Etiket: Ömer Yıldız

Ankara Yolu altındaki Yavuz Selim’de sosyal ve kültürel dönüşüm futbolla başladı: Antrenman sahası yanına etüt merkezi

Ankara Yolu’nun altında yer alan, demografik yapısıyla özellikleri olan Yavuz Selim Mahallesi çok farklı bir sosyal ve kültürel dönüşümün eşiğinde. O dönüşümü de… Futbolda 1. Amatör Lig’de sezonunun bitimine 2 maç kala Süper Lig’e çıkmayı garantileyen Yavuz Selim Spor Kulübü... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ankara’da sürpriz görev değişikliği… TCDD’deki bu atama hızlı tren bekleyen Bursa’yı ilgilendiriyor!

Aslında… Süleyman Karaman 7 Haziran genel seçimi öncesinde AK Parti’den milletvekili aday adayı olarak TCDD Genel Müdürlüğü’nden ayrılmaya karar verdiğinde, yerine en güçlü aday Genel Müdür Yardımcısı İsa Apaydın gösteriliyordu. Fakat… Apaydın da aday adayı olmayı tercih etti. O nedenle 5 Mart 2015 günü TCDD... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa kabuğunu kırıyor… Burulaş’ın işletmesi, TCDD için yeni model oldu

Devlet Demiryolları cumhuriyetle birlikte kurulmuş en eski ve yine en köklü ulaştırma kuruluşu. Kurulduğu günden beri de trenle yolcu ve yük taşıması yapıyor. Gerçi… Bursa Hızlı Tren projesi çeşitli nedenler ve etkenlerle hedeflendiği gibi yürümedi, ama TCDD her şeye karşın demiryolu ulaşımı markası olma... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Seçimden en zararlı o çıktı: Davetle istifa edip aday adayı oldu, listeye giremedi, yerine atama yapıldı!

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman 12 yıllık görevi süresince yıldızı parlak bürokrat olarak dikkat çekti. AK Parti’den milletvekili aday adaylığı daveti alınca da kimse yadırgamadı. Karaman bunun üzerine ocak ayında istifa ederken, yerine hemen İstanbul Büyükşehir’den Ömer Yıldız atandı. Bu bile Karaman’ın... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bu gidişle hızlı tren 2023’te bile zor gelir: Yönetim boşaldı, Demiryolları durdu!

Her şey… Ne kadar da heyecanlı ve umutlu başlamıştı. 23 Aralık 2012’de Balat’ta Hızlı Tren temel atma töreninde herkesin yüzü gülüyordu. Hızlı tren için de “2016 yılında çalışmaya başlayacak” hedefi açıklandı. Ama… Yenişehir-Bilecik Etabı için ortada proje bile yoktu. Sorulara da, “Siyasi irade isterse... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Demokrat Parti’de 11 ilçenin yönetimleri belli oldu. İşte 11 ilçenin yönetim kurulları

Demokrat Parti İl Başkanı Ayhan Barışıcı yeni oluşturulan 81 kişilik il yönetim kuruluyla birlikte, 11 ilçenin yeni yönetimlerini de açıkladı. Yeniden yapılanma sürecinde ilçe başkanlığı sorunu yaşanan Gürsu, Kestel ve Mudanya’nın yönetimleri doğal olarak açıklanmadı. Bu ilçelerden Mudanya’daki sorun, 29 Mart... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et