Etiket: Orhan Şen

Seçim kararı ve tarihi gibi milletvekili aday listeleri de sürprizlerle dolu olacak

Baştan söyleyelim… Daha önceden beyan ettikleri gibi AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ile CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş milletvekili adaylığı başvurusu yapmadılar. Buna karşın… MHP İl Başkanı Tevfik Topçu ile 1.5 ay önce kongrede seçilen İYİ Parti İl Başkanı Yüksel Yılmaz aday adayı olmak üzere istifa... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yeni partide ilk heyecan… İYİ Parti hafta sonuna kadar belli olacak Bursa İl Başkanı için farklı siyasi görüşlerden adaylar var

Kuruluşu geçtiğimiz hafta Ankara’da açıklandı. Sonrasında adı, logosu ve sloganı siyasi hedeflerinden daha çok tartışılan Meral Akşener liderliğindeki İYİ Parti’ye en sert tepkiler MHP’den geliyor. Nedeni de belli… Kurucu kadrosu MHP’den kopanlar tarafından oluşturulan İYİ Parti’nin MHP’ye etkisi her şeyden... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yazılı referandum kabul edip, ilk sivil anayasa için yola çıktılar: Diriliş Başkanları Derneği

6 ay önce Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Merkez Hakimi Hasan Türksel tarafından kurulan Diriliş Başkanları Derneği kısa sürede 78 ilde örgütlendi, 1 milyon 600 bin üyeye ulaştı. Derneğin çalışmalarını… Bursa Şubesi Başkanı Orhan Şen, Osmangazi Başkanı Cemil Vardar, Yıldırım Başkanı Cemal Altunay, Nilüfer... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Türkeş’in damadı Hamit Homriş: Elbette Meral Akşener’i destekliyorum, aklın yolu bir!

MHP’de; aralarında Bursa’dan Hamit Homriş, Necati Özensoy, Burhan Orhan ve Orhan Şen’in de bulundukları 90 eski milletvekilinin kurultay yapılması isteğiyle yayınladıkları deklarasyonun büyük yankılara yol açtı. Deklarasyonun ardından, imza koyanlardan Hamit Homriş’i aradık. Alparslan Türkeş’in damadı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Pomaklar’dan 3 ana konuda hedef: Dil, kültür, tarih

Yakın zaman öncesine kadar kamuoyu gündemine gelmeyen etnik yapılar son dönemde tartışmalara açık hale geldi. Bu da, etnik yapılanmaları getirdi. Nitekim… Balkanlar’da Yunanistan-Bulgaristan-Makedonya sınırlarının birleştiği bölge ana vatanları olan Pomaklar sivil toplum örgütlenmesi olarak hızla büyüyorlar. Şu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Pomaklar örgütlendi… Kongreye 24 ilden katılım var

Yapılan tespitlere göre… Türkiye’de 24 ilde toplam 2.5 milyona yakın Pomak yaşıyor. Bulgaristan-Yunanistan-Makedonya’nın birleştikleri bölgeden anavatana göçle gelen Pomaklar siyasette ve bürokraside önemli görevler üstlendiler, ama örgütlenmemişlerdi. İşte… O örgütlenmeyi başardılar. Önce, aralarında... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ayhan Barışıcı’nın 81 kişilik listesi, Bursa siyasetinin sayısal anlamda en büyük il yönetim kurulu oldu

Ayhan Barışıcı’nın İl Başkanı olarak atanmasıyla birlikte yeniden yapılanma sürecine giren Demokrat Parti’de yeni il yönetim kurulu listesinin hazırlandığını, 20 Ocak’a adım atılan ilk saatlerde, gece 00.30’da bu sitede yayınladık. Listenin şöyle bir özelliği var: Demokrat Parti ile Anavatan Partisi’nin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et