmasını izliyoruz. Daha doğrusu… Çelik’in pazar günü yapılacak kongrede AK Parti Genel Başkan Adayı’nın Binali Yıldırım olduğunu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Liste mesaisi başladı… AK Parti’de Üst Kurul toplandı, liste şekilleniyor, Bursa 2 Bakan’lı olabilir’

Yüksek Seçim Kurulu’nun takvimine göre siyasi partiler aday listelerini 18 Eylül günü teslim edecekler. O güne de bugün dahil 3 gün kaldı. Son dönemece girilirken aday listeleri değerlendirmeleri partilerin gündeminde öne çıktı. Örneğin… Hafta sonunda kurultayını yapan AK Parti’de başvuru dosyaları üzerinden ilk... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti MKYK listesi belli oldu… Bursa Milletvekili Müezzinoğlu ve Bursa siyasetçisi Çelik listede

AK Parti’nin yarın yapılacak kurultayı öncesinde yeni Merkez Karar ve Yönetim Kurulu listesi belli oldu. Ankara kulislerinde krize ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun görevden gidip-gelmesine yol açtığı konuşulan MKYK listesinde Bursa Milletvekili olan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Bursa’nın siyasetçisi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti’nin görüşmecilerinde gözden kaçan ortak özellik ve ortaya çıkan siyasi ironi

Daha Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu o son görüşmeyi yapmamışlar, Davutoğlu da henüz “Tek seçenek seçim” dememişti… Olay Televizyonu’nda hafta içi Editör programında Esat Kaplan’ın konuğu olduk. Koalisyon görüşmelerinden ne çıkabileceği sorusu üzerine “Burada... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti-CHP koalisyonu neden kurulamadı?.. CHP Milletvekili Lale Karabıyık görüşme sürecini anlattı

Gerçi… Sonucu belliydi, ama yine de koalisyon için umut vardı. Böyle bir ortamda Başbakan Ahmet Davutoğlu ile  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu görüşmesi sürerken CHP Bursa Milletvekili Prof. Dr. Lale Karabıyık da konuğumuzdu. Bir gün önce de… CHP Genel Merkezi’nin milletvekillerini bilgilendirdiği toplantıda... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ankara’da hava değişimi… Koalisyon MHP’ye döndü, yeni diyaloglarda Faruk Çelik var!

20 Haziran 2015 günü bu sayfalarda Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti’de uzlaşma ve diyalog komisyonu kurduğunu yazdık. Komisyonda… AK Parti Genel Başkanvekili Mehmet Ali Şahin ve Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop’un yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Kültür ve Turizm Bakanı Ömer... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et